Ocena wątku:
Uwaga na ceny OC po podwyżkach
13-01-2017, 16:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2017 16:24 przez skimir.)
Post: #1
Uwaga na ceny OC po podwyżkach
Fakt dużych podwyżek OC był już zapowiadany, trudno na to coś poradzić.
Podwyżki weszły ale uważajcie na sprytne działanie firm ubezpieczeniowych.
Nie chcę tutaj podawać nazwy firmy aby nie krytykować ani nie reklamować, z resztą takie praktyki mogą być wszędzie.

Rok temu płaciłem OC za swojego sharana w dwóch ratach po 340zł. Ponieważ koniec OC zbliżał się w styczniu agent skontaktował się ze mną mailowo i przedstawił ofertę kontynuacji OC - 2 x 580zł. (mam wszystkie zniżki) Zdębiałem, zleciłem innemu znajomemu sprawdzenie ofert, po pobieżnym rozeznaniu wyszło, że różnice są plus minus 50zł na całości więc odpuściłem i prawie już opłaciłem tą kontynuację w firmie X. W międzyczasie, przed końcem OC otrzymałem listownie polisę z danymi do przelewu na 2 x 580zł.

Trzy dni przed końcem OC skontaktował się ze mną drugi agent z pytaniem czy już wykupiłem OC, w sumie prawie go zbyłem ale jakoś dałem się przekonać aby sprawdził oferty. Pół godziny później mam telefon, że najtaniej jest w firmie X - 780zł. Pytam dokładnie jak to możliwe, bo mam ofertę dokładnie z tej firmy za 1160zł. Agent wszystko sprawdza, wszystkie parametry - jest 780zł (tylko, że opłata jednorazowa, bo za 2 raty jest +10%). OK, +10% to i tak dalej mniej...
Mówię, że kupię to OC, po czym mam info, że faktycznie mogłem dostać droższą ofertę bo przy kontynuacji już nikt o klienta nie walczy.

Zabawa polegała na tym, że musiałem wypowiedzieć OC w firmie X a następnie wykupić polisę OC w tej samej firmie X. Paranoja ale 300zł piechotą nie chodzi.

Aby było śmieszniej firma X stwierdziła, że nie mogę już zrezygnować z tej polisy, którą otrzymałem. Powołałem się na prawo odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni (w przypadku gdy umowa jest zawierana na odległość, telefonicznie lub mailowo), na co firma X odpowiedziała, że takie prawo mi nie przysługuje bo zawarłem umowę bezpośrednio z agentem (dziwne). Dopiero na mój argument w postaci: to pokażcie mi podpisaną przeze mnie polisę ze składką 2 x 580zł skoro zawierałem umowę bezpośrednio z agentem, gość z infolinii odpisał, że zgodnie z moja informacją aktywna polisa to ta tańsza a ta droższa zostaje anulowana wraz z wymagalnością składki... (oczywiście wszystko odbywało się przed zakończeniem starej polisy)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

13-01-2017, 19:18
Post: #2
RE: Uwaga na ceny OC po podwyżkach
Z moją polisą było podobnie. Także przysłali mi nową opierającą na kwotę bagatela 780 zł.Zadzwoniłem do firmy z zapytaniem dlaczego tak drogo i czy można z tym coś zrobić ,usłyszałem że cena jest ostateczna i nie podlega dyskusji. Pojechałem do agencji zajmującej się polisami ,a tam jeszcze drożej {cena skoczyła nawet do 1100 zł ,dodam że mam wszystkie zniżki } .Wróciłem do domu usiadłem przed kompem sprawdziłem jeszcze raz składki na u swojego obecnego ubezpieczyciela, i o dziwo po obliczeniu na nowo samemu wyszło mi o 160 zł taniej Huh. Zadzwoniłem jeszcze raz do firmy X ,a w odpowiedzi usłyszałem ,że tak wszystko się zgadza ale to jest kwota dla nowego klienta a nie na kontynuacje i uwaga będzie szok pani powiedziała że jak się nie podoba to niech sobie zmienie firmę. Zadzwoniłem do innej firmy ,a tam przyjeli mnie z otwartymi rękoma i zaproponowali 560 zł. Wnioskuję ,że nie ma potrzeby siedzieć u jednego ubezpieczyciela tylko zmieniać co roku na innego .Oczywiście rozwiązanie umowy było na jeden dzień przed wygaśnięciem starej polisy ,wypowiedzenie wysłałem meilem ,a chwilę potem dostałem potwierdzenie .
13-01-2017, 21:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2017 21:29 przez ULTRA.)
Post: #3
RE: Uwaga na ceny OC po podwyżkach
Bo z agentami ubezpieczeniowymi to trzeba ostro - takie czasy.
Mi też przysłali w tamtym roku jakąś chorą kwotę, a że auto na ojca to pojechaliśmy we dwóch i pytamy czemu tak drogo - nic nie ugraliśmy więc ojciec stwierdził, że mój i jego samochód już nie będzie "w tej ubezpieczalni" i idziemy do konkurencji, za dwa dni był telefon od tego samego ubezpieczyciela, że znalazł ofertę i to nawet dużo tańszą od oferowanej, która przyszła drogą pocztową.
Jak widać można, jednakże jak to w życiu bywa trzeba walczyć o swoje, żeby nas nie wyruch!@# bez mydła.
16-01-2017, 09:45
Post: #4
RE: Uwaga na ceny OC po podwyżkach
kurde ale jakie X czy inne Y ? Huh

czego się boicie ?
konkrety - o jakie TU chodzi ?

W moim przypadku nie ma sentymentów, że agent dzwoni, że agent pisze - polisa dobiega końca - odpalam na necie porównywarki OC (rankomat i inne) + ręcznie na stronach kilku TU + ew. nawiedzam (osobiście) jakiegoś brokera.

Nigdy nie dzwonię / nie załatwiam OC przez telefon.

Prawie co roku inne TU.
To samo z kontem w banku czy operatorem komórkowym - gdzie taniej, tam ja Wink
16-01-2017, 11:08
Post: #5
RE: Uwaga na ceny OC po podwyżkach
Proama oferta wznowienia 520. Wypowiadam umowę i kalkuluję znowu w Proama . Wynik 100 taniej.
23-01-2017, 13:04
Post: #6
RE: Uwaga na ceny OC po podwyżkach
X czy Y, tu nie chodzi o obawy czy jakieś tam...

Sharan poj. 2.8.
Generali - kontynuacja 1160zł/rok, po wypowiedzeniu i zawarciu ponownie z Generali - 780zł/rok

Passat poj. 1.8
MTU Ergo Hestia - kontynuacja 820zł/rok - wypowiedziałem
Generali - 490zł/rok



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
 Thanks given by: Rysiekkk
23-01-2017, 19:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2017 19:44 przez wesol.)
Post: #7
RE: Uwaga na ceny OC po podwyżkach
Takie wyższe ceny są zawsze, jeśli chcemy przedłużyć umowę co jest chore ....
Starzy klienci, którzy są przez X czasu nie mają nic, natomiast nowym daje się wszystko i to nie tylko chodzi o ubezpieczenia, ale też telewizję czy telefonię komorkową
Ja co dwa lata np. zrywam umowę z polsatem i biorę na nowo, bo są lepsze warunki dla nowego klienta niż starego ....
23-01-2017, 21:19
Post: #8
RE: Uwaga na ceny OC po podwyżkach
A co najlepsze ,dowiedziałem się od ubezpieczyciela ,że istnieją zwyżki lub zniżki za region w którym się mieszka , np. kolega w miejscowości znajdującej się o około 15 kilometrów dalej zapłacił w tej samej firmie co ja prawie 60 zł. mniej za to samo auto bo to inny powiat.
24-01-2017, 07:36
Post: #9
RE: Uwaga na ceny OC po podwyżkach
Przypialem watek bo moze pare osob uchronic przed wydaniem kasy w bloto.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-01-2017, 16:43
Post: #10
RE: Uwaga na ceny OC po podwyżkach
To, że wysokość składki za ubezpieczenie zależy od miejsca zarejestrowania pojazdu było już dawno. Różnice nawet spore.

Zdziwiło mnie podejście do kontynuacji... widać, że statystycznie sporo klientów nie zastanawia się nad szukaniem nowego ubezpieczenia i dla świętego spokoju zostanie przy kontynuacji.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mini AC, warto? Jakie ceny dla SGA? robertkol 3 2,875 16-04-2015 18:51
Ostatni post: marvin
  Wzrosną ceny obowiazkowego ubezpieczenia OC Mecenas 5 3,097 24-08-2014 00:31
Ostatni post: sp6qkx

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name