Ocena wątku:
Mrozy a nasze TDI
08-02-2017, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-02-2017 22:40 przez mamwi.)
Post: #51
RE: Mrozy a nasze TDI
U mnie jest tak: bez włączonego piecyka silnik grzeje się dłuuugo i mało namiętnie - włączenie ogrzewania skutecznie przedłuża proces nagrzewania się silnika. Jak włączę piec silnik nagrzewa się szybko, po osiągnięciu 90 stopni i wyłączeniu pieca temperatura stoi pod warunkiem, że jadę. Jak stanę w korku na dłuższą chwilę to przy mrozie poniżej -7 temperatura silnika zaczyna wyraźnie spadać - im większy mróz tym szybciej. Dodam, że chłodnica jest zimna.
Kiedyś miałem taki przypadek, że przy -25 wyjechałem z ciepłego garażu, od razu włączyłem piecyk i ruszyłem w trasę - silnik złapał 90 stopni dopiero po jakichś 30 kilometrach, taki był odbiór ciepła przez nagrzewnicę.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Reklama

25-02-2017, 09:49
Post: #52
RE: Mrozy a nasze TDI
Dzień dobry
Na wyspie na której mieszkam ciężko uzyskać przez dłuższy czas -10 ale ostatnich kilka dni temperatury wahały się w granicach -6 do -10. Dziś rano zaczęło się ocieplać więc sprawdziłem paliwo i odpaliłem biedronkę. Termometr w biedronce przekłamuje o 1 do 3 stopni co w normalnym użytkowaniu nie przeszkadza.
W paliwie nie było osadów i konsystencję raczej zachowało normalną.
Tyle z mojej strony filmik z odpalenia jest tu:
https://youtu.be/S3o8fowMV0g




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nasze Hobby Bogos 96 44,279 07-08-2019 08:04
Ostatni post: alec

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name