Ocena wątku:
Funkcja REST
09-10-2017, 20:14
Post: #31
RE: Funkcja REST
Odświeżę temat bo się robi coraz chłodniej .
A więc tak,funkcja rest bardzo fajnie działa leci cieplutkie powietrze jeśli mamy rozgrzany silnik. U mnie przyczyną nie oddawania ciepła była uszkodzona pompka v55 która nie dawała błędu podczas diagnozy oraz działała elektrycznie ale płynu nie przepompowywała w układzie chłodzenia, po jej rozebraniu tzn odkręceniu głowiczki z krućcami na węże wodne okazało się, że silnik pompki działa ale wirnik się nie kręci. Dlatego komp nie wykazuje błędów. Można to też sprawdzić uruchamiając dogrzewacz w trybie serwisowym bez odpalonego silnika ,jeśli płyn się zacznie gotować w dogrzewaczu to mamy pewność, że pompka nie spełnia swojej funkcji. Ja ją wymieniłem przy okazji przeróbki na pełne ogrzewanie postojowe. Ta pompka jest też potrzebna nawet gdy nie pracuje dogrzewacz(temp.otoczenia powyżej 5°C) ponieważ ona wspomaga obieg płynu w układzie przez co jest cieplej w aucie podczas spokojnej jazdy i na wolnych obrotach silnika.
Reklama





Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dogrzewanie się blokuje, funkcja REST działa słabo JakubSwierczek 3 839 24-01-2022 22:41
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name