Ocena wątku:
EGR - problemy, zaślepienie, itp.
28-01-2019, 23:17
Post: #11
RE: CFFB zaślepienie EGR
Cześć,
czy próbował może ktoś z Was wyczyścić zawór EGR? Jest to możliwe?
Jest opcja wodorowania, czyszczenia z wysyłką, a mi chodzi o garażowe czyszczenie.
Są w sprzedaży różnego rodzaju płyny do czyszczenia np. Wurth.
Ma to jakiś sens?

Mam w planie wyczyścić DPF chemicznie tzn. płynem i przydałoby się zawór EGR bo działają w parze.
Reklama

29-01-2019, 00:34
Post: #12
RE: CFFB zaślepienie EGR
DPF to nie koszula by go prac. Jak działa to tylko pogorszysz jego stan.
Egr rozbierz i wyczyść, część mechaniczna. Cześć elektryczną też można przeserwisowac. To tak jak serwis hamulców. Nie czeka się aż się zapiecze tylko można co roku rozebrać przeczyscic rozruszać.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-01-2019, 10:27
Post: #13
RE: CFFB zaślepienie EGR
Wydłubanie EGR-a to kupa roboty . Warunki pracy też du.....e . Siada część mechaniczna : ośki i małe łożyska , jak i elektryczna :potencjometr i elektronika .

Z powodu robocizny nie bawiłbym się w półśrodki . Powiadam : wszysko chce nowego ( to i posłuży ) .
Co inaczej z klapą gaszącą z przodu . Prosta i szybka robota . Tam to nie zaszkodzi samemu przeczyscić .
29-01-2019, 12:50
Post: #14
RE: CFFB zaślepienie EGR
No jak czekasz aż wywali błąd egr bo tryby wytarlo to się nie dziwię. Trzeba taki egr rozebrać raz na 50-80 tys km i trybik przestawić, przesmarowac to podziała długo długo. W pociągu kiedyś co stacje wychodzil kolejarz i dolewał oleju na sworznie. Czekać i nic nie robić to tylko coś się urwie albo odpadnie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-01-2019, 12:24
Post: #15
RE: CFFB zaślepienie EGR
(29-01-2019 12:50)wesol napisał(a):  W pociągu kiedyś co stacje wychodzil kolejarz i dolewał oleju na sworznie.

Eeech ..... to sie nazywa profilaktyka . Tylko czasu brak Undecided
NFZ jest w tym dobry . Jaki mamy średni wiek samochodów to i adekwaną średnią długość życia Polaków ....Sad
30-01-2019, 13:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2019 13:48 przez wesol.)
Post: #16
RE: CFFB zaślepienie EGR
Kiedyś też była profilaktyka. Pamiętam że jako dzieciak czytałem książkę sam naprawiam chyba opel kadett i tam było np profilaktycznie co kilka lat przesmarowac mechanizm opuszczania szyb itp rzeczy. Kto dziś to robi? Nikt. Ja robię tak w miarę pamięci i możliwości w swoich autach od smarowania tych mechanizmów po mechanizmy wycieraczek, zawiasy, dmuchawy nawiewów, dmuchawy chłodnicy, przeguby, końcówki drążków, sworznie, a nawet rolki rozrządu. Niektóre czynności dość pracochłonne ale niektóre raczej proste szybkie. Smarowanie linek hamulcowych jak i od wybierają biegów, czy serwis układu hamulcowego, klocki prowadnice to chyba nie trzeba mówić. Mając sprawny dobrze przesmarowane układ hamulcowy to można myślę że nawet do dwóch razy więcej km zrobić niż jak ktoś jeździ aż się skończą klocki czy tarcze to tam nie zaglądając.

Dlatego też niektórzy krzywo na mnie patrzą jak czasem pisze że jak można jeździć autem aż geometria w turbinie nie stanie dęba.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-04-2019, 11:24
Post: #17
Awaria EGR w CFGC przy 80tys km
Cześć,
W moim samochodzie, nagle, oczywiście w najgorszym możliwym momencie, pojawił się błąd EGR, na szczeście samochód jechał dalej w trybie awaryjnym. Migała kontrolka od świec a na zegarach wyświetliła się awaria start-stop.
Po podłączeniu VCDS wyskoczyły błędy: 15733, 8491 i 8492.
Te dwa ostatnie dotyczą EGR, pierwszy DPF (ale myślę, że może być związany z tymi błędami od EGR, bo wyskoczył w tym samym momencie).
Czy ktoś z Was miał podobne problemy i mógłby podzielić się sposobem na rozwiązanie?
Pierwszy serwis (polecany, ale nie ASO) oszacował naprawę na około 3,000 zł (w tym sam zawór jakieś 1700zł). Wymiana podobnież bardzo skomplikowana. Dodatkowo zalecają mycie DPF (kolejne 800zł), bo skoro cały wydech będzie już rozebrany, to warto.
Kurczę, dość szybko taka awaria... i dość kosztowna, chyba, że są jakieś inne sposoby?
Samochód przy kolejnym uruchomieniu działa normalnie, ale błędy są, czyli znów może się coś pojawić, więc wolę zapobiec zawczasu...
Pozdrawiam,
Marcin



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]
25-04-2019, 11:51
Post: #18
RE: Awaria EGR w CFGC przy 80tys km
Szybko padł . U mnie na 140 tys . No ten typ tak ma . EGR raczej oryginał .
Spróbuj w firmie KOLMOT :
https://www.kolmot.com.pl/pl/c/Zawory-re...lin-EGR/31
Może co doradzą dlaczego zamienniki kosztują połowę .
Roboty by go wymienić faktycznie w pip . Generalnie , po awarii nie jeździłem , właśnie by nie zapchać DPFA-a
25-04-2019, 14:15
Post: #19
RE: Awaria EGR w CFGC przy 80tys km
DPF się nie myje to nie koszula czy skarpetki. Egr pewnie by po rozebraniu i objadaniu usterki zregenerował w jakiejś firmie a nawet i samemu. Jak nie padają kółka zębate to potencjometry położenia w tym. Ewentualnie wymiana egr na nowy. Ceny bywają rozne ale po mojemu jeśli przekracza tysiaka to ja bym podjechał do jakiego ogarniętego tunera iprogramowo go wykastrował. Tego się nikt nie dopatrzy a sam układ DPF będzie działał poprawnie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-04-2019, 21:19
Post: #20
RE: EGR - problemy, zaślepienie, itp.
Mam jeszcze takie pytanie, może głupie, ale podobnież nie ma głupich pytań:
czym ryzykuję jeśli skasuje vcds'em te błędy?

Błąd wyskoczył po 2km jazdy, gdy zjechałem ze ślimaka na trasę i chciałem przyspieszyć. Może wówczas coś się zapchało, zablokowało i wywaliło błąd i tryb awaryjny?. A później (wiem, wiem, to takie wishful thinking) przepchało się i może teraz działa dobrze?
Oczywiście jeśli błąd wyskoczy ponownie, to sprawa jasna, ale czy warto próbować?



Seat Alhambra I-Tech 2.0 TDI 177KM 6-bieg.

[Obrazek: icon1.png]




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problemy z Sharanem 2.0 140km 2015 Marek2.0 2 1,450 17-02-2021 00:37
Ostatni post: Romek76
  Problemy z AdBlue lukas_gr 22 13,664 03-10-2017 16:31
Ostatni post: Maciej_F

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name