Ocena wątku:
Sterowanie ogrzewaniem
18-11-2016, 14:29
Post: #1
Sterowanie ogrzewaniem
Witam. Mam klimatyzację 1 strefową i z tyłu narzekają, że mają zimno. Jak uruchomić nawiew z tylnej nagrzewnicy? Czy można to przerobić na 2 strefową?
Reklama

18-11-2016, 15:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2016 15:33 przez Bogos.)
Post: #2
RE: Sterowanie ogrzewaniem
A co ci da ta klimatyzacja dwustrefowa?
Klima -ziębi , ogrzewanie -grzeje czyż nie tak?
Zakładam że silnik rozgrzany tak?
Zobaczy czy tylna nagrzewnica ci działa i czy dmucha ciepłym z trzeciego rzędu w boczkach u dołu. Mam nadzieję że jest tak samo jak i w FL.
A masz może sterowanie ciepłym powietrzem nad słupkiem w drugim rzędzie??
18-11-2016, 17:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-11-2016 17:07 przez mamwi.)
Post: #3
RE: Sterowanie ogrzewaniem
Jeżeli masz taki panel

   

To sterowanie siłą nawiewu tylnego wentylatora masz pod (2), a obok sterowanie temperaturą.
Natomiast przy takim panelu

   

włącznik tylnej dmuchawy jest pod (1). Pod warunkiem oczywiście, że fizycznie masz tylną nagrzewnicę.
Może ktoś ją zdemontował lub odciął rurki zasilające. Jeżeli wszystko jest i wiatrak nie działa, to musisz szukać przyczyny.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
19-11-2016, 01:57
Post: #4
RE: Sterowanie ogrzewaniem
W panelu środkowym masz klimatronik czy sterowanie ręczne pokrętłami? Jeśli klimatronik to sterowanie opisał kolega wyżej.
Jeśli masz sterowanie ręczne to włączasz guziczek z Nr 1 z narysowanym samochodzikiem a sterowanie siłą nawiewu oraz ciepło zimno na tył masz w podsufitce za fotelem kierowcy. Sterowanie na tył działa po włączeniu guziczka z samochodzikiem. Inaczej nie działa.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
19-11-2016, 11:56
Post: #5
RE: Sterowanie ogrzewaniem
Nagrzewnica z tyłu działa ale nie wiem czy mogę wymusić jej działanie. Mój panel wygląda tak
   
Nie bardzo wiem co decyduje o jej załączenia. Jak dam Economy i grzanie na maksa to chodzi
20-11-2016, 11:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2016 11:14 przez mamwi.)
Post: #6
RE: Sterowanie ogrzewaniem
Za małe zdjęcie. Prosiemy o szerszą perspektywę Tongue
Pozycja AUTO to automatyczne działanie układu. W zależności od temperatury układ grzeje lub chłodzi. Jeżeli przełączysz na ECON i dasz temperaturę na maksa, to masz grzanie na maksa.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
21-11-2016, 01:52
Post: #7
RE: Sterowanie ogrzewaniem
@Aira masz pojedyńczy klimatronik więc działanie tylnego nawiewu działa jak działa. Jeśli chcesz mieć oddzielne sterowanie na tył to znaczy oddzielne sterowanie temp oraz siły nawiewu na tył to wymień klimatronik na podwójny.
Pod linkiem masz jak wygląda podwójny klimatronik https://goo.gl/images/VnoGJV
Ja tak kiedyś w poprzednim aucie zrobiłem i było dużo lepiej. Kostki do klimatronika spokojnie pasują nic nie musisz rzeźbić.



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
 Thanks given by: Aira




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name