Ocena wątku:
Fabryczny autoalarm - lokalizazcja/działanie/zimiany/problemy - temat zbiorczy
13-06-2016, 22:40
Post: #121
RE: Fabryczny autoalarm
Temat toczy sie żartobliwie więc sie wstrzeliłeś ;-)
Reklama

14-06-2016, 12:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2016 12:59 przez BIGer71.)
Post: #122
RE: Fabryczny autoalarm
Żarty, żartami, a mnie nie jest do śmiechu Angry.
Seata kupiłem w marcu, blachę miał w idealnym stanie nie licząc ostrzelanej kamyczkami maski oraz małego wgniotka na tylnym błotniku. Po trzech miesiącach na prawych drzwiach mam dwa spore ślady po uderzeniach drzwiami (?) a na masce ślad jak po uderzeniu śrubokrętem. Oczywiście nie zabezpieczę auta przed uszkodzeniami ale w znaczącym stopniu wzmogę nadzór - przecież nie będę cały czas stał w oknie ale gdy usłyszę alarm rzucę okiem co się dzieje. Po za tym sąsiedzi z parkingu gdy zorientują się, że alarm ma czułą udarówkę o wiele ostrożniej będą otwierać swoje drzwi w pobliżu mojego auta. Podobną strategię zastosowałem w innym samochodzie: bardzo czuła udarówka podłączona do prealarmu - złapanie za klamkę, próba podniesienie maski, klapy bagażnika, szarpnięcie za zamek bagażnika dachowego, trącenie lusterka lub nawet lekkie uderzenie w karoserię kończyło się krótkim alarmem co skutecznie odstraszało wszelkiej maści gówniarzerię. Taki sam efekt chciałbym uzyskać w seacie, ale jak widać firmowy alarm nie daje takich możliwości i jak na razie nie mam pomysłu jak to rozwiązać Huh.
14-06-2016, 13:12
Post: #123
RE: Fabryczny autoalarm
są alarmy reagujace na dłuższą obecność w bliskiej odległości od auta 'dużego zwierza' typu człowiek. Ten firmowy to jest dobry na żula, który chce sie przespać w naszym aucie...



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
14-06-2016, 19:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2016 20:08 przez kalamb.)
Post: #124
RE: Fabryczny autoalarm
BIGer71 myśle, że te czasy gdy ta strategia działała bezpowrotnie odeszły. Teraz, gdy toczy sie heroiczna walka o każdy centymetr parkingu wgnioty, zarysowania itp. stają się niestety "normalnością". Egoizm i bezczelność biorą górę dlatego jesli gownarzeria będzie miała ochotę uwalić Ci lusterko zapewniam, ze żaden alarm ich nie odstraszy. Oni doskonale wiedza, że nic im nie zrobisz bo tak naprawde to co mozesz? Pójdziesz do rodziców?
Myślisz, że odstraszysz patafianów w białych kołnierzykach zeby nie obijali Ci drzwi gdy chcą swobodnie wysiąść lub wejść?
Pytania tego typu mozna mnożyć tylko po co?
Każdy kij ma dwa końce nie wspominając o tym, że proca ma trzy ;-) Bedziesz sie wyróżniał a wtedy istnieje szansa ze zostaniesz "dostrzeżony" i uwaga gimbazy (i nie tylko) zwróci sie na Ciebie i zostaniesz otoczony "opieką" dając do zrozumienia poprzez rozne psikusy abyś przestał uważać sie za najważniejszego w tym rejonie.
14-06-2016, 20:08
Post: #125
RE: Fabryczny autoalarm
(14-06-2016 13:12)PAMONIUSZ napisał(a):  są alarmy reagujace na dłuższą obecność w bliskiej odległości od auta 'dużego zwierza' typu człowiek. Ten firmowy to jest dobry na żula, który chce sie przespać w naszym aucie...


Nie wiem gdzie o takich bajkach słyszałeś i jakie bajki oglądasz, ale to pic na wodę... żaden z czujników nie wie, że coś stoi obok niego i się nie rusza... W sanochodzie sasada jest prosta, albo masz co masz i reagują z prealarmem na zgrubne uszodzenia i uderzenia, albo będzie to wyło przy każdej większej wibracji, burzy, przejeździe czopera.... nie ma takich bajek które zabezpieczą lakier, lusterka itp. bez 30% fałszywych alarmów.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
14-06-2016, 20:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2016 20:32 przez kalamb.)
Post: #126
RE: Fabryczny autoalarm
Dlatego troche z tego szydzę ;-) odrobinkę.

Ps. A i zeby było jasne ( bo troche skróciłem myślowo swoja wypowiedz) ta odrobinka jednakoż dotyczy wypowiedzi dotyczącej zabezpieczenia przed uszkodzeniami lusterek, klamek, szyb i...lakieru ;-) przy użyciu fabrycznego alarmu
14-06-2016, 20:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2016 21:05 przez PAMONIUSZ.)
Post: #127
RE: Fabryczny autoalarm
jak coś sie znalazło w obrębie samochodu to chyba się ruszało i jedynie kwestia wielkości tego czegoś do wylapania przez czujkę. wystarczy napisać, że o czyms takim nie słyszałeś a nie mi wymawiać bajkopisarstwo. No chyna że jesteś z gatunku wszystkowiedzacych to sorry zapewne masz rację. mialem taki alarm w fordzie i to salonowym, lekko dawał znać jak. ktoś sie w bliskiej odległości poruszał, i była to opcja, którą można było wyłączyć za pomocą zworki w centralce. ja to wyłączyłem po kilku tygodniach bo mnie szlag trafiał. przyklad takiego alarmu dość leciwego : EXUS V9000 FULL CONTROL+ opcja z czujnikami mikrofalowymi.



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
14-06-2016, 21:37
Post: #128
RE: Fabryczny autoalarm
Pytałem jak rozwiązać za pomocą alarmu firmowego problem z którym się zmagam, czy jest to możliwe, w jaki sposób itp itd.
Moje motywacje i dywagacje czy te czasy odeszły czy nie odbiegają chyba od tematu.
kalamb szydzenie nawet odrobinkę nie wydaje mi się na miejscu.
Gdy znajdę rozwiązanie postaram się je opisać.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
14-06-2016, 22:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2016 23:12 przez kalamb.)
Post: #129
RE: Fabryczny autoalarm
Forum jest od tego by pomagać, dzielić sie itd. To jasne jak słoneczko. Ale zachowajmy umiar i odrobine rozsądku.
Wiele stron forum zawalone jest wymysłami, domniemaniami czy wręcz utopijnymi pomysłami użytkowników w stylu " wpływ masturbacji na rozwój dorożkarstwa w Krakowie" ;-) Moze wystarczy?
Czego mozna sie spodziewać od alarmu fabrycznego? Tylko i wyłącznie tego minimum ochrony ktore zaakceptują towarzystwa ubezpieczeniowe. Dlatego oczekiwania od tych urządzeń dodatkowych opcji ukrytych regulacji i innych "atrakcji" mozna zakwalifikować do utopijnych teorii.
Najwiecej w tym względzie mogliby powiedzieć Ci dystrybutorzy systemów bezpieczeństwa. Duzo mozna tylko to kosztuje. Systemy starsze (10 lat + ) montowane fabrycznie nie oferuja zbyt wiele (byly nieliczne wyjątki). W zwiazku z tym co napisałem powyzej uwazam ze nie da sie bez zamontowania bardziej zaawansowanego systemu. A łączenie starego z nowym to kolejna "teoria spiskowa".
Wiekszosc systemow ostrzegania ( odstraszania) działa po fakcie. Więc nie ochronisz lusterek, szyb, klamek i lakieru. A czujniki ruchu czułością ustawione na maksimum, wzbudzane przez przebiegającego jeża czy kunę lub mocniejszy podmuch wiatru tez nijak sprawy nie załatwią. Będą tylko wkurzać Ciebie i otoczenie. Jak faktycznie ktos Twoje auto bedzie wciągał na bezczelnego na lawetę nikt nie zwróci na to uwagi bo... przeciez stałe wyje ;-).
Pomyśl o tym.
Reasumując czasy sie zmieniają ludzie tez. Tylko szkoda pozostaje szkodą. To dla mnie oczywiste. Tyle ze szkód o których piszesz coraz trudniej uniknąć. Moze zamiast szarpać sie z techniką ze skutkiem trudnym do określenia podejść do tego inaczej? Jak te szkody usunąć niewielkim kosztem na przykład? Osobiscie wywaliłem mało skuteczny alarm fabryczny, mam swoje odcięcia itp. Z racji rocznika nie mam szans na AC ale sa towarzystwa ubezpieczeniowe ktore oferuja minicasco dla pojazdów starszych. Uwazam to za lepsze rozwiazanie niz podkładanie szpilek na fotelu kierowcy, podłączanie prądu do klamek i "odstraszanie" gimbazy wyciem klaksonu.
Pozdrawiam
22-06-2016, 17:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-06-2016 17:47 przez PAMONIUSZ.)
Post: #130
RE: Fabryczny autoalarm
(13-06-2016 11:55)tolus24 napisał(a):  Witam.

Bezpiecznik od alarmu to czwarty od góry bezpiecznik w pionowym rzędzie mini bezpieczników o wartości 10A.

Pozdrawiam

jest to tylko bezpiecznik od syreny/klaksonu alarmu... nie wyłącza / dezaktywuje alarmu na amen. Zorientowałem się jak instalowalem nowe aku. kierunki zaczęły migac...
(14-06-2016 22:23)kalamb napisał(a):  Forum jest od tego by pomagać, dzielić sie itd. To jasne jak słoneczko. Ale zachowajmy umiar i odrobine rozsądku.
Wiele stron forum zawalone jest wymysłami, domniemaniami czy wręcz utopijnymi pomysłami użytkowników w stylu " wpływ masturbacji na rozwój dorożkarstwa w Krakowie" ;-) Moze wystarczy?
Czego mozna sie spodziewać od alarmu fabrycznego? Tylko i wyłącznie tego minimum ochrony ktore zaakceptują towarzystwa ubezpieczeniowe. Dlatego oczekiwania od tych urządzeń dodatkowych opcji ukrytych regulacji i innych "atrakcji" mozna zakwalifikować do utopijnych teorii.
Najwiecej w tym względzie mogliby powiedzieć Ci dystrybutorzy systemów bezpieczeństwa. Duzo mozna tylko to kosztuje. Systemy starsze (10 lat + ) montowane fabrycznie nie oferuja zbyt wiele (byly nieliczne wyjątki). W zwiazku z tym co napisałem powyzej uwazam ze nie da sie bez zamontowania bardziej zaawansowanego systemu. A łączenie starego z nowym to kolejna "teoria spiskowa".
Wiekszosc systemow ostrzegania ( odstraszania) działa po fakcie. Więc nie ochronisz lusterek, szyb, klamek i lakieru. A czujniki ruchu czułością ustawione na maksimum, wzbudzane przez przebiegającego jeża czy kunę lub mocniejszy podmuch wiatru tez nijak sprawy nie załatwią. Będą tylko wkurzać Ciebie i otoczenie. Jak faktycznie ktos Twoje auto bedzie wciągał na bezczelnego na lawetę nikt nie zwróci na to uwagi bo... przeciez stałe wyje ;-).
Pomyśl o tym.
Reasumując czasy sie zmieniają ludzie tez. Tylko szkoda pozostaje szkodą. To dla mnie oczywiste. Tyle ze szkód o których piszesz coraz trudniej uniknąć. Moze zamiast szarpać sie z techniką ze skutkiem trudnym do określenia podejść do tego inaczej? Jak te szkody usunąć niewielkim kosztem na przykład? Osobiscie wywaliłem mało skuteczny alarm fabryczny, mam swoje odcięcia itp. Z racji rocznika nie mam szans na AC ale sa towarzystwa ubezpieczeniowe ktore oferuja minicasco dla pojazdów starszych. Uwazam to za lepsze rozwiazanie niz podkładanie szpilek na fotelu kierowcy, podłączanie prądu do klamek i "odstraszanie" gimbazy wyciem klaksonu.
Pozdrawiam
nie szpilki a małe haczyki wędkarskie lekko podgięte... Angel



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 119,541 05-04-2024 23:27
Ostatni post: tomecek25
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 87,668 03-03-2023 08:04
Ostatni post: Sabat191
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 358 05-08-2022 08:58
Ostatni post: ch0jrak
  Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy grzegorz79 123 39,953 08-07-2022 18:25
Ostatni post: petec
  Wiązka drzwi w przelotce - uszkodzenia/naprawa/pin-y itp. temat zbiorczy m-blue 62 19,275 20-12-2021 20:02
Ostatni post: kalamb
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 64,539 08-11-2021 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,103 04-03-2021 23:01
Ostatni post: woiitek
  Wymiana na/aktywacja MFA 96>00 - funkcje komputera pokładowego/problemy marecki_name 89 76,182 26-08-2020 13:07
Ostatni post: gilas
Sad Kontrolka ciśnienia oleju - świeci/mruga/problemy/działanie anmida 148 36,712 02-04-2020 22:50
Ostatni post: andrew7800
  Światła awaryjne - wątek zbiorczy adam 14 4,056 15-11-2019 11:58
Ostatni post: Czerwony

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name