Ocena wątku:
Pedały wersja chrom
17-09-2015, 16:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2015 16:07 przez Maciej_F.)
Post: #1
Pedały wersja chrom
Witam . To jeszcze jeden manual .
Jak dobrać nakładki na pedały w wersji chrom ,żeby wszystkie pasowały ?Confused

Czy takie od chińczyków będą dobre ??
   

   


Trochę przećwiczyłem kody z ETKI i zaryzykowałem stówę Big Grin :

1 Nakładka na hamulec DSG . Tutaj prosta sprawa . Kod orginalnego gumowego jest 1K0 723 173 B . Montaż jest banalny . Pociągamy gumę od góry , starając się wycisnąć 2 gumowe wypustki .
   

Zakładamy wersję chrom . Najpierw naciągając nakładkę od dołu i wciskamy wypustki .
To na rozgrzewkę Tongue
P.S. podejrzewam , że 2 pedały w wersji manual też pasują bez problemu .

Następne !
Podstopnica . Która może pasować ???
Chińczyki produkują min. 3 wersje .
   

pasuje wersja 1 . Szeroka . I ważne miejsce mocowania śrubki ok 5 cm od góry . Czyli jak opisują CC/Passat . Oryginalna podstopnica ma kod 3C1 864 777 .
   

No i teraz jak wymontować/ zamontować Dodgy
Jak polecają koledzy z Tourana :
1. Ściągnąć boczek aby mieć dobry dostęp do śrubki ( odpuściłem sobie bo nie mogłem zdjąć klamki otwierania klapy) .
2 .Na ''dziko'' wyrwać podstopnicę i nie montować śrubki .
3. Wybrałem wersje pośrednią :
Trzeba odgiąć plastik tapicerki . Jest dość miękki ,nie połamiemy , ale jest trudny bo trudny dostęp do śrubki . Zrobiłem sobie prowizoryczny kluczyk kątowy trox i jakoś tam odkręciłem . Wysuwamy podstopnicę do góry .
   

To już po połowie roboty . Zakładamy (wsuwamy) chromową i przykręcamy .Idzie szybciej jak ktoś za nas odgina plastik tapicerki .

No i na deser .GazTongue
Tutaj bez wyjęcia pedału gazu się nie obejdzie .
Odkręcamy jedną widoczną śrubkę trox . Podważamy pedał na podłodze w tapicerce . Siedzi dość mocno na dwóch zatrzaskach . Odpinamy elektrycznie . Wtyczkę trzeba zwolnić mocno wciskając zapadkę .

   

No i tutaj trochę trzeba porzeźbić . Nie tak od razu ta nakładka pasuje .
1. w pedale gazu trzeba trochę podszlifować łuk aby weszła metalowa nakładka .
2. w nakładce trzeba podszlifować metal przy zawiasach .

   

Jak już spasowaliśmy , zaginamy ząbki metalowe w nakładce . Ja dodatkowo podkleiłem Super glue .

Koniec
Podłączamy gotowy pedał do instalacji , montujemy .

I efekt za stówę :

   


W zanadrzu jeszcze jeden efekt ''chromowania '' samochodu . Big Grin
Reklama

18-09-2015, 09:28
Post: #2
RE: Pedały wersja chrom
Chyba nie całego ?? .Smile
17-01-2018, 23:55
Post: #3
RE: Pedały wersja chrom
Posiłkując się tym tematem i drugim gdzieś w DE (https://www.seatforum.de/threads/374067-...t1071158), postanowiłem skompletować do swojego sharana.

Ja poszedłem w kierunku oryginalnych części i posiadam skrzynie manualną.

Pedał gazu, nakładka na pedał hamulca i pedał sprzęgła: 1K1064200A

Podstopnica to już cięższy temat, jej numer to: 3C1864777KIR,

ale jest jeszcze dostępna na portalu superskoda: http://www.superskoda.com/Skoda/SUPERB-I...-RS-design

pasuje od superba II.

Posiadałem takie nakładki z podstopnicą w innych autach grupy vag, posiada takie żona w VW UP i wiem jak cieszą oko po otwarciu drzwi Heart
05-02-2018, 13:00
Post: #4
RE: Pedały wersja chrom
I ja się skusiłem :-) Dodatkowo przyciski sterowania elektrycznych foteli w wersji chrom.

   
05-02-2018, 20:48
Post: #5
RE: Pedały wersja chrom
Na znanym serwisie na A u braci za ryż można jeszcze wiele wyhaczyć chromowanych pierdółek .Blush
05-02-2018, 22:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2018 22:50 przez szczyku.)
Post: #6
RE: Pedały wersja chrom
(05-02-2018 13:00)gregi napisał(a):  I ja się skusiłem :-) Dodatkowo przyciski sterowania elektrycznych foteli w wersji chrom.

nie wiedziałem że ramka włącznika świateł występuje w czarnym połysku, trzeba poszukać Heart
(05-02-2018 20:48)Maciej_F napisał(a):  Na znanym serwisie na A u braci za ryż można jeszcze wiele wyhaczyć chromowanych pierdółek .Blush

tylko oem+, nie kombinujemy bo zrobi się wieś Dodgy

P.S.

(17-09-2015 16:06)Maciej_F napisał(a):  1. Ściągnąć boczek aby mieć dobry dostęp do śrubki ( odpuściłem sobie bo nie mogłem zdjąć klamki otwierania klapy) .

odchylamy klamkę jakbyśmy otwierali maskę, wkładamy płaski śrubokręt i wyjmujemy zawleczkę, wyciągamy klamkę, reszta wiadomo Cool
06-02-2018, 01:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2018 01:35 przez gregi.)
Post: #7
RE: Pedały wersja chrom
:-) nawet kilka takich świecidelek już zamówiłem :-) Zobaczymy jaka jakość.

Co do klamki pokrywy silnika... W moim MY2017 nie mogłem się dopatrzec żadnej zawleczkii, była jakby pusta dziura :-( i musiałem odginac plastik.

Ramki świateł i klimy nie ma takiej oem. Oklejone folia black piano. Panele sterowania szyb zresztą też.
06-02-2018, 10:15
Post: #8
RE: Pedały wersja chrom
Mi się także wydawało że tam jest tylko dziura, ale doświadczenie z innych posiadanych vagów podpowiadało co innego,wsadziłem w nią (dziurę) śrubokręt, podważyłem i zawleczka wyskoczyła Big Grin
06-02-2018, 19:04
Post: #9
RE: Pedały wersja chrom
Dla potomnych:

[Obrazek: Y9XS68n.jpg]

[Obrazek: hTHR0vl.jpg]
06-02-2018, 19:53
Post: #10
RE: Pedały wersja chrom
Wpiszcie sobie na Ali..... sharan stainless steel ..... i zobaczycie co chińczyki produkują z blaszki po konserwach . Jakość i dopasowanie dobre .




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wersja 5 osobowa i płaska podłoga nielepicegmailcom 2 1,015 22-12-2021 20:21
Ostatni post: horse66x

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name