Ocena wątku:
Łączenie z modułami
26-03-2013, 16:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2013 16:58 przez Scrappy.)
Post: #1
Łączenie z modułami
Wesol mówił że kabel na USB może się nie połączyć ze wszystkimi modułami. OK, chciałem kupić kabel na RS232 + przedłużacz 15m. Nikt mi nie potrafił odpowiedzieć czy na takiej długości będzie wszystko ok. Więc postanowiłem spytać u źródła - w viakenie. Tam pan poinformował mnie że w grupie VAG nie ma znaczenia czy RS232 czy USB i ma wszystko działać. Program OK, kabel też, więc pan spytał o nr modułu komfortu i nr sterownika webasto (bo m. in z tymi modułami nie łączy) Jak jest u Was? Też nie łączy się coś na USB? Już sam nie wiem, mam mętlik w głowie z tym.
Z listy w instrukcji z tym mi się nie łączy
Clutch - wspomaganie sprzęgła (elektronika)
Anti Slip - układ regulacji momentu napędowego
Central Locking - centralny zamek
AIC Heating - klimatyzacja - ogrzewanie
Diesel Pump - sterowanie pompą w silniku Diesla
Steering Wheel - ukiad wspomagania kierownicy (elektronika)
Central Convenience - moduł centralnego systemu komfortu
Radio - radio i system audio
Seat-mirror adjust - regulacja lusterek i foteli
Add. -aux. Heater - ogrzewanie



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Reklama

26-03-2013, 17:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2013 17:08 przez maryoushek.)
Post: #2
RE: Łączenie z modułami
ja mam na usb i ze wszystkim mi się łączy. z przedłużaczami bywa różnie zależy od jakości kabla...



sharan 1.9 tdi 2004r.
mercedes c sport coupe 2.2cdi last edition
26-03-2013, 17:16
Post: #3
RE: Łączenie z modułami
(26-03-2013 17:07)maryoushek napisał(a):  ja mam na usb i ze wszystkim mi się łączy. z przedłużaczami bywa różnie zależy od jakości kabla...

Mógłbyś podać swoje ustawienia z Vag-com i z menedżera urządzeń?



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
26-03-2013, 17:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2013 17:32 przez maryoushek.)
Post: #4
RE: Łączenie z modułami
ustawienia z internetu brałem ---> http://forum.vw-passat.pl/threads/8905-U...portem-USB

powiem tak na jednym komputerze dell xps winxp oczywiscie orginal Smile chodzą mi wszystkie programy, natomiast na acerze 10` vag raz działa raz nie i nie wiem od czego to zależy.

Program vag can profesional orginalny działa na wszystkich komputerach jakie mam



sharan 1.9 tdi 2004r.
mercedes c sport coupe 2.2cdi last edition
 Thanks given by: Scrappy
26-03-2013, 17:39
Post: #5
RE: Łączenie z modułami
na wtyczke com to ten przedluzacz moz emiec i nawet i 50 metrów i bedzie działać. Tu jest bezposrednie poloaczenie komputera naszego z autem. Nie ma zandnych emulacji, kombinacji. Zmiana jest tylko napiecia bo w aucie mamy 12V a w komputerze na porcie com informacje smigają na 5 V.

To co gadaja z viakena to nie za bardzo mozna sie sluchac bo tez to przerabialem. Czemu ten sam kable z przelotka USB na COM laczy sie z kilkoma elementami a ten sam kabel podpiety na wtyczke COM z przedluzaczem 10 metrów mi smiga ze wszystkim i do tego jeszcze łączy sie z oplami do 2004 roku??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: Scrappy
26-03-2013, 18:08
Post: #6
RE: Łączenie z modułami
Ok, czyli kupię jednak ten kabel. Dzięki za odpowiedź Smile



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
26-03-2013, 22:20
Post: #7
RE: Łączenie z modułami
co do długości kabli rs, to zależy od standardu i nie jest tak, że działa na każdą długość a to akurat jest sprawdzone... żyję z grzebania takimi kablami, co prawda akurat nie w autach ale standard ten samSmile
Tu masz orientacyjne długości dla zachowania określonej prędkości:
http://www.bbdsoft.com/rs232.html
nikt nie mówi, że nie podwoisz tych wartości, ale to już zależy od wielu czynników...

Co do podłączania się przez usb a coma - u mnie np z modułem komfortu też nie mogę się połączyć, co ciekawe ani vagiem ani vcds, może go nie maSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
 Thanks given by: Scrappy
26-03-2013, 22:44
Post: #8
RE: Łączenie z modułami
(26-03-2013 22:20)m-blue napisał(a):  co do długości kabli rs, to zależy od standardu i nie jest tak, że działa na każdą długość a to akurat jest sprawdzone... żyję z grzebania takimi kablami, co prawda akurat nie w autach ale standard ten samSmile
Tu masz orientacyjne długości dla zachowania określonej prędkości:
http://www.bbdsoft.com/rs232.html
nikt nie mówi, że nie podwoisz tych wartości, ale to już zależy od wielu czynników...

Co do podłączania się przez usb a coma - u mnie np z modułem komfortu też nie mogę się połączyć, co ciekawe ani vagiem ani vcds, może go nie maSmile

Dzięki za tabelkę. Chcę przedłużacz 15m. W viakenie mówili mi że jest albo ster. centralnego zamka albo moduł komfortu.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name