Ocena wątku:
Temperatura płynu chłodzącego, silnik TDI
29-12-2010, 00:46
Post: #41
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
No masz racje z tymi szczotkami ewentualnie Stefano niewielkie koszta.
I gwarancja na szczotki jestem zadowolony dlatego POLECAM !!!
Reklama

30-12-2010, 23:53
Post: #42
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
Witam
Proszę o poradę, mój ciężki przypadek wygląda tak, że po uruchomieniu auta ogrzewanie zaczyna działać, zaczyna nagrzewać się silnik (max 70- 80 C)i płyn chłodzący (max 80 C). Dogrzewacz silnika działa. Czuć mocno ciepłe powietrzeCool. Po przejechaniu ok 20 km zaczyna spadać temp. płynu ( do ok 60 c)i silnika (do ok 60 c). W aucie zaczyna dmuchać chłodkiem. Wymieniłem już termostat, el. pompę wspomagającą I DALEJ TO SAMO! Po całkowitym wył. klimatronik zaczyna wracać do normy temp. płynu i silnika a w aucie robi się SyberiaSad. Sprawnie działa tylko tylne ogrzewanie, które ratuje przed zamarznięciem. Silnik niedogrzany, rośnie spalanie itd. Zastanawiam się czy to nie czasem problem z zasilaniem tej wymienionej pompy, które idzie z klimatronika. VAg pokazał wcześniej pompę bo mogła w tym momencie nie mieć zasilania, brak przepływu przez pompę wygasza dogrzewacz, dobrze kombinuję? PomocyHuh
31-12-2010, 10:45
Post: #43
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
Przez jakiś czas miałem podobnie-rano dogrzewacz startował,silnki się rozgrzewał,ale gdy po rozgrzaniu temp.spadała już nie startował.Ja sobie z tym problemem nie poradziłem.
Co o ciebie-czy dobrze rozumiem-z tyłu masz lepsze ogrzewanie niż z przodu mimo,ze dogrzewacz juz nie grzeje?



Grzegorz
01-01-2011, 17:50
Post: #44
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
Mam problem z czujnikiem g-40, potocznie zwanym hala. Czy znajdzie sie osoba , ktora wie co kolwiek na ten temat...???
02-01-2011, 15:07
Post: #45
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
witam.
Dokładnie jak i u Ciebie, rano startuje i dogrzewa lecz tylko raz, do momentu osiągnięcia odpowiedniej temp . silnika. Później już jej nie trzyma , a powinien się uruchamiać stale trzymając wymaganą temp. Pisząc że miałeś taki problem przez jakiś czas oznacza, że ustąpił?
Sprawdził mi znajomy, że czujnik temp. jest ok, klimatronik też ok wychodzi na to, że problem jest w prawdopodobnie w sterowniku webasta, Jadę z tym jutro do warsztatu BOSCH-a na diagnozę, może coś wyjdzie i naprawią.
Co do tylnego ogrzewania to jest chyba niezależne i mimo niskiej temp silnika i nagrzewnicy tył dmuch a ciepłym powietrzem, na szczęście.
03-01-2011, 22:00
Post: #46
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
U mnie na razie problem dalej istnieje nawet po wymianie pompy po 12 jadę do "fachowców " od tych spraw .Podobno dobrzy .Napiszę co i jak ,Najlepszego dla wszystkich w nowym roku Smile)



04-01-2011, 08:50
Post: #47
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
U mnie skończyło się tak jak opisałem na początku tematu-odciąłem tylną nagrzewnicę,dodatkowo elektryczny podgrzewacz od Reni i w końcu jest ciepło.



Grzegorz
10-01-2011, 15:01
Post: #48
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
witam!Uporalem sie z moim kociolkiem juz dziala.
Na pocztku wywalal mi blad -przerwanie plomienia obecnie brak bledow ale jesli jest nawet 10+ to dogrzewacz caly czas bez ustanku chodzi i nawet jesli na zegarze jest 90 C.
Moze ktos mi doradzic co moze byc przyczyna tego ze on caly czas chodzi??
Dodam ze w moim przypadku brak funkcji dogrzewacza byla wtyczka elektryczna laczaca kociol z samochodem,byla zielona wtyczka zostala zamieniona na nowa.czekam na porady i wskazowki.
22-01-2011, 00:07
Post: #49
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
No to ja w takim razie z innej trochę mańki. Jako świezy użyszkodnik Sharana (jeszcze pod nim nie grzebałem poza oględzinami przy zakupie) mam pytanie odnośnie tylnej nagrzewnicy. Włącza się sama i kompletnie pojęcia nie mam od czego to zależy. Silnik to VR6, nie mam pojęcia czy były wyposażane w dogrzewacz ale przy benzyniaku jest raczej średnio potrzebny choć niewykluczony. Są jakieś zalezności pracy tej dmuchawy na tyle? Sterowania nią nie posiadam bo choć klimatronik jest to wersja Sharana to ledwie GL.
22-01-2011, 01:59
Post: #50
RE: Tęperatura silnika ,ogrzewanie
(22-01-2011 00:07)acinski napisał(a):  No to ja w takim razie z innej trochę mańki. Jako świezy użyszkodnik Sharana (jeszcze pod nim nie grzebałem poza oględzinami przy zakupie) mam pytanie odnośnie tylnej nagrzewnicy. Włącza się sama i kompletnie pojęcia nie mam od czego to zależy. Silnik to VR6, nie mam pojęcia czy były wyposażane w dogrzewacz ale przy benzyniaku jest raczej średnio potrzebny choć niewykluczony. Są jakieś zalezności pracy tej dmuchawy na tyle? Sterowania nią nie posiadam bo choć klimatronik jest to wersja Sharana to ledwie GL.
Jeśli masz silnik VR6 to na pewno nie masz dogrzewacza, możesz mieć jedynie tylną nagrzewnicę ale wtedy na panelu centralnym nad przyciskami podgrzewania szyb tylnej i (ewentualnie) przedniej masz przycisk z sylwetką samochodu i on służy do włączania tego ogrzewania. Oprócz tego nad lewym słupkiem znajdziesz pokrętła do regulacji dmuchawy i temperatury. Jeśli tego nie ma to znaczy że nie masz żadnego dodatkowego ogrzewania.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  obieg płynu maciek-basia 13 6,970 16-08-2018 18:16
Ostatni post: wesol
  Zapach płynu z tylnej nagrzewnicy frik 4 2,152 05-12-2014 14:34
Ostatni post: mamwi
  Temperatura płynu niska (b. duże wahania), a oleju stała i wysoka - zagadka? toniemy 10 6,553 14-12-2012 11:24
Ostatni post: ENDRJU222

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name