Ocena wątku:
Auto " myszkuje " po drodze
31-10-2019, 19:37
Post: #1
Auto " myszkuje " po drodze
Witam.

Mam dość denerwujący problem z moim autem. Mianowicie sztrucel myszkuje po drodze. Auto zostało prześwietlone przez kilku różnych mechaników na różnych SKP dla pewności i nigdzie żadnych luzów w zawieszeniu nie stwierdzono. Poza tym są założone 4 nowe amory. Opony są w idealnym stanie, jednak zmiana na zimówki nic nie dała więc opony tym bardziej odpadają. Łożyska w kołach sprawne, nie szumią, koła są sztywne. Jedyną częścią jaka przychodzi mi do głowy, a która mogłaby dawać takie objawy to maglownica. Czy rzeczywiście tu mam szukać przyczyny takiego zachowania, czy macie jeszcze jakieś podejrzenia co może być nie tak?
Reklama

01-11-2019, 04:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2019 04:07 przez wesz82.)
Post: #2
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Wymiana magla to już poważna sprawa jeżeli chodzi o cenę.
Ja bym zaczął od rozbierania zawiechy i sprawdzaniu wszystkiego w łapie.
Można odkręcić sworznie od zwroty i sprawdzić jakie luzy ma magiel na listwie.
U mnie np jeszcze tragedii nie ma bo jadąc 140 auto w miarę jest stabilne i posłuszne zaś jadąc szwagra galaxy 160 to trza się pobawić aby utrzymać kierunek jazdy na swoim pasie.
Poza tym jakiej firmy amorki złożyłes bo jak krzak to nie dziw się że jest zle.
01-11-2019, 08:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2019 08:38 przez raventes.)
Post: #3
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Zawieszenie było sprawdzane na kilku SKP zarówno na szarpakach jak i łapą. Amory są firmy Kayaba, więc nie jakiś krzak. Aż tak źle u mnie nie jest żeby auto chciało zmieniać pas ruchu, ale ktoś jadąc za mną może myśleć że tego Sharana który jedzie przed nim prowadzi jakiś nawalony kierowca.

A co do magla chyba aż takie straszne kwoty to nie są - patrzyłem w necie z gwarancją i w miarę to wygląda.
01-11-2019, 09:19
Post: #4
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Chcesz to wymieniaj. Ja bym sprawdzał wpierw. Żeby magiel sprawdzić to go nie trzeba demontować. Żeby skasować luz na nim też go nie trzeba demontować. Tak samo kolumna kierownicza, krzyżaki też sprawdzenie to żadna filozofia.
Na skp sprawdza się czy zawieszenie nie ma luzów stanowiących zagrożenie a nie luzy minimalne. Tam ważne jest by sworzeń wahacza nie wyskoczył z tzw kuli czy tak samo końcówka drążka kierowniczego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-11-2019, 15:00
Post: #5
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Dlatego warto rozebrać i samemu sprawdzić co jest grane.
Mi po wymianie amorkow coś dalej pukalo
Pojechałem na skp i pan szukał dość długo i w końcu stwierdził luz na łączniku stabilizatora.
Wymieniłem lacznik ale końcówka drążka po lewej stronie była podobnie zajechana a jeżeli lacznik.
A pan jakoś nie znalazł tam nic.
01-11-2019, 16:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-11-2019 16:27 przez kalamb.)
Post: #6
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Na stacjach zazwyczaj drobiazgi nie wychodzą. Sprawdź czy przy wymianie amorów nie zostały zamienione nakrętki górnego mocowania na zwykle, powinny być specjalne stożkowe. Zwykle nie prowadzą łożyska i może „pływać”.
Magiel tez może swoją droga dawać. Tuleje na wahaczach tez były mam nadzieje dokładnie sprawdzane?
01-11-2019, 21:07
Post: #7
RE: Auto " myszkuje " po drodze
wesol możesz napisać co dokładnie sprawdzić? Oczywiście ja tego robić nie będę, ale jak odstawię auto do mechanika to chciałbym się umieć wysłowić co ma sprawdzić Smile

wesz82 w elementach jakie wymieniłeś nie ma luzu ( według mechanika oczywiście ).

kalamb tuleje były sprawdzane, a co do pływania, pływał przed wymianą amorów i tak samo pływa po ich wymianie więc to na pewno nie wina ewentualnych złych śrub.
01-11-2019, 21:36
Post: #8
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Kolego, czy zbieżność była sprawdzana, bo to też może być przyczyną. Jeszcze jedno czy kręcąc kierownicą czujesz jakiejś opory bo może być też pompa wspomagania. pozdrawiam.
01-11-2019, 21:43
Post: #9
RE: Auto " myszkuje " po drodze
(01-11-2019 16:23)kalamb napisał(a):  Na stacjach zazwyczaj drobiazgi nie wychodzą. Sprawdź czy przy wymianie amorów nie zostały zamienione nakrętki górnego mocowania na zwykle, powinny być specjalne stożkowe. Zwykle nie prowadzą łożyska i może „pływać”.
Magiel tez może swoją droga dawać. Tuleje na wahaczach tez były mam nadzieje dokładnie sprawdzane?

Możesz zobrazować dokładnie ocb z tymi srubami???
Te co dają w komplecie są samokontujace więc ich zapewne dajemy do złożenia amorka w kupę.
01-11-2019, 22:28
Post: #10
RE: Auto " myszkuje " po drodze
Ja tu czegoś nie rozumiem. Mechanika będziesz uczył z poziomu wózka? Może zmień tego mechanika na pozadnego co wie co robi i co ma robić. Ja tego poprostu nie rozumiem. Luz na maglu to się sprawdzało w autach klasy golfa 1 czy opla kadetta. Tak samo jak luzy na zawieszeniu czy układzie kierowniczym.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zawieszenie tył/auto długo kręci dar3k369 5 649 14-06-2023 22:04
Ostatni post: dar3k369
  Auto wibruje w określonej prędkości - nagła usterka raventes 4 581 24-05-2023 06:15
Ostatni post: raventes
  zablokowane auto POMOCY aspec.jurecki@wp.pl 12 2,662 05-06-2020 16:48
Ostatni post: grzeczny_52
  auto ściąga na prawo kremaster 15 4,330 13-02-2016 14:46
Ostatni post: dmusek
  Hak holowniczy firmy Auto-Hak - który wybrać ? deredas 37 21,364 22-12-2014 02:44
Ostatni post: smok_wawelski

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name