Ocena wątku:
Poszukuję kodowania ABS z PLA
15-07-2019, 21:33
Post: #1
Poszukuję kodowania ABS z PLA
Witam
Jako, że to mój 1szy post to się przywitam.
T6 wszystkim ;-)

Do celu...
trochę przerabiam mojego szaraczka.
wymieniłem czujniki ABS w tylnych kołach na te wymagane do PLA 2.0 (w/g różnych źródeł są albo dokładniejsze albo rozpoznają kierunek ruchu).
oczywiście od razu choinka i błędy na wszystkim co z ABSem ma jakikolwiek związek.

Najchętniej jakby ktoś podesłał cały auto scan z takiego auta (upraszam o wycięcie VINu) lub chociaż kodowanie samej pompy ABS.


W ramach wyjaśnień: kiedyś duuużo grzebałem w moim pasku B6 i udzielałem się na forum vw-passat.pl. teraz mam trochę inne priorytety ale kilku opcji mi brakuje (temat szerszy niż samo PLA). chętnie pomogę w tematach technicznych/elektrycznych.
Reklama

15-07-2019, 22:41
Post: #2
RE: Poszukuję kodowania ABS z PLA
chłe chłe

dla pamiętnych:
przy wymianie sensorów jest +256 do kodowania

a potrzebne było do nowego PDC + DiscoMedia + rysowanie linii trasy na PDC

Jeszcze zostało:
PLA 2.0 - na przyszłość (komplet gratów już jest)
kamera cofania high pod discomedia (problem w sterowniku i problem z samą navi)
radary w zderzaki - już są ale nie banglają
DCC - graty są
Dynaudio - graty są
ACC - tu temat jest mocno skomplikowany i od razu mówię, że nie da się przeszczepić acc z poliftowego
pełne webasto - graty są
wymiana BMC na nowy lup up softu bo pod full led potrzebny

to jak by ktoś chciał pomocy to służe (jak znajdę czas...)

pozdroofka
16-07-2019, 14:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2019 14:25 przez Maciej_F.)
Post: #3
RE: Poszukuję kodowania ABS z PLA
(15-07-2019 22:41)m3iaz napisał(a):  ACC - tu temat jest mocno skomplikowany i od razu mówię, że nie da się przeszczepić acc z poliftowego

No właśnie .... trochę sobie pogadaliśmy:
http://www.touranklub.pl/forum/viewtopic...ic#p279909

i tyleConfused
16-07-2019, 21:20
Post: #4
RE: Poszukuję kodowania ABS z PLA
całego nie czytałem ale wiem o co kaman.
nowe acc nie wchodzą w grę. czarne, kwadratowe (a'la sharan polift)absolutnie nie.
ale od paska cc...
mam taki jeszcze z czasów mojej b6ki to w wolnym czasie się pogrzebie
16-07-2019, 22:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2019 22:26 przez szczyku.)
Post: #5
RE: Poszukuję kodowania ABS z PLA
PLA 2.0 to są czujniki cofania z wizualizacją na RNS lub Discovery Media?

Działaj z ACC, chętnie odgapię, bo instalacja już siedzi, zostały graty.

Aktualnie jestem na etapie zmiany lamp na bixen i do końca nie mam uruchomionej kamerki 5Q0.
20-07-2019, 10:50
Post: #6
RE: Poszukuję kodowania ABS z PLA
PLA (niem.) inaczej PAS (eng.)
Park Assist Steering

Pomoc przy parkowaniu równoległym - koperta
ver 1.0 była w Touranie (reklama z muzyką Knight Rider)
ver 1.5 ulepszone 1.0 - wkleja się już w mniejszą szczelinę
ver 2.0 parkowanie równoległe i prostopadłe tyłem
ver 3.0 parkowanie równoległe i prostopadłe (przodem i tyłem)

Od ver 2.0 dodatkowo pomoc przy wyjeździe z koperty (jakby zajechali "na zderzak") oraz OPS 360 (wylicza pozycję przeszkody także na wysokości słupka B).
Również do poprawnego działania PLA od ver 2.0 potrzebne są inne czujniki ABS w tylnych kołach (albo 2 kierunkowe, albo dokładniejsze - różne źródła różnie podają).

Od wejścia platformy MQB i jej zubożonej wersji (np sharan 7N >MY2016) wszelkie PDC i PLA ("krótkie" moduły bazujące na HW 5Q0 919 xxx x) wyświetlają również sugerowaną trasę przejazdu/kolizji (tylko systemy Discover Media i wyższe).

Jeśli sterownik nie jest dedykowany do MQB (golf 7, passat b8 idt) to ma najczęściej możliwość przekodowania komunikacji z BAP 4.0 na BAP 3.3 co oznacza że może też współpracować np z RNS 510.



Kolejną ciekawostką, o której nie wszyscy wiedzą jest awaryjne zatrzymanie auta za pomocą PLA przy prędkości do 15 km/h. To jest szczegół który jeszcze muszę namierzyć dokładniej ale pewne jest że musi być pompa ABS pozwalająca na aktywację z zewnętrznego źródła t.j. obsługująca również ACC...
Taka pompa poza ACC i awaryjnym zatrzymaniem z PLA współpracuje (a właściwie powinna) z asystentem wyjazdu z bramy. Jest to poszerzony asystent martwego pola (radary w zderzaku tylnym).

Uwyzewnętrzniłem się ;-) mam nadzieję, że nie znudziłem...
15-10-2019, 20:07
Post: #7
RE: Poszukuję kodowania ABS z PLA
Trochę OT.
Panowie, gdzie dokładnie znajduje się w Sharanie/Alhambrze II moduł PDC? Domniemam, że pod plastikami z tyłu za nadkolami, ale nie wiem dokładnie w którym miejscu.
18-10-2019, 17:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2019 17:52 przez michal_turek.)
Post: #8
RE: Poszukuję kodowania ABS z PLA
Moduł PDC jest dokładnie w tym miejscu, lewa strona za przełącznikiem świateł, najlepiej wyjąć licznik i lewą kratkę nawiewu aby się do niego dostać

               
19-10-2019, 00:30
Post: #9
RE: Poszukuję kodowania ABS z PLA
Bardzo Ci dziękuję za info. Byłem przekonany, że jest z tyłu pojazdu.
20-05-2020, 08:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2020 09:51 przez Maciej_F.)
Post: #10
RE: Poszukuję kodowania ABS z PLA
(18-10-2019 17:50)michal_turek napisał(a):  Moduł PDC jest dokładnie w tym miejscu.............aby się do niego dostać
Witam . Wczora z wieczora wybrałem się na wycieczkę w tereny strownika PDC .
Boczna klapa , czujnik temperatury i wyciągniecie bocznego nawiewu - prościzna . Nie ruszałem licznika . Sterownik dobrze widać . Ale nie miałem konceptu jak go ruszyć z podstawki Confused Nie widziałem śrubek , jakieś dwa bolce ?

Do bywalców w tych miejscach . Trzeba ruszać licznik ?
Jakoś tak to siedzi . Jak go zdjąć z podstawki ?
   




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name