Ocena wątku:
Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
14-08-2015, 19:30
Post: #1
Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Ostatnio zauważyłem że drzwi kierowcy coś szwankowały olałem sparwę a dziś już nie moge do auta wejść. Jak naciskam na pilota centralne sie otwiera a drzwi kierowcy nie a zamykanie wlewu szaleje. Szyby z drzwi kierowcy nie działają a jak szarpię za klamkę to nie idzie otworzyc drzwi ? Musze właźić przez pasażera jak idiota... Co z tym zrobić, myślę że to wina kabla, ale jak teraz drzwi otworzyć ?
Reklama

14-08-2015, 20:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2015 20:09 przez Bogos.)
Post: #2
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Ściąg tapicerkę od wewnątrz i wszystko będziesz miał jak na tacy.Nie ma żadnych śrub oprócz tych w rękojesci (uchwycie)także powinno pójść gładko. A i tapicerka do góry podciąg i powinna zejsc.
15-08-2015, 00:28
Post: #3
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Drzwi z kluczyka możesz otworzyć.?
Zamek wlewu paliwa szaleje, 3 razy się zamyka/otwiera ?
Sprawdź kable w przelotce drzwi w tym "gumowym wężu" jak będziesz miał urwany przewód zielono/niebieski to prawdopodobna przyczyna niedziałającego zamka centralnego i zamka wlewu paliwa, taki przypadek miałem niedawno u siebie, przewód naprawiony, wszystko działa jak powinno. Smile
14-03-2018, 21:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2018 21:48 przez jani68.)
Post: #4
RE: Drzwi kierowcy sięnie otiwerają się ! POMOCY !
Witam. Na wstępie chcę zapytać czy może ktoś miał już taka usterkę jak ja. Tydzień temu rano był akumulator całkowicie rozładowany.Akumulator jest półroczny. Auto odpalało przy dużych mrozach minus 17 stopni bez problemu.Po tym jak nie odpaliło przy temperaturze zero stopni,chcę zapytać Czy może ktoś będzie wiedział jaka może być przyczyna całkowitego rozładowania akumulatora? Dzisiaj dopiero zauważyłem że nie zamykają i nie otwierają się drzwi kierowcy z pilota,z bębenka nie jestem w stanie sprawdzić ponieważ jest usunięty zamek w drzwiach. Obecnie otwieram je i zamykam od środka klamką , a reszta drzwi zamyka się normalnie z pilota, ale dioda alarmu w drzwiach nie świeci po zamknięciu auta. Migacze po zamknięciu i otwarciu działają normalnie i dają sygnał przy otwieraniu i zamykaniu.Na zegarze świeci się kontrolka ESP (zdjęcie w załączniku). Dalej zauważyłem że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki zegarek kasuje się na zero.Radio nie przyjmuje kodu.Po podłączeniu laptopa nie może się połączyć z komputerem samochodu . Więc nie wiem jakie są błędy. Proszę o pomoc.Pozdrawiam.
A dodam ze kable w przelotce są wszystkie całe to pierwsze co dziś sprawdzałem


Załączone pliki Miniatury
   
14-03-2018, 22:46
Post: #5
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Witam.

Brak stałego "+" czyli albo przepalony bezpiecznik prawdopodobnie 32 ewentualnie 27, sprawdzić dobrze nie na oko, albo przewód przełamany. Jeśli chodzi o ewentualne zwarcie, to do sprawdzenia nie tylko przelotka drzwi kierowcy ale wszystkie, ze szczególnym uwzględnieniem tylnej klapy.

Pozdrawiam
14-03-2018, 23:31
Post: #6
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Ok Wielkie dzięki sprawdzę jutro te bezpieczniki i dziw i napisze co i jak
Pozdrawiam
15-03-2018, 15:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2018 15:38 przez jani68.)
Post: #7
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Witam był uwalony bezpiecznik nr. 32,
był tam 5 A . na razie dałem 7,5 A bo tylko taki miałem . wszystko wróciło do normy Dziękuje za skazówkę i serdecznie pozdrawiam
Witam Mam jeszcze jedno pytanie związane z tym bezpieczniakiem nr. 32
czy mógł się spalić z powodu rozładowanego całkiem akumulatora i auto próbowałem odpalić na kablach od innego auta i auto nie odpaliło ! musiałem naładować akumulator

Pozdrawiam
15-03-2018, 15:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2018 15:51 przez wesol.)
Post: #8
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Nie. Bezpiecznik nie ma zadania takiego że nominalny prąd jaki przepuszcza to powiedzmy 12 amper a sam bezpiecznik ma wartość 15A. Bezpiecznik to zabezpieczenie przed zawarciem czyli albo jakiś element wykonawczy np silniczek stanie dęba czy też kable do niego przetra się i zrobi się zwara. Czyli odbiornik raczej pobiera z 5 amper a bezpiecznik to conajmniej 10 lub 15A. Szukaj problemu albo w zamku albo kablotece.
Bezpiecznik nie jest do zabezpieczania odbiornika czyli np tego zamka. On jest do zabezpieczenia by kable się nie sfajczyly ewentualnie włącznik się nie stopił.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-03-2018, 16:07
Post: #9
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
Tak myślałem ... muszę poszukać tego zwarcia bo znowu będzie masakra ale na razie jest troszkę zimno i nie wiele czasu dzięki i Pozdrawiam
18-03-2018, 20:44
Post: #10
RE: Drzwi kierowcy się nie otiwerają ! POMOCY !
A ja bym też od razu wsadził tam bezpiecznik taki jak powinien być.
Też kiedyś miałem podobną sytuację że zamiast bezpicznika 10A, był 15A i komputer z gazu powiedział pa pa....i 450zł w plecy....




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zamykanie drzwi grykus 6 2,796 22-03-2015 17:13
Ostatni post: grykus
  diagnostyka dogrzewacza w Alhambra - POMOCY mikolaj_555 12 8,400 29-01-2014 21:00
Ostatni post: wesol
  Pomocy z OBD II Sharan 115KM marcyb3 38 29,991 08-04-2013 16:07
Ostatni post: Scrappy

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name