Ocena wątku:
Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
28-01-2018, 01:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2018 01:33 przez marcin1621.)
Post: #21
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
(31-12-2017 12:19)dyzioNR1 napisał(a):  A tego nikt u nas nie przerabiał?

http://sklep.basser.pl/pl/obudowy-fit-bo...ofera.html

pod mały głośnik, ale przy siedmiu fotelach chyba najpraktyczniejsze i w miarę porządnie wygląda.

Ja takie coś kombinowalem. Ogólnie temat zaczął się zaraz po kupnie auta. W poprzednim jakim było Galaxy głośniki grały ładniej nie był to może szczyt marzeń ale zadawalajaco. W sharanie grały bo grały. Więc pomysł padł na rozbudowę audio. I tak poszło. Zależało mi na tym żeby samochód wewnatrz został najbardziej oryginalny bo tak lubię a po drugie mam dwójkę małych smykow i nie chciałem kombinować.wiec zacząłem od suba w tylne prawe nadkole. Cena nowej obudowy rzędu 500zl była.dla mnie nie do przyjęcia więc za pomocą kolegi metrowki i kilku szablonów zbudowaliśmy własną obudowę do tego klej obicie pianka akustyczną itd. Po wielu godzinach spędzonych na czytaniu szukaniu odpowiedniego glosnika do tak malej obudowy, oraz po rozmowie z kolega.który jest maniamkiem car audio decyzja padła na EXCURSION SX-8S4. Po dalszych konsultacjach podjąłem decyzję na zbudowanie audio w tym aucie od nowa. Radio jakie mam zamontowane to zestaw multimedialny VORDON HT-869V2 bo takie zamontowalem wcześniej miedzy innymi dla kamery cofania wyjść na nośniki zestaw głośnomówiący itd
I radio jest najsłabszym elementem całego audio 4x45wat. I dac dalej auto podzieliliśmy na 2, tzn. kierowca I pasażer-scena 1, pasażerowie tyl - scena 2. Na scene pierwsza sklada się zestaw odseparowny GMS-960 ulokowanych na dystansach 12mm w oryginalnych utworach na głośniki.drzwi od wewnątrz zostały wygłoszone matami butylowymi marki STP SILVER,w miejscach glosnikow podwójnie. Na tapicerkę pianka akustyczna 6mm tej samej marki. Na drugą scenę składa się zestaw odseparowny SONAVOX IBL STATE w oryginalnych miejscach bez dystansow gdyż tapicerka nie pozwala na zamontowanie ich. Drzwi tylne zostały wygłoszone tylko oryginalna pianka oraz na tapicerkę naklejka mata pianka akustuczna 6mm. Od głośników do wzmacniacza poszły nowe przewody głośnikowe miedziane 2x1.5 przód i tyl do subwofera 2x2.5. Wzmacniacz zasilany jest przewodem o.przekroju 25mm2. Sam wzmacniacz to Crunch MXB5900i black maxx 4 x 75+ 225Watt RMS 4 Ohm ktory zostal upchniety pod fotel pasażera do skrytki. Po procesie wygrzewania głośników został wyregulowany na 3/4 swojej możliwości. Możecie mi wierzyć czy nie daje to radę i buda trzęsie, że czuje jak mi się wnętrzności telepia. Niestety otwory montażowe sharana nie pozwalają bez ingerencji w tapicerki i otwory zmieścić tam głośników które wykorzystalyby cała moc wzmacniacza a i radio zostawia wiele do życzenia. Być może w przyszłości coś tam pozmieniam i wyglusze też tyl. Narazie jest to tylko zamysł.bo tak jak jest teraz gra dobrze i daje mi satysfakcję.
Dziękuję za lekturę.pozdrawiam Marcin
Reklama

29-01-2018, 21:56
Post: #22
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Marcin, a nie naszło Cię kiedyś wsadzić nawet od kolegi jakiś mocny punkt? W sensie radio jakieś markowe wyższy model, żeby zobaczyć jak wtedy to zagra?



150KM -> 150kW Tongue
30-01-2018, 16:02
Post: #23
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
@marcin1621
Te GMS 960 kiedy kupowałeś? Nowe czy używki?
Bo wczoraj natrafiłem przypadkiem na sklep, który oferuje 1968, 960 i 965.
W ich opisie nie figuruje, że nie dostępne czy trzeba oczekiwać na produkt.
Napisałem do nich czy oferta jest aktualna. Na razie nie dostałem odpowiedzi.



Pozdrawiam, Darek.
30-01-2018, 23:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2018 00:34 przez marcin1621.)
Post: #24
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
(29-01-2018 21:56)dyzioNR1 napisał(a):  Marcin, a nie naszło Cię kiedyś wsadzić nawet od kolegi jakiś mocny punkt? W sensie radio jakieś markowe wyższy model, żeby zobaczyć jak wtedy to zagra?

Radio jakie było wsadzone po kupnie auta to jvc modelu nie pamiętam ale 4x55wat. Naszło mnie nawet takie coś i wsadzilismy jakiegoś wypasionego pioniera z możliwością regulacji częstotliwości w samym radiu różnica kolosalna ale nie będę teraz zamienial stacji multimedialnej na zwykłe radio bo przyzwyczaiłem się do 2dinoweo.
(30-01-2018 16:02)grzeczny_52 napisał(a):  @marcin1621
Te GMS 960 kiedy kupowałeś? Nowe czy używki?
Bo wczoraj natrafiłem przypadkiem na sklep, który oferuje 1968, 960 i 965.
W ich opisie nie figuruje, że nie dostępne czy trzeba oczekiwać na produkt.
Napisałem do nich czy oferta jest aktualna. Na razie nie dostałem odpowiedzi.

Głośniki nowki trafiły się w fajnej wyprzedażowej cenie w sierpniu ubiegłego roku. Kiedyś widziałem je na allegro ale już też nie ma. Zapytam tam gdzie je brałem i dam znaka.
Edit. Producent zaprzestał produkcji tej linii głośników i wyprzedal całe stany magazynowe.zamiast GMSów mogę polecić Ci morel maximo 5.2
31-01-2018, 21:38
Post: #25
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
@marcin1621
Zerknij na ofertę tego sklepu:
http://elektronikmedia.pl/sklep/index.ph...ki,,77,gms
Cennik może niezbyt atrakcyjny, ale nigdzie nie pisze, że brak lub oczekują na dostawę...
Czyż nie jest to dziwne? Sklep działa od 2000 roku. W opisach niektórych przedmiotów jest wpis o braku lub wycofaniu z ofert.



Pozdrawiam, Darek.
01-02-2018, 18:27
Post: #26
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Na tej stronie pisze żeby pytać o dostępność i jest nawet numer telefonu podany pod który trzeba dzwonić.na stronie producenta widnieją w katalogu ale nie ma przypisanych do nich cen oraz stanie magazynowych
Znajomy który zajmuje się dystrybucją przekazał mi to co ja przekazałem Tobie.
01-02-2018, 20:32
Post: #27
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Faktycznie.
Po wejściu w koszyk jest info i numer telefonu. Czyli jest, ale go nie ma. Zapewne czas oczekiwania jest dość długi. Limity...



Pozdrawiam, Darek.
02-02-2018, 00:21
Post: #28
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
[quote='grzeczny_52' pid='111480' dateline='1517509944']
Faktycznie.

Wszystko zależy co od tego do jakiego stopnia chcesz i co.chcesz zrobić w aucie?
15-07-2018, 13:48
Post: #29
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
bardzo proszę o pomoc
czy glosniki morel tempo 6 będą pasować w otwory
plan mam taki
drzwi przod i tyl tempo 6 do tego jaki wzmok
pozdrawiam
16-07-2018, 16:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2018 16:08 przez kalamb.)
Post: #30
RE: Mały sub w tylnim boczku, lub pod siedzeniem.
Będzie problem niestety, głębokość montażowa 62 mm praktycznie wyklucza montaż. W Sharanie mamy 44-46 mm aby było bezpiecznie, Max dystans jaki możemy zastosować to 10-12 mm ( aby nie było konfliktu z tapicerka drzwi ) a poza tym różnicy dużej nie będzie w jakości dopóki nie zostaną wytłumione drzwi. Jeśli masz sprawne głośniki ori ( montowany był Blaupunkt) to pomyśl o wytłumieniu a potem zobaczysz czy wymiana jest „konieczna” ;-)




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name