Ocena wątku:
Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
11-12-2017, 13:32
Post: #61
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
I gitara.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

13-12-2017, 21:22
Post: #62
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Panowie żeby zdjąć zderzak trzeba na początku zdjąć grill? Czy w Alhambrze ściąga się tak samo jak w Sharanie?
13-12-2017, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2017 22:41 przez Maciej_F.)
Post: #63
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Nie do końca tak samo , . Podobna zasada ale grile są inne . Ale jak ciągniesz cały zderzak to nie musisz oddzielać grila .
Zgrubnie możesz zobaczyć zderzak przód w ETCe on line :
http://www.oemepc.com/seat/part_single/c...685/lang/o

Lub dokopać się w ELSie , tam będzie wszystko po kolei .
 Thanks given by: Koszał
13-12-2017, 23:12
Post: #64
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
To zderzak trzyma się tylko na nadkolu i 3 śrubach nad grillem? Nie ma żadnych innych śrub pod grillem itp?
W sobotę zabieram się za rozbieranie i chciałbym żeby wszystko poszło gładko.
14-12-2017, 21:44
Post: #65
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Koszał w sharanie zderzak przedni trzyma się tak jak napisałeś plus od dołu jeszcze jest przykręcony do osłony pod silnikiem,pamiętaj o wkrętach pod nadkolami są w kręcone pionowo w górę w błotnik lub jego ślizg ,zderzak wysuwa się razem z grillem, musisz go trochę szarpnąć na boki żeby zszedł ze ślizgów na błotnikach, dobrze by było też odkręcić prawe nadkole żeby mieć dobry dostęp do węży wodnych, zrób sobie zdjęcia jak to jest podłączone do pieca żeby nie pomylić kierunku obiegu cieczy chłodzącej.
 Thanks given by: Koszał
15-12-2017, 20:49
Post: #66
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Panowie zderzak zdjęty bez większych problemów Smile Nie było tak ciężko jak myślałem. Wymiana piecyka- jakieś 5 minut (3 śruby) i 2 węże.

No i teraz zaczyna się robota której nie lubię najbardziej.

Którędy poprowadzić kabel z komory silnika do wnętrza samochodu?
Będę wdzięczny za zdjęcie Smile


Postanowiłem przy okazji odpuścić sobie elektrozawór. Niestety węże nie są identyczne a miałem nadzieję że trzeba tylko zmienić trójnik na zawór. Nie chce nic zepsuć. Jednak jestem troszkę za mało zaawansowany w mechanice.
16-12-2017, 08:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2017 08:21 przez lukasiasty.)
Post: #67
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Ja puściłem przewód do telestarta razem z wiązką która idzie po prawej stronie do podszybia, lekko uniosłem to plastikowe podszybie i tam pod spodem jest plastikowa okrągła zaślepka wielkości monety w ścianie grodziowej , po jej wyjęciu widać wygluszenie wnętrza zrobiłem w nim dziurkę kawałkiem zaostrzonego druta który potem mi posłużył za pilota do przeprowadzenia przewodu do wnętrza. Trzeba zdemontować schowek przed pasażerem łatwo się to robi, kilka torxów które są na wierzchu, potem przewód przeciagasz gdzie Ci pasuje zamocować telestart, podpinasz stałego plusa i masę parujesz pilota i się cieszysz ogrzewaniem postojowym Big Grin za które trzeba dopłacić w sharanie 7110zł przy zakupie nowego autaTongue
16-12-2017, 08:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2017 09:19 przez billykrakow.)
Post: #68
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Witam

u mnie idzie dalej w komorze silnika w stronę kierownicy i tam pod kierownicą jest cała duża wiązka przewodów między wnętrzem samochodu i komorą silnika, trzeba przecisnąć przewód wśród innych do wnętrza samochodu.
16-12-2017, 13:49
Post: #69
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
(16-12-2017 08:16)lukasiasty napisał(a):  Ja puściłem przewód do telestarta razem z wiązką która idzie po prawej stronie do podszybia, lekko uniosłem to plastikowe podszybie i tam pod spodem jest plastikowa okrągła zaślepka wielkości monety w ścianie grodziowej , po jej wyjęciu widać wygluszenie wnętrza zrobiłem w nim dziurkę kawałkiem zaostrzonego druta który potem mi posłużył za pilota do przeprowadzenia przewodu do wnętrza. Trzeba zdemontować schowek przed pasażerem łatwo się to robi, kilka torxów które są na wierzchu, potem przewód przeciagasz gdzie Ci pasuje zamocować telestart, podpinasz stałego plusa i masę parujesz pilota i się cieszysz ogrzewaniem postojowym Big Grin za które trzeba dopłacić w sharanie 7110zł przy zakupie nowego autaTongue

z tą ceną to przesadziłeś Dodgy
zamawiasz auto nowe bez vebasto a przy odbiorze
dokupujesz ogrzewanie i płacisz w serwisie 2200
albo zbierasz graty kolegą Jarrego i jazda
zawsze taniej
16-12-2017, 14:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2017 15:00 przez lukasiasty.)
Post: #70
RE: Rozbudowa dogrzewacza w Sharan/Alhambra 7n
Balbina76 taka cena widnieje na stronie vw w konfiguratorze. Za 2200 serwis Ci rozbuduje dogrzewacz do postojowego? Wątpię Huh
Chyba, że masz na myśli ten zakład który się ogłasza na olx lub allegro , bo na pewno nie w aso, samemu się to robi za ok. połowę tej kwoty. Czytaj posty ze zrozumieniem, napisałem, że tyle trzeba dopłacić jeśli dobieramy tę opcję zamawiając nowy samochód, sprawdź w cenniku.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Głośne stuki dogrzewacza po zgaszeniu silnika. beny1 2 345 12-03-2023 22:35
Ostatni post: beny1
  Korozja rur dogrzewacza gugar 7 1,297 21-07-2021 05:59
Ostatni post: gugar
  Webasto - Sharan/Alhambra MKII mario108 56 12,439 27-01-2021 08:07
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name