Ocena wątku:
Poprawa jakości dźwięku
12-11-2017, 19:16
Post: #31
RE: Poprawa jakości dźwięku
Ciekawe jak długo ;-) w sprzętach PA STXy padają jak muchy
Reklama

12-11-2017, 19:33
Post: #32
RE: Poprawa jakości dźwięku
generalnie STX i jakosc to dwiw przeciwnosci. To produkt z bardzo niskiego pulapu. Dobry dzwiek to dobry glosnik. ja jestem ze skkoly angielskiej i dunskiej. Tu mozna cos konkretnego wywalczyc z dzwiekiem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-11-2017, 20:13
Post: #33
RE: Poprawa jakości dźwięku
A cóż to konkretnie za szkoła brytyjska? Bo jesli chodzi o kiedys wspomniane Wharfedale to niewiele wyżej to stoi od STXa. I nie wiem czy cos konkretnie ma wspólnego z UK. Po prostu jak większość tani tandetny sprzęt marketowej półki. Co do Duńczyków jest ich kilku wiec o którego chodzi?
12-11-2017, 21:13
Post: #34
RE: Poprawa jakości dźwięku
wharfedale mialem za 50 zl para wiec w sumie prawie nic. A graja naprawde na poziomie conajmniej dobrym. Dunskie to raczej to co wiekszosc roznych firm stosuje do budowy czyli vifa i starszy brat jej scan speak. Nie wiem czy revelator za 1500 zl to jest slaby ale zalezy kto jakie poziom ma. Mi kiedys w Szczecinie gosc demonstrowal na vifach car audio i byla rewelka. Vify juz kupisz za kilkaset zlotych wiec juz przystepniejsza polka. Obracalem sie duzo w sprzetach domowego audioi powiem z doswiadczenia ze brytyjska szkola i dunska to jest to. Zadne tam japonce. Japonce to jeszcze tak srednio na jeza moga byc we wzmacniaczach czy napedach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-11-2017, 21:44
Post: #35
RE: Poprawa jakości dźwięku
Bez przesady z tą jakością.
STX ma też takie produkty, których nie kupimy ot tak sobie, w sklepie. Tzn. mam na myśli pojedyncze komponenty z ich np. kolumn kosztujących niezłe pieniądze. Do kupienia są te tańsze, a do car audio nie robią zbyt dużo.

Ta mała 8' naprawdę potrafi wydobyć pięknie brzmiące basy. Czasami, zależnie od utworu, słychać i czuć je takie, jakby wydobywały się spod ziemi, obejmując fotel w taki sposób, że człowiek zastyga i czeka na więcej...

Póki nie padnie - zostanę mu wierny. Oczywiście do momentu, kiedy skarbonka zapełni się do poziomu kilkunastu stówekWink



Pozdrawiam, Darek.
12-11-2017, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2017 22:03 przez kalamb.)
Post: #36
RE: Poprawa jakości dźwięku
Scan speak to wysoka półka, podobnie Dynaudio, co do Japończyków to raczej Nakamichi do słabeuszy nie nalezy a jest jeszcze Fostex ktory od lat wielu produkuje między innymi wyposażenie studiów nagraniowych. W car audio tez mają cos do powiedzenia systemem odseparowanym RP 162. A Alpine to niby kto? A Clarion? To tez słabeusze według Ciebie?
A ta rzeczona brytyjska szkoła to konkretnie kto?
(12-11-2017 21:44)grzeczny_52 napisał(a):  Bez przesady z tą jakością.
STX ma też takie produkty, których nie kupimy ot tak sobie, w sklepie. Tzn. mam na myśli pojedyncze komponenty z ich np. kolumn kosztujących niezłe pieniądze. Do kupienia są te tańsze, a do car audio nie robią zbyt dużo.

Ta mała 8' naprawdę potrafi wydobyć pięknie brzmiące basy.

Oczywiście ze tak i nie należy popadać w schematyzm. W obecnych czasach nie jest już jednoznacznym to, ze jeśli wydamy spore kwoty to otrzymamy adekwatną jakość.
Czasem te niższe serie i produkty potrafią pozytywnie zaskoczyć.
12-11-2017, 22:11
Post: #37
RE: Poprawa jakości dźwięku
mowisz o car audio a ja o domowym sprzecie. Akurat do glosnikow to takowego podzialu zbutnio nie ma ale ciezko by ci bylo raczje wstawic wzmacniacz NAD'a czy kolumny Acustic Energy czy jakie B&W. Polskie ESA czy QBA tez nie sa na przetwornikach rodzimych robione bo nic nie produkujemy ze tak powiem sensowego tylko na scanach co nie??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-11-2017, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2017 23:10 przez kalamb.)
Post: #38
RE: Poprawa jakości dźwięku
Mówię o car audio bo o to w temacie chodziło ale rowniez dodałem inne przeznaczenia bo o ile Alpine i Clarion specjalizuja sie w samochodach to Nakamichi i Fostex juz nie. Przeciętny obywatel o ile gdzieś tam o Nakamichi słyszał to o Fostexie juz niekoniecznie. A firma zacna z doświadczeniem produkująca najwyższej klasy sprzęt odsłuchowy na poziomie studyjnym gdzie wymagana jest precyzja i transparentność. Systemy oparte sa na własnych przetwórniach Fostex. Nie tylko Vify czy Scany są na świecie bo do kolekcji w tej półce jakościowej można spokojnie dodać francuskie Focale, PHL czy PHY-HP, włoskie B&C, brytyjskie Celestion, amerykańskie Bose, Eminence czy Westlake i kilka innych np. Monacor, Alcon, Visaton. I docelowo do sprzętów domowych z roznych powodów stosowane sa wyżej wymienione przetworniki nie tylko scany.
Co do brytyjskiej „szkoły” ( bo tak jakos tego unikasz) mówi Ci coś nazwa Bryston?
A tu lista producentów przetworników stosowanych do budowy systemów audio tzw domowych
https://loudspeaker.pl/producenci/producenci-glosnikow/
13-11-2017, 08:09
Post: #39
RE: Poprawa jakości dźwięku
a ja polecam dobrze zrobić drzwi, większość wooferów już tam zagra bardzo dobrze. ja po kilku podmianach zostałem z MikroPrecision 5.16 MKII które przy odpowiednim cięciu pasma grają nisko i dla niektórych suba nie trzeba Smile ale......mam i suba włoskiego i uważam za najlepszego z tych które miałem Phase Aliante 12 Si (lepiej LTD) co prawda trzeba mu około min. 800W ale przy 640W też daje radę no i zależy jakiego basu szukamy Smile

niedługo wkleję link ze strefy car audio z fotorelacją mojej instalacji.
13-11-2017, 10:48
Post: #40
RE: Poprawa jakości dźwięku
(13-11-2017 08:09)saltech napisał(a):  niedługo wkleję link ze strefy car audio z fotorelacją mojej instalacji.
Masz na myśli pracę wykonaną z @czaszunia1?
Jak tak, to czytałem... mam też link do tej pracy.



Pozdrawiam, Darek.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Radio - działa ale nie ma dźwięku vwsharan2001 4 9,998 09-05-2016 20:43
Ostatni post: vwsharan2001
  Poprawa akustyki skimir 7 4,874 01-10-2013 17:05
Ostatni post: piwek86

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name