Ocena wątku:
Ortografia i interpunkcja
13-01-2013, 22:29
Post: #1
Ortografia i interpunkcja
Błagam!!
Czytam i płaczę. Błagam przyłóżcie się choć troszeczkę.
Miejcie odrobinę szacunku dla naszego Oj!czystego!!!
Jest tyle narzędzi sprawdzających pisownię...
Nie jestem ideałem w tej dziedzinie ale zawsze lubiłem w szkole dyktanda bo podnosiły mi średnią Smile
Reklama

14-01-2013, 02:48
Post: #2
RE: Ortografia i interpunkcja
Język polski nie jest łatwy, nawet dla Polaków. Nawet ci najlepiej wykształceni nieraz zastanawiają się gdzie postawić przecinek, a jednym z najbardziej traumatycznych szkolnych wspomnień są dla wielu dyktanda i podkreślone na czerwono błędy w rozprawkach.
Niniejsza książka jest jak lekarska recepta na te „lęki” i – wydawałoby się nieuleczalną chorobę – niemożności bezbłędnego pisania. Jest to znakomita, nowoczesna, podparta współczesną psychologią „terapia”, którą w codziennej praktyce mogą stosować „lekarze” (nauczyciele języka polskiego), rodzice, wychowawcy ale także „pacjenci” (czyli wszyscy ci, którzy coś po polsku napisać muszą). Nie taki diabeł straszny, jak pamiętamy ze szkoły. Zachęcamy gorąco do przestudiowania tej książki, bo z pewnością przyda się każdemu: i zwykłemu uczniowi czy studentowi, i najlepszemu redaktorowi renomowanego wydawnictwa..
14-01-2013, 22:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2013 22:31 przez robertkol.)
Post: #3
RE: Ortografia i interpunkcja
http://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-ale
http://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-bo

...i mógłbym tak dalej, ale po co? Wink
17-01-2013, 03:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-01-2013 03:49 przez pamor.)
Post: #4
RE: Ortografia i interpunkcja
(14-01-2013 22:25)robertkol napisał(a):  http://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-ale
http://www.prosteprzecinki.pl/przecinek-przed-bo

...i mógłbym tak dalej, ale po co? Wink

I dlatego napisałem:
"Nie jestem ideałem"
Rolleyes
17-01-2013, 11:23
Post: #5
RE: Ortografia i interpunkcja
Mnie osobiście najbardziej irytuje brak polskich znaków czyli brak Alta przy pisaniu. O kropkach i przecinkach nie wspominam. No cóż... tak to już będzie - wina internetu i niedbalstwa.



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
17-01-2013, 23:40
Post: #6
RE: Ortografia i interpunkcja
Dzięki za wsparcie pretor i endrju222.
Ja niektóre posty czytam po dwa razy aby zrozumieć o co chodzi autorowi.
A wystarczy raz rzucić okiem na swój tekst i go poprawić, bo czasem po prostu coś się nie wciśnie dostatecznie mocno na klawiaturze.
18-01-2013, 19:03
Post: #7
RE: Ortografia i interpunkcja
Wiecie co jest najgorsze ??? To, że jak się napatrzysz na te byki to się utrwala. Więc sam się zastanawiasz jak to później napisać. Ktoś mądry kiedyś powiedział, żeby nie stać się debilem i pamiętać pisownię ortograficzną trzeba czytać książki. W dzisiejszych czasach odchodzimy od książek, czytamy wypowiedzi w postach forumowiczów którzy tworzą je z błędami ortograficznymi. Więc mimochodem ,,uczymy" się tej błędnej pisowni na własne życzenie.
19-01-2013, 11:43
Post: #8
RE: Ortografia i interpunkcja
firefoxa zainstalowac i bedzie pokazywać byki i zmuszać do poprawy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-01-2013, 13:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2013 13:51 przez daneczek76.)
Post: #9
RE: Ortografia i interpunkcja
wesol lub Opera , a co do błędów sam je robię dlatego już od dawna używam opery i polskiego słownika w niej. Aty też dużo literek zjadasz i też się musisz poprawić.Wink



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
19-01-2013, 13:54
Post: #10
RE: Ortografia i interpunkcja
a tak jak pisze to zazwyczaj szybko i mam jakies wlasnie takie dziwne coś w tym z ejak pisze to mi sie literki przestawiaja- jakas roszada czy cos w tym stylu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name