Ocena wątku:
Wymiana zegarów Sharan ASZ 2004r
17-10-2022, 13:54
Post: #1
Wymiana zegarów Sharan ASZ 2004r
Witam. Postanowiłem wymienić zegary w swoim Sharanie 1,9 ASZ bo fis już bardzo kiepsko po zagrzaniu działał. Udało mi się kupić bardzo ładne zegary. Po zamontowaniu wszystko dział tak jak powinno z wersją trafiłem prawie idealnie. Są dwie kwestie nie mogę się za diabła połączyć z nimi przez VAG programmer aby zmodyfikować jeszcze pewne rzeczy. Program rozpoznaje model zegarów ale wyświetla się Could Not Login. Wersja zegarów to 7M3920804T VDO69. Z tego co czytałem to oprogramowanie nie najwyższych lotów i pewnie nie obsługuje tych zegarów dodam ,że z moimi oryginalnymi z 2004 roku łączy się i pozwala zgrywać zawartość i ją modyfikować. Pomoże mi ktoś kto zna temat jak się do nich dobrać. Kolejny problem to błąd w liczniku 01315 z tego co wyczytałem to błąd połączenia ze sterownikiem skrzyni bo pewnie zegary były od automatu i w tej kwestii potrzebował bym pomocy . Z góry dziękuję za sugestie.
Reklama

19-10-2022, 15:10
Post: #2
RE: Wymiana zegarów Sharan ASZ 2004r
Ponowne kodowane CanGateway załatwiło sprawę błędu komunikacji ze skrzynią. Okazało się też ,że na wyświetlaczu świeciła się linia pod którą są oznaczenia biegów w automacie (wcześniej tego nie zauważyłem).
Błędu brak linia zniknęła ale połączyć się z zegarami aby zczytać i zmodyfikować wsad mi się nie udało. Łączy się bez problemów przez VCDS-a ale akurat tego co potrzebuję w ten sposób nie zmienię. Podobno problem leży w wysokiej wersji softu zegarów V69 i tak pewnie jest bo z poprzednimi zegarami V60 łączę się przez VAG programmera bez problemu.
01-11-2022, 22:19
Post: #3
RE: Wymiana zegarów Sharan ASZ 2004r
Zegary po 2004 mają inny soft, commanderem z tego co się orientuję tego nie zrobisz. Rozumiem że 'inne czynności' to ustawienie prawidłowego przebiegu na 'nowych' zegarach.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name