Ocena wątku:
AFN montaż turbo AWX- instrukcja
20-08-2022, 18:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2022 18:49 przez Kiedrus.)
Post: #1
AFN montaż turbo AWX- instrukcja
Cześć wszystkim! Chciałem się pochwalić przeróbka bo w internecie tylko opinie że AWX ciężko zamontować do AFN w sharanie a to nieprawda :) Przy okazji wymieniłem kolektor dolotowy na AWX i usunąłem EGR.
Co potrzebne?
Turbo AWX
Kolektor wydechowy AWX lub inny byle nie z Sharana
Kolektor dolotowy AWX
Flansza EGR do kolektora około 100 zł na Alllll...gro
Przejściówka szybkozłączki do turbo 38mm okolo 50 zł
Kolanko silikonowe 90 stopni 35-38mm płaciłem 30 zł
Spływ oleju z AWX
I dwa kolanka na dopływ oleju (kilka złotych w sklepie gdzie zakuwają węże) żeby pasowały na gwinty oryginalne (podobno można dogiąc oryginalny dopływ ale ciężkie dojście było i nie chciałem ryzykować)
Uszczelki turbo kolektorów itp
No i spawarka żeby przespawać wydech bo inny kąt ma flansza na wyjściu z turbo.

No i tak. Trzeba zdjąć kolektor dolotowy. Wtedy jest ładne dojście do wszystkiego. Imbus 6. Jednym słowem u mnie masakra ktoś już kiedyś próbował to odkręcać i 3 śruby były zjechane. Musiałem ratować się lusterkiem i spawarka. Poszło. Wtedy widać turbo. Oczywiście trzeba zdjąć wszystko co przeszkadza i odkręcić turbo lub turbo z kolektorem. Najpierw próbowałem założyć turbo z AWX na kolektor od Sharana i pewnie by się dało ale dopływ i spływ oleju byłby pod kątem i nie wiedziałem czy to by działało. Ale miałem kolektor z AWX to przymierzam i o dziwo weszło. Turbo od ściany ma parę cm luzu także pasi ;) Trzeba obrócić tylko stronę zimna żeby wyjscie było do góry. Potem obciąłem aluminiowa rurę od dolotu końcówkę i założyłem kolanko silikonowe na opaski. Trzyma i pasuje. Może nie idealnie ale spełnia swoją funkcję. Montaż w odwrotnej kolejności niż demontaż wszystkiego i wtedy idziemy do kanału i zajmujemy się wydechem. U mnie plecionka była do wymiany przy okazji. Koszt około 40 zł. Średnica chyba 50 albo 55 a długość wziąłem 22 cm chyba ale miałem już kombinowane w wydechu bo kat zniknął. Także każdy musi wymierzyć sobie. Jak mamy odcinek przy turbo w rękach to musimy odciąć flansze co się ja przykręca do turbo. Równo z rurą. Wtedy montujemy flansze na turbo na dwie śrubki i dopasowujemy sobie rurę i przyłapujemy na dwa smarki. Wtedy bierzemy całość na warsztat i spawamy migomatem najlepiej. No i skręcamy całość. Nie zapomnijmy wlać do turbo do dopływu trochę oleju. Ja dodatkowo pierwsze "odpalenie" trzymałem wirnik od dolotu żeby turbo zaciągnęło olej. No i jak poskładamy wszystko i upewnimy się dwa razy że wszystko jest okej to można odpalać i testować. U mnie stare turbo stanęła geometria. I postanowiłem odrazu zmienić na przyszłość na AWX bo się tanio trafiło. Koni oczywiście nie przybyło bo dmucha jak fabryczne ale jest zapas na przyszłość. Pisze na telefonie więc jak są błędy to sorry. Zdjęć w sumie nie mam ale myślę że jak ktoś już tam zajrzy to będzie widział o co chodzi. Jak jakieś pytania to śmiało :) Pozdrawiam
Reklama

20-08-2022, 20:21
Post: #2
RE: AFN montaż turbo AWX- instrukcja
Jeszcze by pasowało zmienić map sensor w ecm bo przy tuningu możesz zamknąć zakres pomiarowy. Poza tym zebybwykozystac potencjał tego turbo to tak:wtryski wydajniejsze i tu albo 216 albo co więcej 230. No i sprzęgło a najlepiej jednomas od agr itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-08-2022, 22:46
Post: #3
RE: AFN montaż turbo AWX- instrukcja
Dokładnie takie są plany. Teraz trzeba budę ogarnąć bo progi się kończą i parę innych rzeczy i można się bawić dalej Wink Fabryczny icek raczej słaby co? Ciekawi mnie czy od iveco ma lepszą wydajność bo za grosze można dorwać
20-08-2022, 22:57
Post: #4
RE: AFN montaż turbo AWX- instrukcja
Wydoli spokojnie. Ja w swoim wymieniałem na taki właśnie od iveco bo pojemnosc miał podobna ale miał większa powierzchnię czołową. Przy mocy 205 koni temperatury były rewelacyjne bo coś koło 60 stopni. Zazwyczaj przeciekają te ic więc stąd zazwyczaj wymienia się je. Tu do około 160 może mize 170 koni wystarczy ci pompa wtryskowa no i to turbo awx też do około 170 koni. Więc wtryski 216 lub 230. Ale sprzęgło się skończy zaraz więc ja bym sprzęgło zrobił i wtedy wtryski I soft.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
21-08-2022, 09:39
Post: #5
RE: AFN montaż turbo AWX- instrukcja
Dzięki za info Wink No ze sprzęgłem jestem świadomy że trzeba zrobić. Już chyba dwumas się odzywa niestety. Miał być gruz roboczy ale spodobało mi się to auto i żona dostała audi a ja jeżdżę tym Big Grin Myślałem też przerobić moja pompę na 11 z renault bo oryginalne 11 mają chore ceny w necie. Teraz ogarniam budę i resztę pierdół bo przegląd we wrześniu. Wtedy zabawa dalej Wink
21-08-2022, 10:28
Post: #6
RE: AFN montaż turbo AWX- instrukcja
Tak , jeśli pompę przerobisz to wtedy będzie wydajność na ponad 2xx koni. Wtedy warto pakować wtryski 230 lub 260. Tyle zevturbo awx to będzie blado wyglądać. Do turbiny awx to ta seryjna starczy. Niewielu ludzi już inwestuje w VPki. Auto zazwyczaj gruz i wartość na poziomie 2-3tys.
Ja w swoim też dorwałem kolektor wydechowy od tdi I dostawałem flansze i do niej przykręciłem turbo od volvo 2.4 d5. Tu już wydatek miałem na poziomie 230-240 koni. Potem pompowtryski zrobione tak do 280 koni. Sprzęgło też na jednomasie. Z innych przyczyn wyszło zaledwie 205 koni ale 444 Nm. Nie chciało mi się gonić ponownie by robić korektę na większą moc i mi nie robiło różnicy już czy 205 czy 230 KM. Wystarczająco już ganial a na korektę miałem 340 kilometrów do tunera.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name