Ocena wątku:
Przestał działać keyless dla jednego kluczyka
29-06-2018, 03:03
Post: #1
Przestał działać keyless dla jednego kluczyka
Cześć, 

Nagle przestał mi działać keyless ale tylko z jednym kluczykiem. Da się nim otworzyć i zamknąć auto z przycisku, ale żeby odpalić muszę pomiziać nim po kolumnie kierownicy żeby pastylka qimmobilizera zaskoczyła. Po tej akcji silnik się uruchamia ale znowu w czasie jazdy marudzi że mu kluczyk zginął. Drugi kluczyk działa calkowicie poprawnie i przycisków i keyless. Spotkał się ktoś z takim problemem? Da się mu jakoś "przypomnieć" kluczyk? 

Pozdrawiam Paweł
Reklama

29-06-2018, 05:11
Post: #2
RE: Przestał działać keyless dla jednego kluczyka
bateria w pilocie do wymiany
09-07-2018, 08:10
Post: #3
RE: Przestał działać keyless dla jednego kluczyka
To zrobiłem jako pierwsze, bo myślałem że to właśnie problem baterii. Jednak w tym przypadku najpierw widywałbym na wyświetlaczu komunikat o tym, że jest ona słaba. Jakieś inne pomysły?
10-07-2018, 20:48
Post: #4
RE: Przestał działać keyless dla jednego kluczyka
(29-06-2018 03:03)vinyl napisał(a):  Cześć, 

Nagle przestał mi działać keyless ale tylko z jednym kluczykiem. Da się nim otworzyć i zamknąć auto z przycisku, ale żeby odpalić muszę pomiziać nim po kolumnie kierownicy żeby pastylka qimmobilizera zaskoczyła. Po tej akcji silnik się uruchamia ale znowu w czasie jazdy marudzi że mu kluczyk zginął. Drugi kluczyk działa calkowicie poprawnie i przycisków i keyless. Spotkał się ktoś z takim problemem? Da się mu jakoś "przypomnieć" kluczyk? 

Pozdrawiam Paweł

Witam.

Przecież sam sobie odpowiedziałeś, skoro na drugim jest poprawnie, a na pierwszym nie, mimo wymiany baterii, to znaczy, że pierwszy trzeba rozebrać, drugi też, zamienić transpondery i sprawdzić, w zależności od efektów ewentualnie sprawdzić płytkę drukowaną.

Pozdrawiam
13-09-2018, 09:45
Post: #5
RE: Przestał działać keyless dla jednego kluczyka
Problem rozwiązany. Jakis czas temu już wyjąłem baterię z felernego kluczyka, poleżał bez prądu kilka dni i po zapakowaniu baterii znowu śmiga jak nowy.
25-11-2019, 20:56
Post: #6
RE: Przestał działać keyless dla jednego kluczyka
Witam, problem jak wyżej tylko nie działa "resetowanie kluczyka" ( pomimo wyjęcia baterii z kluczyka na kilka dni dalej są problemy z odpalenie m auta), żeby odpalić/zgasić sharana muszę odczyniać magiczne ruchy ręką z kluczykiem i szukać miejsca gdzie zaskoczy przycisk start/stop, czasami łapie mi przy kolumnie kierownicy a czasem w okolicy przycisku, a czasem muszę tak naciskać 20-razy. Macie jakieś pomysły jak zdiagnozować usterkę??




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Keyless entry i keyless exit bart@bascomp.com 0 359 22-03-2021 17:19
Ostatni post: bart@bascomp.com

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name