Ocena wątku:
Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
05-06-2018, 10:27
Post: #1
Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
Koledzy,
zakładam wątek trochę szerszy niż mój problem, ale robię to "na zaś" - może jeszcze komuś się to przyda.

Mój problem:
wczoraj byłem na przeglądzie rejestracyjnym. Samochód tydzień temu wyjechał z serwisu, wpakowałem w niego 20% jego wartości Sad i stan jest bez zarzutu Smile Diagnosta (miły i kulturalny, żaden czepialski) odmówił mi pieczątki z powodu zniszczonej tabliczki znamionowej (fakt). W moim tabliczka była pod prawym zawiasem maski i faktycznie jest to świetne miejsce na gromadzenie brudu i wilgoci - no to w końcu "zgniła". Dał mi pismo, z którym mam:
  1. Najpierw póść do Wydziału Komunikacji, który mnie skieruje do
  2. Okręgowej SKP, która to zrobi mi nową tabliczkę / naklejkę.
Dopiero jak wróciłem do domu, to przyszło mi do głowy takie pytanie:
A gdybym ja sam, niezależnie od przeglądu rejestracyjnego zgłosił się w Okręgowej SKP z prośbą o "restaurację" tabliczki to co? Nie ukrywam, że nie chce mi się po urzędach łazić, a jeszcze do miejsca rejestracji samochodu mam obecnie kawałek.

Wie ktoś?
Reklama

05-06-2018, 10:41
Post: #2
RE: Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
Tak to bardzo ważna naklejka. Te nr Vin pod szybą to nie są nic warte i potrzebne ale naklejka czarna tak. Też kiedyś na przeglądzie szukaliśmy z gościem w moim Sharanie chyba z pół godziny. Książki mówiły że tu właśnie na podszybiu a my tam nic nie widzimy ale w końcu żeśmy szmatą przetarli.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-06-2018, 11:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2018 11:19 przez Czerwony.)
Post: #3
RE: Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
Że ważna i potrzebna, to w ogóle nie dyskutuję. Już dotarło do mnie Smile

Chodzi mi o dwie rzeczy:
  1. Czy OSKP może wystawić nową tabliczkę na moją prośbę, a nie na wniosek Wydziału Komunikacji mojego miasta/dzielnicy?
  2. Jeżeli nie, to czy musi to być WK w mieście rejestracji?
Na pierwsze pytanie dostałem przed chwilą odpowiedź negatywną w OSKP.

Teraz męczę się jeszcze z drugim pytaniem. Ciężko się gdziekolwiek dodzwonić. Porady mile widziane. Tak czy inaczej, jak przejdę tę "ścieżkę zdrowia", to zostawię relację dla potomnych.

Jeszcze pyt. 3 dokładam: Czy ktoś wie, ile numerów VIN ma być na samochodzie? Bo mam 3: pod szybą, na środku podszybia i ten trzeci nieszczęsny na zatartej tabliczce przy prawym zawiasie. Czy te dwa pozostałe to za mało?

Co do numeru nabitego na podszybiu, to u mnie jeszcze jest czytelny, ale diagnosta też zwrócił uwagę, żeby go sobie zawczasu wyczyścić i zakonserwować, bo z czasem też się zatrze. Jakbym wcześniej wiedział że to takie ważne, to i tę nieszczęsną czarną naklejkę bym parę razy polakierował.
07-06-2018, 17:44
Post: #4
RE: Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
Też mieliśmy ten sam problem. Nie było łatwo.
07-06-2018, 19:56
Post: #5
RE: Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
Generalnie to każdy zapyta jak kupiłeś auto z nieczytelna tabliczka. Ja już nr za szybą nie mam bo szybę wstawiałem parę dni temu i ta nowa nie ma okienka. Ten nr nie jest do niczego potrzebny. Nic cię stanowi. Z tabliczki masz naciski na os i coś tam jeszcze chyba o haku. Jakieś tam dane o emisji spalin itp. diagnosta ta tabliczkę sprawdza więc nie może ot tak sobie jej drukować. Nawet nie wiem czy to już nie będzie tabliczka metalowa. Napewno nie taka jak ori.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-06-2018, 20:03
Post: #6
RE: Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
http://mojafirma.infor.pl/moto/auto/zaku...robic.html
mam znajomych prowadzacych stacje okregowa , bede akurat u nich jutro,postaram sie dowiedziec co i jak w takiej sytuacji , dam znac jutro pozdrawiam



Moje tdi rwie jak szalone , ale pali za to ciu za duzo Big Grin heh juz nie aktualne teraz zalezy tylko od ciezkosci laczka Tongue seat alhambra 163 Hp 360 Nm
08-06-2018, 07:48
Post: #7
RE: Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
Niedawno widziałem na all...o takie naklejki.Kolega zamawiał do passata wyglądają jak oryginał.
08-06-2018, 09:11
Post: #8
RE: Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
(08-06-2018 07:48)bloch napisał(a):  Niedawno widziałem na all...o takie naklejki.Kolega zamawiał do passata wyglądają jak oryginał.

Tyle że diagnosta powinien sprawdzić te wszystkie numery, czy się zgadzają, a nie tylko czy jest "jakaś" tabliczka. Chyba, że można kupić puste, do samodzielnego nabicia, ale to mi pachnie naruszeniem monopolu państwa, czyli przestępstwo najcięższe Wink

Ponadto fakt umieszczenia w samochodzie tabliczki zastępczej zamiast oryginalnej jest gdzieś odnotowywany (w CEPIKU czy coś takiego), więc zrobienie tego na własną rękę - choć prostsze, wygodniejsze, tańsze itd. - może nie rozwiązać problemu, a jeszcze nowe stworzyć.

***
Przeszedłem prawie całą tę ścieżkę wczoraj. Wygląda to tak:
  1. Diagnosta przy przeglądzie wystawia papier o "nieprzejściu" przeglądu - jak przy braku świateł czy hamulców. Wadę trzeba usunąć w 2 tygodnie.
  2. Z tym papierem trzeba pójść do WK w miejscu rejestracji samochodu;
  3. WK daje skierowanie do OSKP (10 zł opłaty). Samemu nie można się do OSKP zgłosić. Jeżeli ktoś sam zauważy brak/zniszczenie tabliczki, to i tak musi do WK pójść najpierw.
  4. OSKP tworzy i umieszcza w samochodzie nową tabliczkę, która zawiera tylko: Marka/Model, VIN, kod stacji. Podobno niektóre stacje robią to naklejką na słupek, ja trafiłem na stację, gdzie nabijali na blaszkę alu, przynitowaną potem do pasa przedniego. (36 zł opłaty)
  5. Stacja daje papier zwrotny do WK;
  6. Papier zanosimy do WK;
  7. Wracamy do pierwszej stacji diagnostycznej na uzupełnienie przeglądu (coś ok. 20 zł) lub robimy przegląd od nowa w stacji dowolnej (99 zł).
  8. Spokój.
W przypadku współwłasności trzeba mieć upoważnienie współwłaściciela.

No nadreptałem się wczoraj trochę, zostały mi tylko dwa ostatnie dwa punkty Smile
08-06-2018, 10:17
Post: #9
RE: Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
Plus tego że koszty przynajmniej nieduże. Takie tabliczki nabijaliśmy kiedyś w ASO do astry F bo były jakieś wypuszczone z błędami i zmienialiśmy ale to zmiana była na tabliczkę z właściwymi już danymi z fabryki przysyłali.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-06-2018, 10:44
Post: #10
RE: Przegląd rejestracyjny itp. obowiązki
A najlepiej - kto jeszcze ma tabliczkę i VIN nabity na grodzi - zakonserwować oryginał. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name