Ocena wątku:
Seat Alhambra - Oleśnica
16-03-2017, 21:34
Post: #1
Seat Alhambra - Oleśnica
Witam wszystkich,

zarejestrowałem się na forum ponieważ zastanawiam się nad zmianą swojej Laguny na coś większego, coś ala SGA, żeby bez problemu wózek wszedł i było sporo miejsca w środku na fotelik i inne graty. Trochę poczytałem waszych opinii.
Teraz prośba, co sądzicie o takim Seacie:

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-alham...3c6d0722b8

Na co zwrócić szczególną uwagę?
Generalnie wcześniej miałem też Fabię z 1.9TDI i byłem zadowolony, ale faktycznie trafił się wtedy ładny egzemplarz - żadnych problemów z silnikiem.

Pozdrawiam.
Reklama

17-03-2017, 02:36
Post: #2
RE: Seat Alhambra - Oleśnica
Ja osobiście trzymał bym się od tego auta na dystans.
Po pierwsze nie podobają mi się poduszki w kierownicy i w desce. W moim aucie nie ma takich przetłoczeń.
Po drugie to auto nie ma 8 poduszek tylko 4.
Po trzecie naklejka na przedniej szybie jest lipna ponieważ według homologacji producenta to auto ma Euro 3 normę emisji spalin a nie Euro 4.
Po wtóre sprawdź w serwisie ASO ile naprawdę to auto może mieć przejechane kilometrów. i czy wpisy w książce serwisowej auta pokrywają się z wpisami w ASO.
Twój wybór i zrobisz jak uważasz. Wink Ja tylko podpowiadam co pokazują zdjęcia.Smile



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
17-03-2017, 08:04
Post: #3
RE: Seat Alhambra - Oleśnica
Przebieg 180 tyś km, siedzenia są całe ale plastiki na drzwiach kierowcy i pasażera już doszczętnie wytarte....
17-03-2017, 08:26
Post: #4
RE: Seat Alhambra - Oleśnica
ludzie djacie juz spokoj z tym przebiegiem. Co on wart jest?? Teraz z kolega rozmawialem co zajmuje sie cofaniem szaf. Poszedl nieco w zaawansowany stopien cofania licznika. To ze sie cofa juz wszedzie w aucie to wiadomo. W innychmarkach to i w kluczyku trzeba cofnac szafe. Cofa i robia kasiazki serwisowe ale takze juz w cenie (w sumie nie malej) jest tez włam do serwera i zmiana w systemie wiec juz nawet tu sie nie da dojsc. Poza tym miejscie litosc- kto w aucie z 2001 roku jeszcze jedzi na przeglady i na wszelkie naprawy do ASO?? Auto warte 10 tys zl nie 100 tys zl. To na niemieckie zaledwie 2.5 tys euro wiec od niemca musial kupic nawet ponizej 2000 euro to auto!! wicie ile kosztuje tam u nich wizyta w aso i naprawa czegos nawet nie konkretnego tylko powiedzmy wymiana hamulcow na przednia oś?? Pomyślcie troche czy ktos tam inwestuje 300-400 euro tylko w hamulce jak auto idzie pod mlotek?? Teraz juz chyba wiecie czemu auto przyciagniete z zachodu nie maja pieca sprawnego, nawiewów, wycieraczek i innych drobnic. Zrobione bedzie to co trzeba by auto jechalo i hamowalo i tyle w temacie. Szukaj auta sprawnego, ze zdrowymi jeszcze pompkami. Zrobisz jeszcze w nim czyszczenie turbo, wymienisz polosie, przeguby, dogrzewacz i zapewne dwumas i auto bedzie na laleczke a to czy bedzie na szafie 180 tys nierealne czy 500 tys realnego ale sprawnego auta to nie ma znaczenia. W SGA po okolo 200 tys dosc czesto siada uszczlka pod glowica gniazda pod pompkami tez bywaja wypracowane wiec albo jestes przed ta operacja albo po takiej operaccji jelsi ma na szafie duzo wiecej natrzaskane.
Aut nie kupuje sie wzrokowo bo to nei program na tvn turbo tylko jedzie sie z kompem i sprawdza parametry silnika, testuje podzespoly jak klima dogrzewacz, naped itd bo pozniej bedziesz plakal ze uzywane pompowtryski kosztują po 300 zl sztuka dwumas 1800 zl dogrzewacz tez od 200 do 1000 zl i ci wyjdzie duzo wiecej jak to co kupiles.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-03-2017, 09:21
Post: #5
RE: Seat Alhambra - Oleśnica
Wszystko co napisał wesol to prawda i dlatego się wyleczyłem z tanich diesli.
Teraz jak tanie to tylko benzyna, w razie napraw wszystko jest wielokrotnie taniej.
17-03-2017, 09:58
Post: #6
RE: Seat Alhambra - Oleśnica
Auta z tego rocznika 01 to nawet tutaj w norwegi mają nalatane średnio od 280 do 350 tys.km i to standard.Tylko że nie ma co porównywać ile robi auto średnio w niemczech a ile w norwegi.Średnia pretkość w norwegi to pewnie z 50km /h w niemczech drugie tyle. Norweg jak ma dojeżdzać do pracy 40-50km to on raczej robi przeprowadzkę tam gdzie ma pracę i finito. Trochę może sie rozpisałem nie do konca na temat ale to taki przaykład że te przebiegi sprowadzanych aut to czysta kpina z klienta.Ta alhambra to ma jak nic te 400-500. Pozdrawiam
17-03-2017, 17:33
Post: #7
RE: Seat Alhambra - Oleśnica
Ja przy zakupie nigdy nie kieruje się przebiegiem, a ten egzemplarz jest wyganiany, gałka biegów, rączki na plastikach, na drzwiach kierowcy odchodzi tapicerka. Te rączki faktycznie się rysują ale żeby tak zeszła guma to trzeba trochę się namęczyć. Odpuść sobie go.
17-03-2017, 18:44
Post: #8
RE: Seat Alhambra - Oleśnica
Generlalnie ja gonei skreslam absolutnie bo moze byc tak ze ma zdrowa jednostke. nie jest powiedziane ale nie spodziewalbym sie tego ze wszystko bedzie sprawne i to trzeb miec na wzgledzie. Pamietjamy ze auto zarejestrowane w Pl zawsze mozezmy objezdzic zlogowac troche po drodze zanim go kupimy. jak z autem z DE na ktore zazwyczja nie dostaje sie umowy kupna sprzedazy prawdziwej tylko niby jakas umowa lipna z jakims niemiaszkiem. Nie ma potem mozliwosci oddania auta czy reklamacji. Czy jakbym ja jezdzil po auta do DE to bym szukal najlpeszych aut czy raczej najtanszych by jaknajwiecej zarobic?? Wydaje mi sie ze odpowiedz jest znana. Poza tym w DE tez nie ma ludzi co to oddaja auta za polowe ceny. Co to ja mam daleko do DE?? nie po 40 minut i juz jestem na tamtej stronie. Pojechac to ja moge sobie w niedziele na zakupy do Szwed czy gdzies indziej.

Niski przebieg to tez nie gwarancja na niezawodnosc auta. mozna smigac autkiem wkolo komina po 30 razy dziennie jak kurier w te i nazat i tez przelot bedzie nieduzy za to auto wydaje mi sie ze bardziej wyeksploatowane bo po miescie duzo zakretow hamowan i przyspieszen i sto razy wcisniety pedal sprzegla byl itd itd. Jadac ze Szczecina do Łodzi to kozystniej to wyjdzie wg mnie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-03-2017, 20:22
Post: #9
RE: Seat Alhambra - Oleśnica
Ja bym nie patrzył na przebieg, według mnie jest cofnięty. Sprawdził bym z miernikiem lakier, tylny zderzak z prawej strony wydaje się wybrzuszony na styku z klapą i dokładnie przyjrzał się spasowaniu drzwi bo klapa tylna na zdjęciu tak jak by miała różne szczeliny po bokach.
17-03-2017, 23:24
Post: #10
RE: Seat Alhambra - Oleśnica
Ja kupiłem galaxy z przelotem 200 na uszczelkę a tak jak pisali to czas na turbo przeguby itp nawet pompkę pod podszybiem, ale fakt taki że przebieg ma się nijak bo miałem z przelotem pół miliona a sądząc po polskich trupach miał 200 a tan co teraz kończę szykować ma ori 200 a wyglądał jak typowe pół miliona, ale kobieta foteliki zajebane wnętrze przez dzieci itp. fakt cuda sie zdarzają i igły da się trafić !!!! a i trafisz taką igłę i nie będziesz płakałhttp://sprzedajemy.pl/volkswagen-passat-...nr50046342 bo autostrada a miasto to dwa światy patrz busy po kurierach czy jak do terenówki dopisać "auto użytkowane zgodnie z przeznaczeniem" i 100tkm nalotu
PS: po fotkach auto wygląda ok, na miejscu zobaczysz ile trzeba dorzucić żeby igłę zrobić, ale 180 on ma jak dziewica kurtyzana z dziesięcioletnim stażem w zawodzie :/ przebieg dostosowany do rynku




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Alhambra vs Sharan 2017 skrzynia automatyczna razileg 14 5,394 29-11-2019 00:36
Ostatni post: vinyl
  Alhambra 2012r z duzym przebiegiem 350tys koles999 6 2,319 12-11-2018 11:22
Ostatni post: wesol
  Czy Alhambra ma dpf ? Neyson 0 896 24-08-2018 11:21
Ostatni post: Neyson
  Kupno - Sharan Alhambra Galaxy - wybór/rodzaje/na co zwrócić uwagę inside4 43 13,532 30-12-2017 18:41
Ostatni post: KarDob
  alhambra 1.8T sticzu 6 3,701 24-09-2017 22:09
Ostatni post: wesol
  Alhambra 1.8t automat -Jawor, Dolnośląskie - prośba o sprawdzenie szpunder 1 1,657 16-03-2017 10:26
Ostatni post: gregortoma
  Seat Alhambra czy warto Intruz 10 5,234 27-12-2016 14:42
Ostatni post: Intruz
  co myślicie ? seat alhambra BRT gregortoma 5 2,221 24-10-2016 12:41
Ostatni post: Kristobal
  seat alhambra poczciwe 1.9 !!! gregortoma 0 1,085 23-10-2016 19:52
Ostatni post: gregortoma
  Sharan,Alhambra 1.8T proszę o opinie. marqs85 47 26,015 15-10-2016 11:46
Ostatni post: marqs85

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name