Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Pomoc o sprawdzenie sharana - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Pomoc o sprawdzenie sharana (/showthread.php?tid=9964)

Strony: 1 2 3


Pomoc o sprawdzenie sharana - poodzio - 11-12-2016 18:29

Witam serdecznie Kolegów forumowiczów Smile
Jestem na etapie poszukiwania kolejnego sharana dla siebie (dotychczas jeździłem sharanem vr6 z 1997 roku, który w maju b.r. uległ "delikatnemu" uszkodzeniu po pożyczeniu go żonie (na szczęście to twarde auto i żona nie ucierpiała)).
Obecnie szukam czegoś do 15000 zł, najlepiej z silnikiem 1.8T.
Ostatnio pojawiło się takie ogłoszenie: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-sharan-2002r-1-8-turbo-6-biegow-193-tys-serwis-bogate-wyposazenie-ID6yGnIT.html
Czy ktoś z odwiedzających forum może oglądał już ten egzemplarz? Do tego samochodu mam ponad 230km, sprzedający jak zawsze zachwala swój towar.
Bardzo proszę o Wasze opinie.
Pozdrawiam i liczę na pomoc
Tomasz


RE: Pomoc o sprawdzenie sharana - jani68 - 11-12-2016 23:22

Witam Klima jedno strefowa a nie dwustrefowa Elektrycznych Szyb ( 2 uchylne ) nie ma nawiewów w podsufitce.
jak jest dwustrefowa to jest tylko jedna uchylna szyba z tyłu od strony pasażera


RE: Pomoc o sprawdzenie sharana - poodzio - 12-12-2016 09:19

jani68 dziękuję za zwrócenie na to uwagiSmile a co możesz powiedzieć na temat stanu blacharskiego auta? Rzuciło Ci się coś w oczy? Jak myślisz- przebieg kombinowany? I przy okazji TÜV i książka serwisowa?


RE: Pomoc o sprawdzenie sharana - jani68 - 12-12-2016 23:15

Witam no co można powiedzieć przebieg może być taki mały , ja kupiłem 6 lat temu passata 1.8 z Luksemburga i miał 133 tyś przejechane ale lakier nie był tak ładny jak w tym sharanie , jest jak z salonu . troszkę podejrzane jak dla mnie
a passata 98 roku


RE: Pomoc o sprawdzenie sharana - poodzio - 13-12-2016 11:15

No i to właśnie rodzi moje obawy aby nie jechać i się rozczarować Sad
Szkoda, że nie ma nikogo z okolic Łodzi kto mógłby zobaczyć tego sharika i napisać coś więcej o nim...


RE: Pomoc o sprawdzenie sharana - billykrakow - 13-12-2016 11:31

Witam

zapomnij o realnym przebiegu, w Polsce nie ma sprowadzanych z realnym przebiegiem a jak są to promile.

zawsze lepiej kupić taniej i za 200 zł na granicy podnieść wartość o 20 % przez cofnięcie o 100 kkm. nie ma nic prostrzego i tańszego, nawet porządne sprzątanie kosztuje więcej.

niestety rynek jest tak zepsuty przez kombinatorów że uczciwy sprzedawca nie ma tu szans.

Pozdrawiam


RE: Pomoc o sprawdzenie sharana - wesol - 13-12-2016 11:45

Swieta prawda. Juz te autka co masz to maja niekiedy nalot juz ciekawy.


RE: Pomoc o sprawdzenie sharana - poodzio - 13-12-2016 12:27

Zgadzam się z Wami, chłopaki, w 100% Smile
Osobiście nie lecę na niski przebieg lecz na stan samochodu. Ale jak sami potwierdzacie- porządne sprzątanie, polerka, kosmetyka lakieru- to wszystko działa cuda. I można się szybko ślepo zauroczyć Wink
Co sądzicie o tym konkretnym egzemplarzu? Jakie są Wasze uwagi (poza tym, że świeci się jak z salonu)?
Pozdrawiam


RE: Pomoc o sprawdzenie sharana - buba - 13-12-2016 12:33

lepiej poszukaj coś bliżej, handlarz nawet komorę silnika plakiem potraktował Big Grin
co do tych kombinacji z przebiegiem to sporą winę w tym wszystkim mają kupujący bo ludziom wydawało się że jak auto ma 300tyś.+ to już śmietnik i trzeba szukać innego więc handlarze zaczęli skręcać liczniki do wartości "przyjmowalnych" czyli 180 - 220tyś.


RE: Pomoc o sprawdzenie sharana - andrew7800 - 13-12-2016 12:35

Mi się wydaje ze autko mogło dostać nowy lakierek lub fotele pochodzą z innej wersji. Nie sprawdzałem historii tego pojazdu więc piszę że wydaje mi się. Takie fotele były montowane do takiego koloru auta coś jak SKYTER w wersji przed liftem.

http://img1.autocentrum.pl/volkswagen-sharan_galerie-39815-2-400-300.jpg

Najlepiej rozejrzyj się blisko po okolicy i szybciej coś ciekawego znajdziesz niż szukać daleko.Wink