Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy (/showthread.php?tid=9921)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Mruga kontrolka od świec żarowych - raventes - 08-07-2014 20:20

Włącznik czyli inaczej czujnik stopu tak?
Teraz światła stopu świecą, ale nie mam pojęcia czy świeciły jak się włączyła i mrugała kontrolka.

A odnośnie zachowania się auta na 6 to czego mogę się spodziewać? Raczej nie jest to klasyczny tryb awaryjny turbo prawda?


RE: Mruga kontrolka od świec żarowych - wesol - 08-07-2014 20:48

na szóstym biegu to mozemy tylko gdybac bez diagnostyki. Swiatla stopu moga dzialac bo to jest wlacznik dwu obwodowy czyli moze swiatlo dzialac ale sygnal do ECM nie trafia juz.


RE: Mruga kontrolka od świec żarowych - raventes - 11-07-2014 13:50

Czujnik wymieniony na nowy Smile A teraz mam do Was pytanko z serii " Co ma piernik do wiatraka ", czyli jaki związek ma uszkodzony czujnik stopu z osiągami samochodu???


RE: Mruga kontrolka od świec żarowych - wesol - 11-07-2014 17:05

ano ma. Wystarczy popytac u tunerów bo wylaczaja wlasnie takie sprawy na żądanie podczas tuningu auta. Glownie takie cos wystepuje w nowszych autach ze nie da sie poszalec czyli praw anoga na gazie lewa na hamulcu jednoczenie. Czyli ostrajazda na łukach i zakretach.
Tu unas tez jest jakas tam elektronika i co ma poradzic ECM ajk dostaje sprzeczne info- przyspieszasz z pedalem gazu w podlodze i jednoczesnie hamujesz ( jesli czujnik jest uszkodzony). Tak jak tez w takich przypadkach nie dziala tempomat.


RE: Mruga kontrolka od świec żarowych - raventes - 11-07-2014 21:51

Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Mam jeszcze w związku z tym jeszcze pytania. Czy osiągi mogą być też zaniżone jeśli czujnik działa na pół gwizdka? Tzn stop świeci, ale do ECM dochodzi trefny sygnał? VAG jednak nie wykrywa jeszcze żadnego błędu.

Czy jak jest padnięty czujnik, nawet jak chodzi na pół gwizdka to zawsze VAG wykryje błąd 16955 ???


RE: Mruga kontrolka od świec żarowych - wesol - 11-07-2014 21:58

Nie nie zawsze musi wykryć błąd. Tak jak ten włącznie raz może szwankowac a raz dobrze działać. Nie wszystko jest czarne albo białe. Na moc nie powinno mieć znaczenia.


Kontrolka swiec żarowych szybko gaśnie??? - Kamillo - 09-10-2015 13:15

Witam,mam taki problem w Sharanie 98r.1.9TDI 110KM AFN,kontrolka swiec zarowych gaśnie po 1-2sek,a przekaźnik pyka dopiero po 5sek dzisiaj jak było ok 10 stopni na zew.co może być przyczyną? ??


RE: Kontrolka swiec żarowych szybko gaśnie??? - marcyb3 - 09-10-2015 14:28

to normalne zachowanie, jak będą niższe temperatury wtedy zacznie świeć się dłużej kontrolka,


RE: Kontrolka swiec żarowych szybko gaśnie??? - J@colo - 09-10-2015 14:37

Zgaśniecie kontrolki nie jest równoznaczne że świece przestały grzać. W niektórych autach świece grzeją nawet po uruchomieniu silnika.

W starszych autach było dobrze poczekać właśnie aż pyknie przekaźnik od świec, rozrusznik ma wtedy lżej i świece dobrze nagrzane.


RE: Kontrolka swiec żarowych szybko gaśnie??? - suhhar - 14-10-2015 11:35

u mnie jak było 2 stopnie też szybko zgasła, jak prostym chłopskim sposobem sprawdzić czy swiece grzeją ? bez ich wykręcania oczywiście Wink