Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy (/showthread.php?tid=9921)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - kaskader - 27-09-2012 22:45

Blush Ja tez to mialem brak stopu i mala zabaweczka za 45zl


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - niebieski91 - 28-09-2012 01:37

przepraszam mało sie udzielam ale te 5 stroniczek można by skurczyć do trzech i jakby wszyscy czytali początek to i na końcu mądrzy by byli

ta migająca kontrolka świadczy o awarii czegoś
zaczyna se od czujnika STOP bo i czasem jak kto ma to ESP szwankuje
potem trzeba szukać głębiej
ale na litość boską (a nie wirzący jestem) przecztajcie te pare stron
to nie jest porada ani fotoporada jak wyjąć czujnik
tylko od czego zacząć
napierdzielimy stron 26 i nikt nic nie będzie wiedział

Przepraszam ale za przykład podam ostatni post kaskadera
bardzo zmysłowy ci pouczający
takich było po kilka na każdej stronie
czy o to chodzi ???????


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - daneczek76 - 28-09-2012 08:49

widzę że kolega niebieski91 jest miej cierpliwy niż ja obserwowałem temat i myślę że już koniec bicia piany , temat się już wyczerpał.


kontrolka świec brak grzania - dzeki - 25-10-2012 22:21

Witam Wszystkich
Proszę o pomoc. Otóż kontrolka zapala się na ok 1s. i gaśnie. Słycha przekaźnik co pyka. Przekaźnik 109 wyjąłem i nóżki między przewodami grubymi gniazda przekaźnika zwierałem na krótko. Następowało chwilowe załączenie grzania (iskrzyło na przewodzie zapalała się kontrolka na 1s. zaraz pykał jakiś przekaźnik chyba gdzieś w komorze silnika. Kolejne zwierania to samo. Dodam jeszcze, że odpinałem przewody od czujnika 4 pinowego na rurze idącej do chłodnicy. To samo, kontrolka świeci na 1 sekundę. Prorzę o pomoc.


RE: kontrolka świec brak grzania - bartixr - 27-10-2012 15:27

nie do końca rozumiem.
kontrolka moze szybko gasnąc, przekaźnik grzeje podaje (słuchać pstryknięcie kotwicy cewki).
w czym jest Twój problem ?


RE: kontrolka świec brak grzania - dzeki - 28-10-2012 16:37

Witam
No tak, ale jak jest kolo 0 stopni celsjusza to powinna chwilę się poświecić. Ciekawi mnie jeszcze jedno, czy jeśli świece lub jedna z nich jest uszkodzona to kontrolka będzie świecić, aby podgrzać silnik?


RE: kontrolka świec brak grzania - wesol - 28-10-2012 20:23

ilosc spalonych swiec nie manic do tego czy jest podgrzewanie komory spalania. Kontrolka ta pomaranczowa w zasadzi ejest od gotowosci do rozruchu i nie ma ze tak powiem powiazania ze swieczkami zarowymi. Czas grzania swieczek i czas swiecenia sie kontrolki nie ma powiazania ze sobą.


RE: kontrolka świec brak grzania - dzeki - 28-10-2012 21:25

Witam
Dziękuje bardzo za wiadomość. Teraz już mam jakieś pojęcie. Jeszcze jedno czy przy temperaturze bliskej zera kontrolka może świecić tak krótko? Jak jest u innych?


RE: kontrolka świec brak grzania - wesol - 28-10-2012 22:09

zazwyczja swieci nieco dluzej ale mozliwe ze dziabniety jest czujnik temp. cieczy. Trzeba by sprawdzic vagiem jakie temp widzi ECM z czujnikow. Ewentualnie poczekaj jeszcze jak spadna temp nieco np tak do -3 stopni to powinno juz wtedy swiecic sie dluzej.


RE: kontrolka świec brak grzania - dzeki - 28-10-2012 22:39

OK, właśnie jutro ma być mrozik nad ranem. Juz jest zero.
Dzięki, Pozdrawiam jutro sprawdzę.