Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy (/showthread.php?tid=9921)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


[oddzielone] Migająca kontrolka świec żarowych - alfasamiec - 09-05-2019 12:00

Witam
miga mi kotrolka świec żarowych w 1.9TDI to problem ze swiecami żarowymi?


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - Pawel83 - 01-06-2019 15:37

Witam
Miałem ten sam problem jakieś 2 miesiące temu.
VW Sharan 2.0 TDI 140 KM. W pewnym momencie na trasie oprócz tego, że włączyła się i migała świeca żarowa to po przekroczeniu 120 km/h wchodził w tryb serwisowy. Przy okazji zaświecił się jeszcze DPF.
Samochód u mechanika spędził miesiąc gdzie kolejno:
1. Zregenerowano turbinę (między innymi błędami pojawił się brak doładowania na turbinie)
2. Turbina wróciła i nic. Jeszcze raz ją ustawili i ...dalej nic.
3. Wyczyszczono DPF
4. Podmieniono EGR
i nic...
Oddałem koledze, który bawi się w elektronikę i lubi takie sprawy. Twierdzi, że problem jest na sterowniku gdyż kiedy nim jedzie ładowanie na turbinie pokazuje 1.6 bara a sterownik wrzuca 2 bary i przerzuca w tryb serwisowy. Poddał się.
Główne wskazówki osób z którymi rozmawiam to:
1. Map-sensor
2. Wgranie nowego oprogramowania

Pytanie: Oddać do ASO czy szukać kolejnej osoby, która mogła by poradzić?


RE: Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy - tolus24 - 01-06-2019 20:07

Witam.

Jakie konkretnie błędy pokazuje, jak wyglądają log-i z 010 i 011. Doładowanie 1.6bar i żądanie 2bar, to coś nie tak, jeżeli nie pomylił jednostek/odczytu (2000 mbar doładowania pokazywane przez program nie równa się 2 bar rzeczywistego dołądowania), to sterownik się wysypał.

Pozdrawiam


RE: Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy - wesol - 01-06-2019 21:39

Ten gość cis słabo rozgarnięty jest. Nie wie nawet ile powinno turbo doładowywać ciśnienia w tym silniku.
Zapodaj logi.


RE: Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy - matade11 - 04-06-2023 01:26

Odgrzeje starego kotleta. Smile

Mruga kontrolka świec żarowych (1.9 TDI 2009)- Po sprawdzeniu pokazał błąd-- "Włącznik hamulca- uszkodzony"
Moje pytanie czy wymiany czujnika należy dokonywać na wciśniętym pedale hamulca , czy nie bo różnie w sieci mówią, a wolałbym uniknąć uszkodzenia ew. nowej części. Może to zależy czy jest to czujnik 4 pinowy, czy 2 pinowy ? dajcie znać. Przy okazji możecie podpowiedzieć które najlepiej zdjąć co by się do tego czujnika dostać ?


RE: Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy - Stefano - 04-06-2023 21:34

Zakładasz czujnik przy wciśniętym pedale, jak pójdzie do góry, to automatycznie pedał go ustawi, czy raczej wciśnie kołek czujnika i już tak zostanie, Będzie OK.