Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy (/showthread.php?tid=9921)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Migającą kontrolka świec żarowych. - andrew7800 - 06-12-2015 11:46

Podłączasz kompa i wchodzisz w 17 instrumenty i robisz test.

Jeśli nie masz kompa to odłącz na chwile akumulator. Po ponownym podłączeniu akumulatora w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce obserwuj licznik. Powinien zrobić krótki test.

Co do kontrolki jeśli jest ciepło na dworze to kontrolka może nie zapalać się lub tylko mignie a auto poprawnie odpali.


RE: Migającą kontrolka świec żarowych. - jani68 - 06-12-2015 16:00

Dzięki Big Grin sprawdzę , odłączę akumulator i zobaczę . a kontrolka nie zapałała się nawet przy minus 15 stopni i tak odpalam już ponad rok , jak go kupiłem to już tak było ale wtedy mi powiedział mechanik ze w tym silniku są szybki świece i dlatego się nie zapalają pozdrawiam .


RE: Migającą kontrolka świec żarowych. - wesol - 06-12-2015 16:04

Szybkiego to ten mechanik nie ma itelektu bo pitoli jak potluczony.
Nawet jakbys nie podpial swieczek to kontorlka powinna sie zapalac choc na sekunde dwie. Nawet jak masz silnik rozgrzany do 90 stopni to kontolrka sie zapala. Ona nie jest od swiec tak naprawde bo nie jest spieta ze swieczkami


RE: Migającą kontrolka świec żarowych. - jani68 - 06-12-2015 21:44

No też mu tak odpowiedziałemSmile jak mi to mówił ale nie tak żeby mu w pięty poszło, parę lat temu pracowałem w tej firmie jako samodzielny montażysta alarmów i tym podobne radia blokady domykania szyb , odcięcia ukryte , blokady . i teraz u nich robię auta nie narzekam bo robią dobrze i co ważne znajomi a tego co mi to mówił to ja go i tak ignoruje od zawsze haha


mrugająca kontrolka świec żarowych. na drugi dzień już nie odpalił - buli3miasto - 19-01-2016 23:23

Witam. Silnik 1.9TDI AFN 1999r.
Jednego dnia po odpaleniu silnika po jakiś ok 30s zaczęła mrugac kontrolka świec zarowych.
Nie martwilo mnie to bardzo . chciałem na drugi dzień podpiąć pod vag u znajomego ale niestety już nie mogłem odpalić samochodu. Rozrusznik kręcił super. Silnik czasem jakby próbował reagować ale bez skutku. Wymienilem filtr paliwa. Bez zmian. Jutro z innego auta sprawdze przekaźnik świec zarowych. Zastanawiam się czy w pojemniku na zacier coś nie jest.
Miał już ktoś kiedyś podobny przypadek?


RE: mrugająca kontrolka świec żarowych. na drugi dzień już nie odpalił - mamwi - 20-01-2016 09:56

To raczej nie przekaźnik. Bez grzania świec powinien zapalić nawet na mrozie, tylko strasznie by chodził. Musisz podpiąć kompa i zobaczyć co pokaże. Paliwo dochodzi? W wężyku przed pompą widać.
Może coś się stało z nastawnikiem na pompie.


RE: mrugająca kontrolka świec żarowych. na drugi dzień już nie odpalił - andrew7800 - 20-01-2016 11:02

A zdejmowałeś kostkę? Po zdjęciu powinien odpalić od strzała. Czy pokazuje jakieś błędy na Vagu?


RE: mrugająca kontrolka świec żarowych. na drugi dzień już nie odpalił - suhhar - 20-01-2016 19:09

czy w tym modelu jest czujnik połozenia wałka rozrzadu albo wału ? może to on


RE: mrugająca kontrolka świec żarowych. na drugi dzień już nie odpalił - buli3miasto - 21-01-2016 01:34

Paliwo dochodzi do pompy. Widac je. Wczesniej podczas eksploatacji na cieplym trzeba bylo pokrecic dluzej żeby zapalil ale nie zawsze. Na zimnym praktycznie na dotyk. Rozbieralem wczoraj przekaźnik 109 od świec. Wygląda że chodzi. Dzisiaj temperatura ciut wyższa niż wczoraj . kręcił i nawet myślałem że już zalapie ale nic z tego. Odpalił z ciężkim bólem po podaniu plaka do dolotu (za przeplywomierzem którego oczywiście odlaczylem). Chodził normalnie. Podlaczylem przeplywke i założyłem obudowę na filtr. Rozgrzał się do ok 80 st oleju na komp. Oczywiście kontrolka świec mrugala. Pojechałem do mechanika. Auto zgasilem po kilku minutach odpalił na dotyk. Kontrolka już nie mrugala. Został u mechanika żeby się wystudzil i jutro będzie dalej działał w tej sprawie. Sprawdzi czy wszystkie świece grzeja. Kupilem w razie co 4szt BERU na podmianke. Mówią że jak wymieniać to komplet. VAGa nie podpialem bo znajomy nie dojechał :\\\ może ktoś z gdańska jest w stanie pomoc w tej sprawie???

Andrew7800 o jakiej kostce mówisz???


RE: mrugająca kontrolka świec żarowych. na drugi dzień już nie odpalił - buli3miasto - 21-01-2016 23:07

Świece grzeją. Sprawdzone. Przyczyną najprawdopodobniej był czujnik temperatury cieczy chłodzącej w tym plastikowym rozgałęzniku przy głowicy.
Ale od początku. Dziś po nocy odpalił bez zajakniecia. Kontrolka nie mrugała. Tak było kilka razy. Odpalanie i gaszenie . po prostu czary. Odpiete zostały świece w celu sprawdzenia czy grzeją. Podpielismy spowrotem. Chce odpalić i nie da rady. To samo co wcześniej. Kręci próbuje złapać ale bez skutku a spiralka mruga. Odłączylismy czujnik o którym wspominalem i bez zajakniecia odpalił.

Pozyjemy zobaczymy co będzie dalej.

Aha VAG wywalil 6 błędów po wymianie czujnika. Wszystkie skasowane i po przejażdżce też nie wróciły.
Turbo przeładowuje ale to już inny wątek.