Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Kontrolka świec żarowych - świeci/mruga - problemy (/showthread.php?tid=9921)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


Migająca kontrolka świec żarowych - artak_09 - 09-02-2010 11:52

Witam,

od paru dni miga mi kontrolka od świec żarowych. Myślę że to nie są uszkodzone świece, ponieważ silnik ładnie chodzi. Słyszałem że może to być również awaria elektryki i kilka innych powodów. Możecie coś podpowiedzieć? Gdzie i co sprawdzać?

Pozdrawiam


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - sharan_97 - 09-02-2010 11:58

Witaj Smile

ja miałem ten sam problem wyczytałem gdzieś w internecie że to czujnik stopu ten pod pedałem hamulca może być problemem albo czujnik sprzęgła, ale to może być jeszcze coś innego. Najlepiej to zdjagnozować samochodzik VAG-iem Smile wtedy będziesz wiedział.

Pozdrawiam


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - rokito - 09-02-2010 17:39

Witam

u mnie było podobnie przyczyną było brak trzeciego światła stopu i odizolowane przewody przy tylnej klapie gdzie wychodzą z budy do klapy w tych gumach.

Pozdrawiam


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - Daro - 02-03-2010 23:38

Ja też coś takiego miałem ale mi tracił moc (20-30%) jak mrugała ta kontrolka przyczyną tego był błąd który mi znajomy skasował


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - marecki_name - 16-03-2010 02:38

Tak jak kolega wyżej lepiej jechać i podpiąć się pod wtyczkę i wszystko będzie wiadomo Smile bo tak to błądzenie w ciemnościach Smile


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - sharan_97 - 18-03-2010 19:39

No to normalne że lepiej to zobaczyć na diagnostyce Smile kolega się pytał co to może być więc odpowiadamy Smile. A jeszcze słyszałem że problemem może być czujnik wstecznego Smile.


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - carbohydrogen - 23-04-2010 15:22

Witam,
Ja też miałam miganie "światełka" od świec żarowych. I była to usterka czujnika od świateł stop pod pedałem hamulca. Sprawdź najpierw ręką czy "tłoczek" od tego czujnika jest ruchomy. Jak tak to możesz mieć inną przyczynę, a jak "stoi" w miejscu to na 100% światła. A jak nie chcesz brudzić rąk to po prostu kogoś ładnie poproś i razem sprawdźcie czy wszystkie światła stop masz... Pozdrawiam i życzę powodzenia


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - niebieski91 - 24-04-2010 00:18

najczęściej powodem bywa czujnik stopu - choć ta kontrolka może oznaczac żadziej inne problemy
więc najpierw sprawdz czujnik stopu a jak nie pomoże to VAG-iem go


RE: Migająca kontrolka świec żarowych - igna_On - 24-04-2010 10:26

czujnik stpu .
A u mnie jest problem z turbo nie wiem co jest zawor n75 wymieniony wezyki tez turbo czyszczone przeplywomierz wymieniony , na kostce od n75 jest tylko 7,88 v po gazowaniu a na czujniku cisnienia doladowania niecałe 5v co jest? jaka role ma czujnik doladowania/?


Migające świece żarowe - Vw01 - 04-01-2011 17:38

Cześć mam Vw sharana 1.9TDI 2001r. podczas jazdy czasem miga mi kontrolka świec żarowych ale nie zawsze, sprawdzałem świece i wszystkie grzeją, myślałem że może któraś z nich być spalona ale okazało się że są dobre i teraz już nie wiem co może być nie tak. Był podpięty pod komputer i nic nie wykazało. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.