Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
sprężarka zamiast koła zapasowego - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Instalacja gazowa LPG (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: sprężarka zamiast koła zapasowego (/showthread.php?tid=9914)



sprężarka zamiast koła zapasowego - schak - 28-11-2016 11:02

Takie pytanko - jak sobie poradziliście z kołem zapasowym? Bo ja przy 7 fotelach rozłożonych to w bagażniku mam miejsca na śniadanie tylko i to nie za duże Blush

Czy myśleliście o dojazdówce która również zajmuje sporo miejsca
lub co chyba najlepsze przy kręceniu się wokół komina - sprężarka z płynem do wulkanizacji opony??
Znalazłem na necie za 200zł komplet z samochodu dostawczego więc i do nas wystarczy np. taki:
http://allegro.pl/sprinter-906vw-crafter-zestaw-naprawczy-kola-i6614359932.html#thumb/1

ktoś testował takie coś?


RE: sprężarka zamiast koła zapasowego - wesol - 28-11-2016 11:09

Kup szydlo,sznurek bytylowy i pompke i bedziesz zadowolony. Zadne tam plyny bo opone zniszczysz.


RE: sprężarka zamiast koła zapasowego - schak - 28-11-2016 11:23

Szydło i tak myślałem bo do motocykla może się przydać a tam innego zapasu nie zabierzesz. A do szydła to pompkę firmową producenta samochodów myślałem nie żadną reklamówkę typu lidl.

Tylko czy zda to egzamin gdy będzie potrzebne.
A co do płynu to mnóstwo firm daje je w zestawie z samochodem więc nie może to być coś złego.


RE: sprężarka zamiast koła zapasowego - wesol - 28-11-2016 11:54

W toiranie mialem i ja i Marcin tez ten zestaw ori i zalozylismy podwyzszona podloge i mamy normalny pelny zapas.
Dobrze ci radze kup sznurek i pompke. Ta ori w sumie nie jest wiele lepsza a mam i taka za 30 zl i ta ori vw. Kabel tylko przedluzyc w tej za 30 zl i jestes ustawiony.


RE: sprężarka zamiast koła zapasowego - wesolomi88 - 15-04-2017 21:34

Wystrzegaj się jakichkolwiek płynów, bo możesz naruszyć strukturę opony.


RE: sprężarka zamiast koła zapasowego - Szymi34 - 12-02-2018 13:34

Mam podobny problem. Chyba wypróbuje sznurka i pompki. Ktoś już to przetestował?


RE: sprężarka zamiast koła zapasowego - wesol - 12-02-2018 14:53

Kilka razy ale jak pracowałem jako gumiarz. Awaryjnie to nawet w trasie klej super glue zapałka i pompka i też pół Europy zjedziesz.