Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Opony zimowe - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Opony zimowe (/Thread-Opony-zimowe)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32


RE: Opony zimowe - peters - 08-10-2015

To w takim razie by trzeba wziasc takie :

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-8-195-60-r16-99-t-mfs/70816586

Nokian WR C3 195/60 R16 99 T C




RE: Opony zimowe - kowet - 09-10-2015

a co sądzicie o oponach wzmacnianych z BUSa bo takich chyba w rozmiarze 195/60 R16 jest najwięcej - indeks nośności to 104/102R - znajomy ma takie do sprzedania i zastanawiam się nad ich kupnem do SHA 2002


RE: Opony zimowe - wesol - 09-10-2015

załóż to zobaczysz czy sie cos beda uginac i czy bedzie sie jezdzic jak na szczudłach czy bok opony bedzie ładnie pracował. Plus to owszem jest to ze spokojnie mozesz ganaic po bruku czy tłuczniu, na budowach itp. nie beda sie tak kaleczyć.


RE: Opony zimowe - peters - 09-10-2015

Ja dalem tacie z Vw T4 czeskie Barum do Seat Alhambry,gdyz chcialem je sprzedac ale by musial sprzedac jedna druga gratis. Komfort slabszy ale nie do zdarcia. Caly rok przejezdzil i bedzie jezdzil kilka nastepnych, a ci co nie kupili niech sie oblizują.Oponki maja 8 lat ale nie były wcale jeżdżone,gdyz leżały w kanale jako awaryjne. rozmiar 195/70/16C

Wiec kupuj zakładaj i sie ciesz.


RE: Opony zimowe - Klocek - 11-11-2015

A ja wczoraj kupiłem Uniroyal MS Plus 77 w rozmiarze 195/65 R15 95T XL. Zwyciężyła ekonomia, 810 zł za komplet, nowe. Zobaczymy jak się będzie jeździłoBig Grin


RE: Opony zimowe - Jędrek Z - 11-11-2015

Witam.Kilka lat temu miałem opony UNIROYAL letnie w busie-nie pamiętam oznaczenia tych opon-były to to typowe na "przednią oś- 4 rowki wzdłużne i jakieś tam przecięcia poprzeczne a dodatkowe oznaczenie to "parasol z kroplami deszczu" jak na ironie-bo na suchym jakoś trzymały ale jak dostały tego deszczu to tragedia-cała autostrada była "moja" tak cholery po drodze nosiły-mały figiel TIR by mnie z autobany nie zmiótł- a jechałem wszystkiego 90km/h.Od tej pory szerokim łukiem omijam opony z napisem UNIROYAL.


RE: Opony zimowe - Jędrek Z - 14-11-2015

Witam.Wczoraj założyłem sobie opony zimowe,które mam od jesieni 211 roku i są to opony marki NANKANG SW-7 195x65 R 15 95T XL /4 sztuki/ made in Tajwan.Jeżdżę na tych oponach już 3 zimy- zrobiłem na nich już 11.000 km i zerowe zużycie-wczoraj mierzyłem wysokość- mają jeszcze po 9 mm wysokości albo po 5 mm do wskaźnika TWI jak kto woli-zimową porą pięknie trzymają na śliskim,bardzo dobrze sobie radzą podczas hamowania-cena tych opon też była niewysoka-niecałe 200 zł od sztuki z dostawą do domu.Dziwi mnie jedynie fakt,że opony te w nowych przepisach Unii Europejskiej są oznaczone czerwonym kolorem z literą "E" -prawdopodobnie opony te są nieekologiczne a moim zdaniem Unia boi się konkurencji dalekiego wschodu-firma Nankang jest to firma działająca od ponad 50 lat i robią opony na licencji amerykańskiej na tamtejszy rynek.


RE: Opony zimowe - wesol - 14-11-2015

Nankang to opony plastikowe, NA wodzie to mozna robic balety. Do tego rozwarstwiaja sie jakby je ktos obdzieral ze skóry. Sporo tego widzialem. TO kibel ostatni. Chinczyk pelna gębą. Gdzies mialem fotki z tych rozwarstwien ale nie wiem czy je znajde. Nei zdzieraja sie opony ktore nie trzymaja sie drogi bo sa mega twarde. Zerknijcie sobie na opony takie jak yokohama czy nikiany to s aopony ktore tryzmaja sie drogi ale dw asezony na ich to max. Nei d asie zrobic opony twardej i zeby sie trzymala drogi. Albo jedno albo drugie. Ksztalt bieżnika cos tam daje ale to nie cala istota bo tak to by kazdy slabszy producent klepal bieznik podobny do tych co to wioda na rynku i by bylo praktycznie to samo. Sklad chemiczny tez mozna odtworzyc w wiekszym stopniu ale tez nie tak do konca. Bajki jakie pisuja na necie to tak są o wszystkim. Kazdego producneta mozna i wychwalic i obsmarować takze.


RE: Opony zimowe - Jędrek Z - 15-11-2015

Witam.Opony Nankang kupiłem w jesieni 2011 roku z polecenia mojego byłego szefa,który ma firmę przewozowa-non stop po 4 busy 2 razy w tygodniu wysyła na niemcy i to on mi polecił te opony-w busach na Niemczech sprawowały się te zimówki bardzo dobrze- miały wysoką wytrzymałość na przeciążenia nie robiły się "kwadratowe" jak inne opony markowe znanych firm i dlatego też kupiłem opony tej marki-na obronę Nankangów-poczytaj proszę opinię użytkowników tych opon to się mega zdziwisz.Odnośnie chinola to Ci kolego napiszę,że opony te to Made in Taiwan nie Chiny.Ja jestem z nich MEGA zadowolony i tak na koniec to tak to w życiu bywa-jeden woli córkę drugi teściową a trzeci obie.


RE: Opony zimowe - wesol - 15-11-2015

Tak opinie sa rozne. Jeden powie ze super inny ze nie. Trzeba samemu stestowac. Jednakze dziwne ze jakies tam opony z gornej polki mialybybyc gorsze od tych z dolnej. znajde fotki chlopakow z astry coupe tych nankangow to wkleje to samoczneisz jak po tygodniu opona wygladala czy jest godna uwagi.

Znalazlem.

[Obrazek: min_caeb18cde9c294169af10a1716d.jpg]

[Obrazek: min_00dcc2bd6c442e1ed5c8eb645b04893.jpg]

Nowe opony na Węgrzech na torze tak pokazaly sie.