Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-CAR-AUDIO-CB-RADIO-NAWIGACJE)
+--- Dział: Car Audio (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Car-Audio)
+--- Wątek: witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają (/Thread-witam-mam-problem-z-radiem-VW-nie-gra-a-przyciski-migaj%C4%85)

Strony: 1 2 3


RE: witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają - kalamb - 16-11-2016

Wiem ze Lupo :-) Ale masz tez Alhambrę i tam może występować to samo zjawisko, ludzie narzekają na kiepski dźwięk itp. Właśnie przy montażu separatora odkryłem o co chodzi, dźwięk zdecydowanie się poprawił choć i tak grało całkiem przyzwoicie. Po prostu nawet przy zastosowaniu przejściówek ISO dla różnych modeli radyjek na pin, który jest przeznaczony do wysyłania zasilania podawane jest napięcie stałe z układu samochodu. Wiec jest to niewłaściwe Niezależnie może dobrze będzie założyć taki temat oddzielnie od tego


RE: witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają - PAMONIUSZ - 16-11-2016

fakt, ja tez miałem walkę z montażem peyinga alien w Alabamie ale to z powodu jakiś kombinacji poprzedniego właściciela z zestawiem GM. Jakoś doszedlem do ładu. Biedna tylko ta antena w szybie... Lupo za W-wa na zewnętrznej dlugo jeszcze odbiera Rock Radio 103.7 FM a Alabama juz niekoniecznie. Teraz z kolei w Lupo przestał działać oryginalny Cd Player... nie bede z tym walczył, mam gdzieś starego kenwooda z usb/cd i on zawsze niezawodny...


RE: witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają - kalamb - 16-11-2016

Nie jest biedna antena w szybie tylko trzeba zastosować separator. Fabryczne radia podają zasilanie wzmacniacza antenowego poprzez kabel antenowy. Wzmacniacz umiejscowiony jest w podsufitce przy tylnym prawym słupku. Stosując jakiekolwiek radio niefabryczne trzeba zastosować separator który ma wyprowadzony kabel zasilający i należy go podpiąć do pinu A5 ( autom antenna) żeby zasilanie poszło kablem koncentrycznym do wzmacniacza. Jednocześnie jest separowane żeby nie wchodziło do radia poprzez wtyk antenowy. Koszt ok 15 zł i chwila pracy


RE: witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają - PAMONIUSZ - 16-11-2016

ale czy to ma wpływ na zasięg? Czytałem, że separator stosujemy dla poprawy jakości a nie zasiegu. Ja do jakości nie mam zastrzeżeń. W toyocie avensis T25 tez miałem antenę w szybie i tez zasięg był biedny.


RE: witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają - kalamb - 16-11-2016

Czy Ty wogole czytasz co napisałem? Bo mam wrazeńie ze tracę czas. Jeśli uważasz ze separator jest od poprawy jakości to sorry


RE: witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają - PAMONIUSZ - 16-11-2016

(16-11-2016, 18:26)kalamb napisał(a): .. . Właśnie przy montażu separatora odkryłem o co chodzi, dźwięk zdecydowanie się poprawił choć i tak grało całkiem przyzwoicie.
... z Twoich teorii wywnioskowalem bo jestem laikiem w tym temacie więc sorry... i nie unoś się bo nie o to tu chodzi.



RE: witam, mam problem z radiem VW, nie gra a przyciski migają - kalamb - 16-11-2016

Nie unoszę się bo szkoda mi na to energii. Cała zabawa polega na tym ze jeśli radio dostawało "lewe" zupełnie niepotrzebne 12 V nie tam gdzie trzeba to grało gorzej. Twoje prawdopodobnie z tego powodu padło. I to jest jeden aspekt sprawy który wyszedł przypadkiem przy instalacji separatora. Do czego on służy i jak go użyć opisałem dość dokładnie. Zasilanie wzmacniacza antenowego wpływa dość znacznie na zasięg. Taka jest jego rola. To aspekt drugi tego tematu. Jeśli chcesz mogę Ci to rozrysować :-)