Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
kabel antenowy CB którędy ... - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: CB radio (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: kabel antenowy CB którędy ... (/showthread.php?tid=9786)



kabel antenowy CB którędy ... - zdroyek - 18-10-2016 09:52

Hej

Okazało się ze najprawdopodobniej przez kabel antenowy od CB leci mi woda do bagaznika (nie znalazłem innego logicznego wytłumaczenia - po jeździe w deszczu z anteną mokro - bez anteny sucho...)
teraz pytanie jak poprowadzić kabel żeby to sie nie powtarzało? Obecnie miałem puszczony wzdłuz tylnej klapy na ile pozwalała długośc kabla (a pozwalała na jakies 2/3 wysokości klapy) i potem przez uszczelke do środka ...

wymyśliłem ze kupie dłuższa przedłuzke anteny i puszcze ją na ssamym dole klapy jakoś ... ale jak macie jakieś inne pomysły to posłucham i popatrze jak ktoś ma zdjęcia


RE: kabel antenowy CB którędy ... - J@colo - 18-10-2016 23:05

Ponieważ ja mam cb w miejscu radia a antenę z tyłu na środku przy samej klapie bagażnika, kupiłem z 6 m kabla przeprowadziłem przy podsufitce i na końcu wychodzi w narożniku przy teleskopie klapy przez uszczelkę i nawet w największe ulewy nic do środka mi nie kapie.


RE: kabel antenowy CB którędy ... - zdroyek - 19-10-2016 08:31

no właśnie zastanawiam sie czy iśc gornym rogiem ja ty czy przy progu bo dokupilem 4m przedluzke


RE: kabel antenowy CB którędy ... - J@colo - 22-10-2016 22:24

Ja bym przedłużki nie robił lepiej cały kabel


RE: kabel antenowy CB którędy ... - peters - 23-10-2016 01:44

Tak jak na zdjeciu jest to woda sie bedzie dostawac do srodka.
Proponuje zalatwic sobie ladne mocowanie na klape lub dziura w dachu i staly montaz,potem motylek i antena. Tez bede tak robil. Choc w Seacie Ojca mam na klapie i jest ok. Ale u siebie bede robil jak mam w T4 ,dziura w dachu i staly montaz.Gdyz na do klapy orginalny kabel jest troche krotki i radio musi byc przymocowane obok recznego na plastiku siedzenia. Bynajmniej ja mam tak zrobione.


RE: kabel antenowy CB którędy ... - J@colo - 23-10-2016 13:37

No właśnie kabel był za krótki to wymieniłem cały by nie sztukować, a tak jak na zdjęciu mam z 1,5 roku i jeszcze ani jedna kropla nie wpadła do środka. Robienie dziury w dachy to chyba nie za bardzo, zwłaszcza później przy odsprzedaży auta, i po za tym ja mam na magnez, stałej nie chce bo nie wjadę do garażu.