Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
zamek kierowcy obraca się - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: zamek kierowcy obraca się (/showthread.php?tid=9741)

Strony: 1 2


zamek kierowcy obraca się - Dołas - 05-10-2016 16:52

cześć , jest problem w galaxie , zamek w drzwiach kierowcy zaczął się obracać w koło , ktoś miał z tym styczność czy to trzeba samą wkładkę + nowy kluczyk czy rozebrać i coś w środku wymienić z mechanizmie i zostanie stary klucz ?


RE: zamek kierowcy obraca się - mobi65 - 05-10-2016 17:59

(05-10-2016 16:52)Dołas napisał(a):  cześć , jest problem w galaxie , zamek w drzwiach kierowcy zaczął się obracać w koło , ktoś miał z tym styczność czy to trzeba samą wkładkę + nowy kluczyk czy rozebrać i coś w środku wymienić z mechanizmie i zostanie stary klucz ?

da sie naprawic to przewaznie pada , czesci zamka


RE: zamek kierowcy obraca się - andrew7800 - 05-10-2016 18:47

To jakiś tani zamiennik. Naprawiam te klamki i stosowane są dwa zestawy. Tańszy do starszego modelu z lat 95-97 a w późniejszych latach zestaw droższy. Ceny zestawów to 50 a drugi 70 złotych.
Tu masz jak wygląda zestaw ori do Twojej klamki
[Obrazek: 63d398b01548.jpg]


RE: zamek kierowcy obraca się - Dołas - 05-10-2016 18:52

Rocznik 2002 czyli opcja droższa ale kluczyk wtedy zostaje ten sam a wymienia się pozostałe co jest uszkodzone w zamku tak? Jakiś link można prosić? Smile


RE: zamek kierowcy obraca się - wesol - 05-10-2016 21:03

Same wioselka idzie kupic w skodzie. Dibrac tylko mniejwiecej dlugosc i tyle. Raczej to woselko sie niszczy. Ale co sie dziwic jak ludzie nie smaruja wkladek a wystarczyloby szczykawa zapodac oleju w zamek co jakis czas.


RE: zamek kierowcy obraca się - andrew7800 - 05-10-2016 21:38

Paweł masz rację z tym smarowaniem Wink bez tego ani rusz.

Co do uszkodzeń to najczęściej pada wiosełko i ten pierwszy element po lewej stronie sprężynki na fotce.

Ja zawsze biorę od nich oryginał i nie miałem żadnej wtopy.
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zamka-klamki-sharan-alhambra-nowy-i5372400426.html
Wiem że cena spora ale wszystko pasuje idealnie a przy tańszych zestawach z podróby niektóre części już podczas montażu się rozsypywały.Angry


RE: zamek kierowcy obraca się - wesol - 06-10-2016 07:06

Kupilem auto i nie szlo klucza obrocic a teraz to palcem jednym sie da. Tak tez zrobilem z wycieraczkami linkami zmiany biegow nadmuchem i chyba jeszcze ze 10 innych rzeczy. Zawsze wszystko przesmarowuje. Zgnije od smaru a sie nie zatrze.


RE: zamek kierowcy obraca się - grzesiekm - 06-10-2016 10:39

Witam co do tego zestawu ja u siebie wymieniałem od golfa 4 pasuje fajnie a i cena atrakcyjna bo 10 zł w karzdym motoryzacyjnym do dostania pozdrawiam


RE: zamek kierowcy obraca się - andrew7800 - 06-10-2016 11:38

(06-10-2016 10:39)grzesiekm napisał(a):  Witam co do tego zestawu ja u siebie wymieniałem od golfa 4 pasuje fajnie a i cena atrakcyjna bo 10 zł w każdym motoryzacyjnym do dostania pozdrawiam
Grzegorz a nie skracałeś wiosełka? Bo z tego co pamiętam to jest delikatnie inna długość.
A dziś będę w sklepie to zabiorę ze sobą klamkę i sprawdzę może faktycznie będzie pasowało plug&play to było by super.Wink


RE: zamek kierowcy obraca się - andrew7800 - 06-10-2016 14:29

Wróciłem ze sklepu z nowym zestawem naprawczym klamki golf 4. Nie pasuje plug&play do SGA. Po delikatnym przerobieniu można to dopasować.Wink
Taki zestaw:
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zamka-drzwi-przod-seat-alhambra-i6410516813.html
1. Wiosełko pasuje w otwór ale długość wiosełka trzeba skrócić o 4 mm (Ori ma dł 42,5mm).
2. Zabezpieczenie pasuje
3. Sprężyna ma delikatnie większą średnicę ale może ją wciśnie
4. Cząstka z trzema wypustami nie pasuje. Wymiar zewnętrzny za duży i wymiar na ośkę za mały. Ta część jako druga pęka po wiosełku więc warto żeby pasowała.

Za zestaw taki zapłaciłem 8,5 zł w motoryzacyjnym. Jeśli potrzebne tylko zabezpieczenie i wiosełko to warto pobawić się i przerobić. W wolnej chwili zrobię foto relację.Wink