Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Klasyki i rarytasy na naszych drogach - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-FORUM-OG%C3%93LNE)
+--- Dział: Off topic (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Off-topic)
+--- Wątek: Klasyki i rarytasy na naszych drogach (/Thread-Klasyki-i-rarytasy-na-naszych-drogach)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - bialekmleko - 11-10-2016

(10-10-2016, 21:56)PAMONIUSZ napisał(a): KRÓLOWA JEST TYLKO JEDNA!
A jeszcze to hasło na tylnej szybie Big Grin



RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - wesol - 11-10-2016

Stojedynka. Kurolap. Fajna.


RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - kalamb - 11-10-2016

Porszenka :-)


RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - grzeczny_52 - 11-10-2016

Prowadziliście Syrenę "własnemi rencami"?

Miałem przyjemność robić to tylko raz i to dość przypadkowo...
Mianowicie jako młody chłopak - 1980 rok - w gorący lipcowy dzień zawiozłem komplet pasażerów, moich rówieśników, Syreną nad rzekę Bug, aby się nieco ochłodzić.

Auto było po świeżutkim remoncie silnika i było nieco rozregulowane. Lubiło sobie podczas redukcji biegu zaniżać obroty niemal do gaśnięcia silnika... a że biegi były przy kierownicy i wchodziły niezbyt precyzyjnie, to trzeba było uważać i utrzymać silnik na pewnych obrotach, aby nie zgasł.
Jazdę pamiętam do dnia dzisiejszego. Pomimo kłopotów z obrotami silnika wspominam ją bardzo pozytywnie Big Grin


RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - andrew7800 - 11-10-2016

Miałem syrenkę 105 L z 1978 roku. Ale to było mocne auto. Jak mi Litwin Tirem na podwójnej ciągłej przed skrzyżowaniem rąbnął to rozwalił sobie zderzak, lampę, połamał błotnik i zbiornik z paliwem jak fale Dunaju. U mnie trafił w przednie koło więc przygiął błotnik i scentrował mi felgę. Błotnik wymieniłem z fartuchem a koło z zapasu i dalej auto żyło. Na koniec stało się kabrioletem.Wink Dopiero się wszyscy zglądali co to jedzie.Cool
Miło się wspomina to auto.Smile


RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - bialekmleko - 29-10-2016

Co prawda zdjęcia nie zrobione na drodze tylko na podwórku szkolnym ale myślę, że się mieszczą w temacie. Przeglądałem stare zdjęcia i w tych z 2007 znalazłem takie Big Grin
               
Oraz trochę innych Tongue
                                       
               


RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - PAMONIUSZ - 29-10-2016

w pierwszych foto autko, w którym korniki mogłyby spustoszenie zrobić. Dalej Ford Granada strasznie kiedyś na niego chorowałem.


RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - bialekmleko - 29-10-2016

Korniki mogą zrobić spustoszenie ale zawsze można do składu drzewnego podskoczyć po sklejkę Wink
Lub jak w trabancie kupowałem płytę pilśniową Big Grin


RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - marqs85 - 17-11-2016

Temat dosyć ciekawy, na obecną chwilę jestem w posiadaniu motocykla marki Jawa 175 356 z 1959r. do dokończenia, pozostało zrobić chromy na glanc.
[Obrazek: 16945523d4748bccgen.jpg]
[Obrazek: 6159000b0408efefgen.jpg]
[Obrazek: 00a8f69a29006cb0gen.jpg]

W planach jest Mesiek albo 124coupe lub seden ew. 190. Ale to raczej dopiero w następnym roku.


RE: Klasyki i rarytasy na naszych drogach - PAMONIUSZ - 17-11-2016

jak chcesz, żeby ladnie zyskiwał na wartości to proponuję 124 coupe (najlepiej cabrio choc to juz chyba nierealne w sensownym stanie i cenie znaleźć) .
Poza częściami blacharskimi do coupe dostępność części nieograniczona. Dla. mnie124 to ikona. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś takim pojezdze.
Piękna Jawa Gratuluję