Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
4 MOTION jaki silnik na taxi ;) - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: 4 MOTION jaki silnik na taxi ;) (/showthread.php?tid=9709)



4 MOTION jaki silnik na taxi ;) - krzysparco - 28-09-2016 00:59

Witam koledzy miałem sharana 2 lata temu ale przez ostani czas byly dwa mercedesy teraz tez myslem o mercedesie ale za ładnego w211 4 matic z 2004r trzeba dac ok 30-35tys. Więc tak dziś pomyślałem o sharanie lub alhambrze Wink
Miałem sharana 2003r 1.9tdi 115KM + chip i auto szlo jak burza naprde bardzo szybki autobus vectra policyjne nie maiła szans Cool

Teraz chcę po prostu auto z napędem 4x4 na taxi po Sanoku ale czesto sie jedzie w bieszczady itd i tam przydaje sie naped 4x4 Smile

Co myślicie o tym moze Wy macie jakies propozycje?? Dziękuję

http://otomoto.pl/oferta/seat-alhambra-1-9-tdi-4-motion-ID6yyJhL.html


RE: 4 MOTION jaki silnik na taxi ;) - ULTRA - 28-09-2016 11:28

Nie wiem czy wiesz, ale 4Motion w silnikach umieszczonych poprzecznie czyli tak jak w Sharanie czy Alhambrze to nie jest stałe 4x4 tylko automatycznie dołączane.
Mam Sharana 4Motion i przyznam, że jestem zadowolony, tył załącza się wtedy gdy potrzeba, normalnie to jeździsz jak ośką, zimą jest niezła frajda bo zajebiście zamiata tyłem nawet na ulicach Tongue trzeba pamiętać o wymianie oleju w sprzęgle Haldex co 60tkm bo 99% ludzi tego nie robi i potem płaczą, że coś zgrzyta i się blokuje ...

Auto wizualnie ok, ładny kolor, osobiście pojechałbym na oględziny.


RE: 4 MOTION jaki silnik na taxi ;) - krzysparco - 28-09-2016 13:44

Dziękuję tego nie wiedziałem ale to jeszcze lepiej bo po co mi stały 4x4 kolo traci przyczepnosc i sie złącza i to jest ważne Wink


RE: 4 MOTION jaki silnik na taxi ;) - ULTRA - 28-09-2016 16:52

Co do silnika to zapewne preferujesz diesla więc 4Motion występowały tylko w wersji 115PS (AUY, BVK) ale zawsze coś można dłubnąć.


RE: 4 MOTION jaki silnik na taxi ;) - krzysparco - 28-09-2016 22:56

Preferuje auta do 20 tys bo zmieniam auta mniej więcej co rok i woże ludzi po nocach i ludzi nie dbają o moje miejsce pracy ale ja dbam więc auta nie niszczeja ale jak by coś się stało to nie będzie mi szkoda Wink


RE: 4 MOTION jaki silnik na taxi ;) - ULTRA - 28-09-2016 22:59

Każdy orze jak może Cool