Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
seat alhambra czy warto ? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: seat alhambra czy warto ? (/showthread.php?tid=9651)



seat alhambra czy warto ? - gregortoma - 07-09-2016 16:51

witam mam pytanie jak oceniacie ten samochód bo szukam czegoś takiego od kilku lat .Mam jedynie zastrzeżenia co do przebiegu może ktoś zna jakieś strony i sprawdzi ?

http://otomoto.pl/oferta/seat-alhambra-alufelgi-xenony-7osob-skora-2xopony-ID6ycVfX.html#9f7a2a3dd8
Blush


RE: seat alhambra czy warto ? - wesol - 07-09-2016 17:31

Przebieg nie ma nic do rzeczy. W takich rocznika bywały i około 200 tys km i takie ca mają już 500 tys km. Sprawdź czy pompki są okej czy turbo sprawne i czy dwumas jeszcze żyje. Dogrzewacz pewnie zdechniety będzie ale Klime sprawdź.


RE: seat alhambra czy warto ? - bialekmleko - 07-09-2016 18:35

Ładnie się prezentuje a 180 000 to wychodzi około 25 000 rocznie, jak dla mnie to wygląda realnie. Moja biedronka ma teraz przekroczone 300 000.
Tak po zdjęciach to nie widać aby miał gdzieś źle spasowane blachy.


RE: seat alhambra czy warto ? - PAMONIUSZ - 07-09-2016 21:26

wygląda na bardzo ładną sztukę ale
... to świetny lakier do maskowania odcięć bodajże to numer L041. Magik lakiernik zrobi tak, że tylko wprawne oko rozpozna więc czujnik elektroniczny lakieru bezwzględnie weź. jaknnie. masz to wypozycz. Mierzysz słupki po otwarciu drzwi i blachy dookola. slupki mogą mieć ciut mniej i to jest ok ale. nigdy wiecej.
Zdjęcia nie mają super rozdzielczości ale buda wydaje się mocno polerowana razem chyba a z tylnimi światłami co. wskazuje na przypicowanie, plaku widzę tez nie szczędzono. Zawsze ogladaj czysty samochód albo w biały dzień albo pod mocnym oswietleniem jarzeniowym- odbicia kształtu świetlówek na lakierze wiele pokazują nawet wiecej niz w dzień.
Można Ci duzo. doradzać a i tak będzie mało. Najlepiej weź waga i zrób próbę dynamiczna i statyczna. Spytaj się gościa czy się zgadza na dynamiczną... jak nie odłóż słuchawkę.
Niech pojedzie z Tobą ktoś znajomy kto chlodnym okiem będzie oceniał, Tobie 50% ostrości widzenia przesłania chęć zakupu fajnej fury.
Jak nie. masz vag a to i tak się goscia zapytaj przed wyjazdem czy sie zgadza na test, jak się zgodzi to dobrze świadczy.


RE: seat alhambra czy warto ? - marcyb3 - 08-09-2016 09:36

Przeniosłem do odpowiedniego działuBig Grin


RE: seat alhambra czy warto ? - PAMONIUSZ - 08-09-2016 10:55

rozwazylbym to :
http://olx.pl/oferta/seat-alhambra-2-0tdi-salon-polska-100-bezwypadek-webasto-ksenon-158tys-km-100-CID5-IDgxvyX.html


tylko ten silnik.... trzeba by Wesoła zapytać, słyszałem ze to nie najlepsze jednostki


RE: seat alhambra czy warto ? - wesol - 08-09-2016 11:14

Ja tam bym się wystrzegal tych silników. Było pisane ze się zacierają ze pompy oleju liche itd itd. Problemy z dpf.


RE: seat alhambra czy warto ? - PAMONIUSZ - 08-09-2016 11:24

a no właśnie cis mi sie obiło o uszy tylko nie wiedzialem czy ten 8 zaworowy czy 16 jest niezbyt.


RE: seat alhambra czy warto ? - sharanik - 08-09-2016 12:43

Oba mają ten sam napęd pompy olejowej.
Można napęd przełożyć z 1.9 i pozbyć się dpf reszta OK.


RE: seat alhambra czy warto ? - gregortoma - 08-09-2016 16:10

wszystko fajnie tylko daleko ,szukam czegoś w okolicach ostrołęki