Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Maglownica/przekładnia kierownicza - jaka/od czego/zamienność - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Ogólno techniczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Og%C3%B3lno-techniczny)
+---- Wątek: Maglownica/przekładnia kierownicza - jaka/od czego/zamienność (/Thread-Maglownica-przek%C5%82adnia-kierownicza-jaka-od-czego-zamienno%C5%9B%C4%87)

Strony: 1 2 3 4


Maglownica / Jaką/ wymiana - Maciejb609 - 23-12-2018

Hello

Wiem że temat był poruszany ale odp jakoś nie znalazłem niestety magiel mi padł i moje pytanie czy pasuje magiel od benzyny jak mam tdi? Rozumiem że ford ma taka sama czy się różni czymś?


RE: Maglownica/przekładnia kierownicza - jaka/od czego/zamienność - tolus24 - 23-12-2018

Witam.

Wszystkie modele przedliftowe miały tą samą maglownicę, poza "anglikami" oczywiście, było o tym na forum.

Pozdrawiam


RE: Maglownica/przekładnia kierownicza - jaka/od czego/zamienność - wesol - 23-12-2018

Ja bym nawet kupił magiel od angola za grosze i przełożył bebechy od niego do swojej. Mowa o uszczelniaczach.


Cieknąca maglownica - Tomek Westfalia - 04-02-2019

Witam.
Niestety od kilku dni ubywa mi oleju we wspomaganiu kierownicy z powodu cieknącej maglownicy.
W zasadzie mam trzy opcje do wyboru ale waham się którą wybrać:
-nowy magiel za ok 1200 PLN
-regenerowany za ok 450 PLN
-zakup używanej przekładni

Najbardziej skłaniam się do montażu regenerowanej maglownicy i tu moje pytanie czy miał ktoś do czynienia z przekładniami regenerowanymi lub może polecić kogoś w okolicach Wrocławia kto taką regenerację wykona ?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.


RE: Cieknąca maglownica - kalamb - 04-02-2019

Nowa przekładnia za 1200 to na pewno nie ryginal tylko zamiennik i to kiepski ( ori w zależności od wersji i wyposażenia od 700-1600 euro), regenerację za 450 tez bym omijał szerokim łukiem.
Kuzicars Krakow najlepsze regeneracje jakie znam, tanio nie jest ale pewność ze zrobiona jest profesjonalnie.
Dwa warianty wysyłasz swoją i odsyłają zregenerowaną albo ( trochę droższy) kupujesz gotową bo takie tez mają na stanie


RE: Cieknąca maglownica - Tomek Westfalia - 05-02-2019

(04-02-2019, 14:13)kalamb napisał(a): Nowa przekładnia za 1200 to na pewno nie ryginal tylko zamiennik i to kiepski ( ori w zależności od wersji i wyposażenia od 700-1600 euro), regenerację za 450 tez bym omijał szerokim łukiem.
Kuzicars Krakow najlepsze regeneracje jakie znam, tanio nie jest ale pewność ze zrobiona jest profesjonalnie.
Dwa warianty wysyłasz swoją i odsyłają zregenerowaną albo ( trochę droższy) kupujesz gotową bo takie tez mają na stanie

Dzwoniłem człowiek bardzo rozsądnie mówi widać ,że siedzi w temacie ale u niego regeneracja to też ok 450 PLN więc ta kwota wcale nie musi świadczyć o niskiej jakości usługi warunkiem jest dobry stan listwy. Jest też opcja zakupu gotowej przekładni z nową listwą i nominalnymi uszczelnieniami za 1000 PLN co też rozważam. Dzięki za namiar pewnie finalnie skorzystam z jego usług.




RE: Maglownica/przekładnia kierownicza - jaka/od czego/zamienność - kalamb - 05-02-2019

Od szefa zakładu:
Dowóz i odbiór maglownicy (pełna regeneracja 1 dzień roboczy) cena 600 zł chyba ze są większe uszkodzenia
Zakup gotowej 1000 zł bez zwrotu starej można negocjować oddanie starej wtedy po oszacowaniu można odzyskać pare groszy


RE: Maglownica/przekładnia kierownicza - jaka/od czego/zamienność - DDiablo - 01-05-2019

Też cieknie mi maglownica, wciągnęło 0,5l płynu. Do tej pory myślałem, że zielony i w oryginale to syntetyk, ale okazało się że to minerał nawet na butelce jest napisane a miałem oryginalną vw G00200 czy jakoś tam. Mam możliwość regeneracji za 900 zł czas naprawy ok 10dni, ale podobno facet robi ok. Inni jak znalazłem robią po 550 zł i czas naprawy 1 dzień to chyba same uszczelnienia wymieniają bo listwy jak uszkodzona przecież nie naprawią tak szybko. Ktoś miał doświadczenia w tym temacie?


RE: Maglownica/przekładnia kierownicza - jaka/od czego/zamienność - wesol - 01-05-2019

Zależy co jest uszkodzone. Jeśli gładź jest cała nie porysowana to najwięcej jest samej roboty, rozbierania. Można też kupić przekładnie sprawna od angola i przełożyć uszczelnienia do naszej.


RE: Maglownica/przekładnia kierownicza - jaka/od czego/zamienność - DDiablo - 01-05-2019

Zdjąlem manszety w zasadzie jedną i okazało się że wylało się z niej sporo płynu. Z drugą jest prawdopodobnie to samo. bo widać jak jest lekko ugięta. Roboty przy wyjęciu jest sporo szybciej wymienie pompowtryski w 2.0 tdi.