Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: TUNING (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-TUNING)
+--- Dział: Optyczny (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Optyczny)
+--- Wątek: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' (/Thread-Felgi-Vw-Sharan-01r-ALU-17)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - RAFFEN - 12-10-2011

W obydwu przypadkach opony nie nadają sie do sharana


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - djrafix - 12-10-2011

Zapewne chodzi o nośność opony ?
Przymierzam sie do tych drugich felg,nosnosci ich to 91H, kolega wesol napisal,ze na 91 nie bedzie tragedii,ale czy nie mozna miec opon o takim oznaczeniu w sharanie czy w czym problem?.Opony 205/55R16.


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - RAFFEN - 12-10-2011

Rozmiar ok tylko nośność mała, ale to ty bedziesz na nich jezdził,i narażał życie swoje i innych pasazerów, skoro producent zaleca odpowiednią nośność to chyba nie bez powodu, skoro bez problemu można kupić opony z odpowiednim indeksem to czemu tego nie zrobić. Ja teraz kupuję opony zimowe i też bez odpowiedniego indeksu nie bede kupował.


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - djrafix - 12-10-2011

Nie chce kupować tego,czego będzie złe , bo kupić to nie sztuka.
Na wlewie paliwa pisze jasno przy wszystkich wymienionych rozmiarach opon nośność do opon ma być 95H, i tak ma być jak fabryka piszeSmile.

Te felgi mają jedna ma 91V a druga ma nośność 91H, czy na prawdę jest to taka duża różnica o 4 do prawidłowego 95 i zagraża to bezpieczeństwo podczas jazdy i nie warto takich felg z takimi oponami kupować?.
Jak tak to szkoda,bo nie mogę trafić felg z takimi oponami o właściwej nośności,a jak by chcieć osobno kupować to i to to duże dosyć koszta nie opłaca sieTongue


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - wesol - 13-10-2011

kup same felgi to raz. Opony w wiekszosci przypadkow sa juz dojechane wiec ja bym nie dal z anie nawet i 50 zl za 4 szt. Kola sa z rozstawem 5x112 co oznacza ze pasuja nie tylko do szarika itp tylko takze do paskow i innych. W passkach nosnosc 91 wystarczy a w sharanie nie. Pisalem ze parametry te unas nie musza byc przestrzegane bo nie ma takiego wymogu. Opony w rozmiarze popularnym nie bedzie miala indexu nosnosci 95 mam tu na mysli 205/55/16 np. Do sharików przewidziane sa coprawda szersze i sa juz dostepne w tej wymaganej nosnosci ale niestety do tanich nie należą. O roznicach miedzy indexem 91 i 95 pisalem ze nie jest to jakas mega roznica. Indexy literowe V czy H tycza sie do predkosci maksymalnej.


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - djrafix - 13-10-2011

Rozumiem,ale oponki mi się trafiły nawet niezłe narazie doturlał bym sie ten sezon końcówkę a przez zime uzbierał na jakieś nowe mega wypasioneBig Grin
Wziałbym te drugie za 1000zł. Mają indeks 91H

Chciałem zobaczyć jaką nośność ma moja opona na stalówce 195/65R15 ale tam nie widziałemBig Grin


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - wesol - 13-10-2011

w sharanach byly z fabryki odrazu wzmacniane takz eindex bedzie odpowiedni. Nawet zapas ma wzmacniana zazwyczaj jest literka C przy opisie rozmiaru co oznacza "cargo". Jesli nie łądujesz na auto towaru na prawie tone i nie doczepiasz przyczepki/lawety z duzym ciężarem to mozesz jezdzic na indexie 91 bez obaw. Index 95 jest przewidziany na auto z max obciązeniem gdyz sharan moze na legalu wiesc dość sporo a jeszcze ludziska czasami lubią przeładować. Zawsze jest duży zapas wytrzymałości.


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - djrafix - 13-10-2011

Nie woże zadnych cieżarów,od czasu do czasu na przyczepce wożę aby takie większe koła od dźwigu samochodowego ale tak nie przeładowuje absolutnie żadnego ciężaru ani w aucie nie jeździ 7 osób Wink wiec spokojnie moge brac te drugie fele??.


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - wesol - 13-10-2011

tak. JA dzis np przelozylem opony zimowe z kół po porzednim aucie ( golf mk4) na felgi stalowe 15" od sharana. Opony dosc dobre bo falken i pirelli kupowane nowe w zeszlym roku. Nosnosc takze 91 i sie nie obawiam o nic. Letnie mam alu 16" i opony to 205/55/16 tez 91 czyli 615 kg a nie jak podaje producent 670 kg.


RE: Felgi Vw Sharan 01r ALU 17' - djrafix - 14-10-2011

No i dobra,wziałem te drugie fele z oponamiSmile.