Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Prośba o opinie Alhambra - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Kupujemy Samochód (/forumdisplay.php?fid=85)
+--- Wątek: Prośba o opinie Alhambra (/showthread.php?tid=9425)

Strony: 1 2 3


Prośba o opinie Alhambra - esemix - 24-06-2016 08:49

Witam, co koledzy powiecie o tym samochodzie i o tym sprzedającym, znalazłem kiedyś niepochlebne opinie o tej miejscowości.
http://otomoto.pl/oferta/seat-alhambra-100-bezwypadkowy-oplacony-roczna-gwarancja-ID6ye8fd.html#88d99268b0
Wiem, że samochód jest już bardzo długo wystawiony napewno ponad 3 miesiące. Może ktoś był go oglądać? Mieszkam nie daleko, byłem go wstępnie oglądać i wygląda ok.
Proszę o odpowiedź, serdecznie pozdrawiam


RE: Prośba o opinie Alhambra - Uciek - 24-06-2016 08:59

Napewno zauważyłem: kierownica obszyta skórą, mieszek wymieniony, rączki plastikowe pomalowane, co wskazuje że auto ma raczej 2x więcej przebiegu. Po dwustu tysiącach nie obszywa się kierownicy i nie zmienia się mieszka. A z tą gwarancją to zapewne jest tak: "gwarancja jest do bramy, a za bramą to my pana w dupie mamy"
Jeśli auto stoi od trzech miesięcy to znaczy że coś jest nie tak. Ładne i dobre auta sprzedają się natychmiast. Zatem bądź czujny i nie napalaj się.


RE: Prośba o opinie Alhambra - ULTRA - 24-06-2016 12:36

Zgadzam się z kolegą wyżej, rączki plastikowe pomalowane, ale obudowa klamki to już nie i jest porysowana, chociaż te elementy się rysują dosyć szybko. Wyposażenie dosyć biedne, ale nie ma sie co dziwić, bo benzyny zawsze są słabo wyposażone nie wiedzieć czemu - przynajmniej ma PDC i chociaż 1/2 FIS. Nie ma płynu chłodniczego w zbiorniczku, albo jest bardzo min. - może już UPG, albo nagrzewnica, prawy przedni błotnik chyba lakierowany bo widzę inny odcień, tylne znaczki na klapie nie w tym miejscu co trzeba. Gość pisze, że auto z Holandii to może będą jakiś info w necie z VIN, poproś niech ci poda numer i sprawdź.

Na koniec - nie ma aut idealnych, takich nikt nie sprzedaje, a jak już sprzedaje to cena wysoka, te auto według mnie powinno kosztować ze 2.5k mniej.


RE: Prośba o opinie Alhambra - wesol - 24-06-2016 16:41

Za tyle to ja bym sobie życzył sprzedać swojego. Rocznik roczniki ale bić się o rok czy dwa to bezsens. Owszem taki sga z 2008 r to juz nieco lepiej wypada, świeży raczej nie tyle przekulane co taki z 2000 troszkę chyba lepsza blacharka będzie itp ale mają też swoje wady jak te nieszczęsne dogrzewacze i skrzynie. Benzyna w tej cenie to by musiała być wymuskana.


RE: Prośba o opinie Alhambra - bialekmleko - 24-06-2016 20:45

Nie wiem jak z przebiegiem, ale te 206 000 na ten rocznik to trochę mało mój jest z grudnia 2001 i teraz mam 297 000. I ma dziwnie ładnie wyglądający panel sterowania szybami, brakuje mi tam wytartych miejsc. I tak jak Koledzy wcześniej zbyt ładna kierownica jak na taki przebieg. Passat jak go kupowałem miał w gorszym stanie kierownicę mimo, że na liczniku miał 178 000.


RE: Prośba o opinie Alhambra - wesol - 24-06-2016 22:05

Nie ma tak ze zawsze przy 200 tys to wszystko musi być wytarte. To tak jakbyś oczekiwał ze przy 150 tys musisz wymienić wszystkie piasty bo łożyska się już skończyły. U jednego sądzie przy 100 tys a u drugiego przy 250 jeszcze nie. Ja mam na szafie 278 tys a auto z 2000 roku. Czy prawdziwe to nie wiem.


RE: Prośba o opinie Alhambra - esemix - 24-06-2016 22:22

Koledzy, byłem sprawdzić samochód, mechanik mówi że nie widać żeby było wyjeżdżone jakieś drobne rzeczy do poprawki tam są i delikatne ogniska rdzy do uratowania. Byłem też w serwisie niestety nie ma tam żadnych informacji na temat historii przebiegu :/. Dodam iż książki serwisowej też nie ma.
Ten błotnik był wymieniony na inny orginalny z innego wozu tak samo jak klapa bagażnika. Auto sprawdzone miernikiem lakieru i jest okej. Co do kierownicy właściciel twierdzi, że była pęknięta.
Otrzymałem od niego sms'em coś takiego http://www.fotosik.pl/zdjecie/55071dce721c3761
Jakaś historia przebiegu z Holandii wyciąg, czy ktoś coś może o tym powiedzieć? Dziwne bo tam czasami daty są co jeden dzień 19 i 20 czerwiec 2014, a od grudnia 2014 do czerwca 2015 auto niezrobiło nic kilometrów.
Auto ogólnie mi się podoba, mechanik też na plus, gorzej z tą historią przebiegu i się wacham...raczej na nie.
Pozdrawiam
Dodam też, że niestety nie działają czujniki parkowania, i opony są liche, stare spękane. Ogólnie auto zrobione na igłe pod sprzedaż, jak handlarze robią. Co do kierownicy, mój mechanik powiedział, że jak swoją alhambre kupił z niemiec przy 130tyś było okej i po zrobieniu okolo 40tyś wytarła się strasznie, ale twierdzi, że jeżeli jest nowo obszyta kierownica, że przebieg nie musi być 2xwiększy. Przejechał sie również tym samochodem, i stwierdził że jest okej, silnik żywy, dobrze równo pracuje. Rozrząd nie był zmieniany przez dłuższy okres czasu, właściciel twierdził, że w 2015 roku przed kupnem w Holandii był zmieniony - taką informacje mu przekazał wcześniejszy właściciel.
Oj dopiero teraz człowiek czuje co to znaczy w Polsce kupować samochód, broń Boże nie twierdze, że każdy sprzedający handlujący jest taki sam...
Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieje że niedługo będę właścicielem sharana lub alhambry ;D Heart


RE: Prośba o opinie Alhambra - bialekmleko - 24-06-2016 22:59

Jeżeli auto było sprowadzone z Holandii to może ktoś, kto zna tamtejsze strony i podpowie jak można sprawdzić auto stamtąd. W Norwegii można sprawdzić przebieg spisywany przy przeglądach po numerze rejestracyjnym dla przykładu wziąłem auto jakieś wyszukałem
http://www.vegvesen.no/kjoretoy/Kjop+og+salg/Kj%C3%B8ret%C3%B8yopplysninger?registreringsnummer=HF23760


RE: Prośba o opinie Alhambra - ULTRA - 24-06-2016 23:09

(24-06-2016 20:45)bialekmleko napisał(a):  I tak jak Koledzy wcześniej zbyt ładna kierownica jak na taki przebieg. Passat jak go kupowałem miał w gorszym stanie kierownicę mimo, że na liczniku miał 178 000.

Akurat w Passatach to kierownice są tak lipne, że szkoda gadać rozpadają się, jeszcze gorzej jest w Skodach, kumpel jeździ flotową Octavią, która ma przejechane ok. 160tyś, a kierownica kruszy się w rękach bo z jakiegoś plastikonu zrobiona .....


RE: Prośba o opinie Alhambra - esemix - 24-06-2016 23:10

Właściciel powiedział, że można tam na ten numer zadzwonić co jest na dole tej kartki. Spróbuje w poniedziałęk, ale faktycznie może jest jakaś strona taka co kolega powyżej mówi
Po wpisaniu w google znalazłem coś:
https://ovi.rdw.nl/ - to jest to samo co na tym zdjęciu RDW logo z lewego górnego rogu. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego, wyświetla się trochę informacji, niestety o przebiegu nic tam nie ma
Druga strona https://publiek.vwe.nl//
podobna sytuacja nic o przebiegu.
Może gdzieś tam trzeba coś zapłacić, ja nie panimaju po holendersku Big Grin