Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wentylator nagrzewnicy przód - przyśpiesza/zwalnia itp. - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Elektryka auta (/forumdisplay.php?fid=75)
+---- Wątek: Wentylator nagrzewnicy przód - przyśpiesza/zwalnia itp. (/showthread.php?tid=9374)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Wentylator nagrzewnicy przód - peters - 06-06-2016 02:13

Witam. Moze ktos z kolegów mi podpowie co za przyczyna moze byc ze nie działa mi nawiew przód ,mimo ze jest ustawione na wyswietlaczu Climatronika na kilka zakresow ? Działa zawsze po nocy,jak auto sie wychodzi. Nie wiem czy to ma znaczenie ale widocznie ma. Tył działa cały czas. Spotkał sie ktos z was z czyms takim ? Climatyzacja nie działa tzn. Sprezarka sie nie załącza , zrobie to na pewno w tym roku. Ma to związek ze sobą ? Auto jak w profilu. Podziekowal za pomoc.


RE: Wentylator nagrzewnicy przód - Bogos - 06-06-2016 09:28

Moze cos z tym rezystoren nie hallo lub sam wentylaror juz szwankuje.


RE: Wentylator nagrzewnicy przód - peters - 06-06-2016 09:44

Rezystora szukać za schowkiem pasażera ? Moze juz ktos grzebał,gdyz było wyłamana jedna zawiasa.


RE: Wentylator nagrzewnicy przód - Stefano - 08-06-2016 00:58

Mogą byc zawieszone szczotki, musisz zdemontować klapę schowka, wypiąć wtyczkę z silniczka dmuchawy i podpiąć go na ostro, czyli dajesz na piny silnika jakieś obce 12 V, np z prostownika czy bezpośrednio z akumulatora. Kabel czerwony z białym to jego zasilanie +12 V z instalacji auta. Mozesz sprawdzić czy jest tam na stałe. Przekonasz sie wtedy czy silnik pracuje, jesli tak to szukać przyczyny w jeżyku, czyli regulatorze tego silniczka lub w panelu klimatronika. Obroty dmuchawy są regulowane masą. Bezpieczniki oczywiscie sprawdziłeś?
Może Piotr masz przerobione ogrzewanie w aucie na postojowe? Będzie wtedy tam przy dmuchawie przkaźnik ogrzewania postojowego. Moze on byc uszkodzony.


RE: Wentylator nagrzewnicy przód - peters - 08-06-2016 18:17

Nie,mam zwykły dogrzewacz Janusz.Silnik nadmuchu z rana ruszy ( tak jak pisałem wczesniej) lecz powoli zwalnia i tłucze ,bije jakby miał luzy. Aż w końcu po kilku minutach jest w ogóle nie słyszalny. Koniecznie do przejrzenia. Nie wiem czy w tym modelu mozna cos zrobic,naprawic,czy tylko drugi sprawny lub nowy ? W tym teraz mam sęk. Kończę remont kuchni i biore sie to co najważniejsze zrobic przy aucie . Piszesz ze w panelu Climatronika jest jego rezystor ? Jest to naprawiane jakby sie okazało ze to jest przyczyna jego niepracy ?


RE: Wentylator nagrzewnicy przód - mamwi - 08-06-2016 22:31

Jeżeli słyszalnie tłucze ci wiatrak, to nie szukaj w climatronicu. Pewnie silnik dokonał żywota.


RE: Wentylator nagrzewnicy przód - Stefano - 08-06-2016 22:55

Piotr poszukaj od razu takiego silnika, jesli chcesz to zadwoń, to ci taki wyslę....Sprawdź wcześniej go na ostro. Moze tez coś ci tam wpadło? Mysza?
Filtr kabinowy w strzępach juz też widziałem w wiatraku takiego silnika...


RE: Wentylator nagrzewnicy przód - mamwi - 09-06-2016 20:56

A co do tej myszy, kiedyś z Meganki znajomego wyciągnąłem garść liści. Mechanik stwierdził na słuch, że silnik do wymiany, bo wirnik się rozleciał. Tak więc najpierw wyjmij wiatrak i zobacz w jakim jest stanie. Prosta robota.


RE: Wentylator nagrzewnicy przód - Bogos - 10-06-2016 00:29

Peters Rezystor masz zaraz przy dmuchawie z czerwonym kapturem. Sama operacja sprawdzenie dosłownie 5 minut. schowek wytargac i masz wszystko na wieszku.


RE: Wentylator nagrzewnicy przód - peters - 10-06-2016 07:51

Dzieki koledzy. Na dniach to zrobie, wyjazd do Torunia wiec nic nie zrobie.