Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wybór AUY czy ASZ?? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-FORUM-OG%C3%93LNE)
+--- Dział: Off topic (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Off-topic)
+--- Wątek: Wybór AUY czy ASZ?? (/Thread-Wyb%C3%B3r-AUY-czy-ASZ)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - wesol - 01-05-2016

Ale jakie mogę mieć na myśli jak juz gadamy na wielu forach o jednomasach od tyłu lat. Tylko valeo robi takie coś do tych silników ze skrzynią 6b.
O dwumasach tez było pisane tyle razy ze do 5biegowych daje się Sachs a do 6 biegowych lika jak się ktoś upiera na dwumas koniecznie.
Szczerze wątpię by wytrzymał dwumas 380 tys km. Tez niby miałem w swoim serię jak go kupiłem i nalot około 200 tys km a dwumas zmieniony w de na ten mocniejszy od btb ale sachsa. Wywaliłem i założyłem jednomasach i pierwsza jazda a żona mówi do mnie czemu odrazu tego nie zrobiliśmy.
Tez nie można wnioskować ze ma wytrzymać taki dwumas 200 tys bo kuzyn zaraz nowy zestaw w dwa miesiące i 20 tys km. Czego oczekujesz- gwarancji na 100 tys ze będzie okej?


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - Bogos - 02-05-2016

(01-05-2016, 12:41)wesol napisał(a): . Czego oczekujesz- gwarancji na 100 tys ze będzie okej?
A na ile dają?? Płacisz 2 klocki i żadnej gwarancji nie ma? Teraz na buta za 20 zł dostaniesz. Taka rzecz jak najbardziej powinna mieć gwaranta. Ty byś nie chciał,??
Wracając do sztywnego koła i inne fora to tylko tu i tam jestem aktywny. Możesz podpowiedzieć na jakim forum to opisywales(liście)??


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - wesol - 02-05-2016

Gwarancja na dwumas jest rzeczą kontrowersyjna. Ten element to nie żarówka ze świeci, świeci i nagle pyk i nie świeci. Ten element się psuje zużywa stopniowo. A to ze u jednego wytrzyma 150 tys a u drugiego niecałe 50 tys to porostu tak bywa. Nie wiem czy byś cokolwiek udowodnił przy przeliczeniu powiedzmy te 50 ys i dwumas by tlukl niemiłosiernie. Wątpię szczerze. W fordzie jak robiłem to trzeba było przejść całą procedurę i dzwonić na gorącą linie by taka gwarancję wymiany na gwarancji dwumasy pozwolili. Ale to aso no i tam jeszcze szli klientowi na rękę. Prywatnie i z regenerowana częścią to wątpię by tak zrobili.

Bogus co do jednomasowki valeo to tu dużo o tym było mówione i parę chłopaków ma to założone. Na forum golfa to ja nie wiem czy czasem ze conajmniej sto osób nie ma tego w 6 biegowym bo w 5 to conajmniej parę tysięcy.


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - Bogos - 02-05-2016

(02-05-2016, 11:20)wesol napisał(a): Bogus co do jednomasowki valeo
Ten zestaw miałeś na mysli???
http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-vw-sharan-1-9tdi-asz-130km-lozysko-i5564868569.html



RE: Wybór AUY czy ASZ?? - wesol - 02-05-2016

Tak.


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - peters - 02-05-2016

Jak wymieniałem wysprzeglik w vw T4 to gwarancja była,ale z góry juz było wiadomo ze beda progi gdyby cos nie było jak sie nalezy. Myśle ze jakby ciekl od razu to by wymienili,jak po roku to juz moj problem. Nie wiem co zakładałam chyba Valeo. Piszcie co tam włożyć w ASZ zamiast dwumasy gdyz tez mnie to czeka. Ale brak czasu na wszystko. Najbardziej mnie wkurza jak silnik zimny to po 1 min. nastepuje jakies trajkotanie w skrzyni w sprzęgle nie wiem. Jak rozgrzany cicho.


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - Bogos - 02-05-2016

(02-05-2016, 18:22)peters napisał(a): Piszcie co tam włożyć w ASZ zamiast dwumasy gdyz tez mnie to czeka. Najbardziej mnie wkurza jak silnik zimny to po 1 min. nastepuje jakies trajkotanie w skrzyni w sprzęgle nie wiem. Jak rozgrzany cicho.
Heheheheno właśnie. Ten moj kolega miał to samiusko .Na 2 dwumasach miał identycznie a wymieniał bo ta pierwsz mu tak klekotała na zimnym i założył nową sachsa i po 200tys km to samo
Nie ja sobie nie bende zdrowia szarpał i klekotania słuchał za 2 klockiConfusedConfused
Perters - masz linka wyżej a tu opinie co juz to robili.

http://www.golf4.pun.pl/dwumas-a-sztywne-kolo-zamachowe-4878.htm


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - ULTRA - 02-05-2016

Przeczytałem i jak widzę, opinie podzielone ...
U mnie też dwumas słychać z tym że: na zimnym silniku jest taki odgłos jak gdyby coś tam wpadło do skrzyni i lata - jak gdyby jakieś kawałki czegoś szczególnie słyszalne jak się schylę pod auto, tak to co jakiś czas jest takie telepanie, na ciepłym już tego niema, ale np. przy gaszeniu bez wciśniętego sprzęgła to mocno telepnie. Podczas jazdy czy przy ruszeniu nic niepokojącego nie odczuwam, żadnych drgań, telepań, wszystko bez zastrzeżeń.



RE: Wybór AUY czy ASZ?? - peters - 03-05-2016

Nie prżeczytam teraz bo ide spac ,ale wroce do lektury niebawem. Tam gdzie sie zaopatruje w czesci samochodowe to sprzedawca,gość dość kumaty mi powiedział ze dwumas to wymyślili " Żydzi" aby wszyscy im kasę płacili. Kiedys nie było tego i auta wykręcaly większe przebiegi jak teraz. Cos w tym jest.


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - wesol - 03-05-2016

Amatorka tam w tych wypowiedziach ludzie wypowiadaja sie o czyms jak tego nie mieli. Pare tylko osob ma ale chyba tylko jeden wkladal to sam do swojego auta. Podaja ze w 90 konnym ma gdzie tam to dosc czesto bywalo seryjnie. Wkladano nawet jeszcze w latach gdzie SGA juz nie bylo prdukowane tylko koncern vag o tym nie mowi. Mam w swoich obu autach takie jednomasy i super sie to sprawdza. W sharanie jak wstawilem jednomas na podwórku i zaraz po zlozeniu w calosc zrobilem jazde probna to nie moglem uwierzyc ze tak lladnie to chodzi. Po pierwsze chodzi miekko pedal sprzegla, bierze juz przy dole wytrzymuje duze przeciazenia bo spokojnie nawet 500 Nm a i tez ciagam dosc czesto przyczepke z drewnem a daje w palnik nawet i z ladunkiem. Bez przyczepki potrafie leciec i 220km/h a z przyczepka to pod 180. Jesli ktos nie wierzy to zapraszam na jazde. Nie ma ani jednego minusa na jednomasie. Za to sa same plusy i zero problemow w przyszlosci. Valeo tez nie wymyslilo tu niewiem czego bo kidys dyskutowalismy na temat jednomasy od jakiegos innego vaga do tych 6 biegowych tdi i czysto teoretycznei jest cos takiego tylko ze zamach dostac od takiego audi to ciezka sprawa do tego tarcza kosztuje okolo 300-400 zl plus docisk tez podobnie wiec nawet taniej wychodzi to valeo.