Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Wybór AUY czy ASZ?? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-FORUM-OG%C3%93LNE)
+--- Dział: Off topic (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Off-topic)
+--- Wątek: Wybór AUY czy ASZ?? (/Thread-Wyb%C3%B3r-AUY-czy-ASZ)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - Bogos - 24-04-2016

Tak zgadza się. Glosować jeszcze można. Natomiast z mojego punktu widzenia dalszy wynik ankiety nie wpłynie na decyzję jaka została podjęta. Tak jak pisałem wcześniej auto już kupione. Ankieta miała 20 dni , ale sprawa nabrała szybkości bo kilku innych podbijała cenę. Musiała być szybka decyzja.
Natomiast jak najbardziej możemy oddawać głosy kto jaki silnik woli , tak dla potomnych.
Ps.Ultra---- Kiedy miałeś zamiar oddać swój głos jak temat już znikł z pierwszych stron gazet??


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - peters - 24-04-2016

(13-04-2016, 02:23)Bogos napisał(a): No taki mi się trafia i co zrobić. Akurat w tym przypadku bardziej mi zależy na wyposażeniu niż na silniku aczkolwiek dopytac fachowców nie zaszkodzi. Suma sumarum to różnica w tym turbie no i ta skrzynia ale może da radę. Dostałem MMS od właściciela z tabliczka i jest tam skrzynia FUX tak jak koledzy wyżej pisali.

Kolega na forum podał mi konkretnie miesiące w 2004 i 2005 i jakie skrzynie montowali, ja wg. Jego danych mam skrzynie FUX. Jak ja zrobie ( wyjącą 5 bieg) to napisze ma forum. Niby to nie jest trudne ,na forum Seata Leona jest wszystko opisane co i jak.


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - wesol - 24-04-2016

Unas tez jest. Parę osób tez robiło ten luz na walku.


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - ULTRA - 24-04-2016

(24-04-2016, 13:07)Bogos napisał(a): Ps.Ultra---- Kiedy miałeś zamiar oddać swój głos jak temat już znikł z pierwszych stron gazet??
Ja nawet o tym nie pomyślałem, widziałem, że jest ankieta, ale jakoś nie głosowałem Big Grin




RE: Wybór AUY czy ASZ?? - Bogos - 24-04-2016

No to dawaj przyjacieluSmile
A co do tej skrzyni __ to przy jakim przebiegu to ma sie niby ma sypac ten piaty bieg??
Peters- Jak najbardziej daj cynk jak ci poszło!! Ile masz przebiegu teraz???


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - peters - 25-04-2016

Jesli nie masz żadnych niepokojących objawów ,jak wrzucasz 5, to nic nie rób. U mńie jest teraz 210 kkm ale nie wiem czy prawdziwe. Dwumas tez mam do wymiany,ale na razie jezdze spokojnie i daje radę,tylko jak zimny troszkę trzepocze,a potem juz nawet przy gaszeniu jest ok. Czy siada to od przebiegu,nie wiem. Moze niech ktos inny sie wypowie,nie chce wyrokować.


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - ULTRA - 25-04-2016

@peters, ale gdy gasisz auto to na wciśniętym sprzęgle.? Jak ja nie wcisnę przy gaszeniu, to mocno telepie Tongue, a tak to też mi dwumas się odzywa zależy jak się ułoży, raz słychać, a raz nie słychać.


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - Bogos - 25-04-2016

Ja zawsze zapalam i gaszę na wciśniętym sprzęgle. Mój kolega miał sharana 07 -131 km i przy 80 tys już mu telepalo lekko dwumas. U mnie w tym nowym nabytku 140 tys ma nalatane i też już słychać jak zaczyna szumiec. To chyba ich największa bolączka. Obawiam się że następny temat będzie "jakie sprzęgło zamiast serii w ASZ??!""


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - wesol - 25-04-2016

Nie ma reguły. Jednemu sądzie szybciej innemu później. Czasami dwumas się zatrze czasami dostanie luzów itd. Gaszenie na sprzegle nic nie daje.


RE: Wybór AUY czy ASZ?? - peters - 25-04-2016

Mi kiedys dawny mechanik (teraz juz nie bawi sie w naprawe osobowke,tylko poszedl w Ciezarowki) powiedzial ze nie nalezy ani gasic ani zapalac silnika na wcisnietym sprzegle. Tlumaczyl to tym ze wystepuja sily nacisku na wal korbowy...w chwili wciskania sprzegla. Jaka w tym prawda nie wiem,moze ktos jest bardziej obeznany w temacie. I od tej pory nie robie tak. Po prostu nie mam w zwyczaju.