Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Klimatyzacja (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Klimatyzacja)
+---- Wątek: SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY (/Thread-SI%C5%81A-NAWIEWU-DMUCHAWY)



SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - marcinsosnowski1 - 07-04-2016

WITAM, SHARAN MK1, 1998 ROK, PANEL KLIMATRONIC, PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE GDY CHCĘ STEROWAC OBROTAMI DMUCHAWY TO JEST TAK ŻE GDY PRZEŁĄCZE Z NAJMNIEJSZEGO STOPNIA TYLKO O JEDNĄ KRESKĘ W GÓRĘ TO DMUCHAWA DMUCHA TAK JAK NA NAJWYŻSZYCH, JEST TAKI SKOK, CZY PROBLEM JEST W PANELU STEROWNIA CZY SZUKAĆ W DMUCHAWIE.?


RE: SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - tolus24 - 07-04-2016

Witam.

W pierwszej kolejności do sprawdzenia/wymiany regulator dmuchawy tzw. jeż. O ile się nie mylę to w przedliftowych z klimatronikiem, przedni wentylator i tylny w nadkolu mają taki sam regulator więc możesz podmienić,jeżeli rzecz tyczy się tylko przedniego nawiewu, a tył działa Ci prawidłowo. Jeśli dzieje się tak na przednim i tylnym to raczej może być panel, bo mało prawdopodobne, żeby dwa regulatory padły na raz. Ale wszytko jest możliwe i trzeba wszystko sprawdzić.

Pozdrawiam

A tak na marginesie wielkie litery stawiamy na początku zdania, a nie wszędzie gdzie popadnie Smile.


RE: SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - marcinsosnowski1 - 07-04-2016

(07-04-2016, 11:31)tolus24 napisał(a): Witam.

W pierwszej kolejności do sprawdzenia/wymiany regulator dmuchawy tzw. jeż. O ile się nie mylę to w przedliftowych z klimatronikiem, przedni wentylator i tylny w nadkolu mają taki sam regulator więc możesz podmienić,jeżeli rzecz tyczy się tylko przedniego nawiewu, a tył działa Ci prawidłowo. Jeśli dzieje się tak na przednim i tylnym to raczej może być panel, bo mało prawdopodobne, żeby dwa regulatory padły na raz. Ale wszytko jest możliwe i trzeba wszystko sprawdzić.

Pozdrawiam

A tak na marginesie wielkie litery stawiamy na początku zdania, a nie wszędzie gdzie popadnie Smile.

Spoko, dzięki za info kolego, caps lock miałem włączony, może dokładniej podpowiesz gdzie w nadkolu tego szukać, tak jak napisałeś, podmianke zrobie bo tylny działa dobrze, tylko tego jeża muszę znaleść a sharana jeszcze tak dokładnie nie znam.



RE: SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - tolus24 - 07-04-2016

Witam.

Regulatory nawiewu znajdują się przy dmuchawach, zarówno przy przedniej za schowkiem, jaki i tylnej w bagażniku przy lewym nadkolu. Jak do nich zajrzysz to będziesz widział, to takie "wystające elementy", bodajże w kolorze czerwonym/bordowym do których przychodzi wtyczka trzy pinowa.

Pozdrawiam


RE: SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - andrew7800 - 07-04-2016

Tak zgadza się kolor czerwony. Ten przedni jest za schowkiem. Zdemontuj schowek pasażera w desce i przykręcony na torksa.
U mnie było podobnie . Pomogło wyczyszczenie jeża.


RE: SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - weber2000@wp.pl - 07-04-2016

Też miałem taki problem. U mnie była to wina panelu.


RE: SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - jarek_1981 - 08-04-2016

A u mnie jest tak samo ale tylko w ustawieniu LO, na 18 jak jest ciepło w miarę na dworze to zaczyna mocniej dmuchać dopiero na 3-4 kresce, a jak chłodniej to nawet na 2 kresce mocniej leci,czy to na pewno wina jeża? Czy po prostu climatronic dostosowuje siłę nadmuchu do temp. otoczenia i nasłonecznienia?


RE: SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - marcinsosnowski1 - 22-04-2016

(08-04-2016, 06:53)jarek_1981 napisał(a): A u mnie jest tak samo ale tylko w ustawieniu LO, na 18 jak jest ciepło w miarę na dworze to zaczyna mocniej dmuchać dopiero na 3-4 kresce, a jak chłodniej to nawet na 2 kresce mocniej leci,czy to na pewno wina jeża? Czy po prostu climatronic dostosowuje siłę nadmuchu do temp. otoczenia i nasłonecznienia?

wŁAŚNIE TEŻ TAK ZAUWAŻYŁEM, BO W AUTOMACIE DZIŁĄ DOBRZE I SIŁA NAWIEU TEŻ, ZOBACZYMY, TESTUJE DALEJHuh




RE: SIŁA NAWIEWU DMUCHAWY - alka 04 - 05-06-2019

Witam mam 2 pytanka pierwsze jak załączę klimę to wskazówka ładowania spada do 12-13v na postoju w czasie jazdy jest ok a drugie pytanie jak włączę nawiew aby dmuchał na mnie to nawet na max słabo dmucha a dmuchawa na maxa daje co może być przyczyną tego