Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
VW SHARAN ASZ dogrzewacz D5W brak prądu na pompie paliwa V54 - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Dogrzewanie (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Wątek: VW SHARAN ASZ dogrzewacz D5W brak prądu na pompie paliwa V54 (/showthread.php?tid=9045)



VW SHARAN ASZ dogrzewacz D5W brak prądu na pompie paliwa V54 - MarekMiskiewicz - 28-02-2016 14:23

Witam !
Jestem tu nowy i potrzebuję pomocy. Problem jest tego typu że w aucie posiadam dogrzewacz wyżej wymieniony i nie chce się załączyć. Komputer pokazuję błąd pompy V54. Więc wykasowałem błąd i przepuściłem go przez test żeby sprawdzić zespoły podgrzewacza. No i np wentylator w podgrzewaczu się załącza ale jak doszło do pompy paliwa V54 była cisza i znowu błąd wyskoczył.Więc znowu chciałem przez komputer załączyć pompę V54 i sprawdzić kontrolką czy dochodzi prąd ale niestety prąd się na wtyczce nie pokazał. Moje pytanie jest takie co moze być przyczyną? Czy występują jakieś bezpieczniki i przekaźniki na tą pompę bo nie moge nigdzie znaleść


RE: VW SHARAN ASZ dogrzewacz D5W brak prądu na pompie paliwa V54 - Bogos - 28-02-2016 14:51

Tam idzie prąd impulsem i nie ma tam stałego +. Wez z baterii kabelkami podłącz pod pomke jednym kabelkiem na stałe a drugim przytykaj i zobaczysz czy ci pyka. Jak pyka to jest dobra i problem może leżeć w kablach lub samym sterowniku dogrzewacza.


RE: VW SHARAN ASZ dogrzewacz D5W brak prądu na pompie paliwa V54 - MarekMiskiewicz - 28-02-2016 14:54

Takie pykanie jest na pompce bo sprawdzałem na krótko


RE: VW SHARAN ASZ dogrzewacz D5W brak prądu na pompie paliwa V54 - Bogos - 28-02-2016 15:16

Wszystkim steruje piec. Skoro działa na tz. ostro to problem z kablami lub ten sterownik.


RE: VW SHARAN ASZ dogrzewacz D5W brak prądu na pompie paliwa V54 - wesol - 28-02-2016 17:02

Duża szansa ze sterownik zakończył współpracę ale podaj napięcie na odpowiednie piny we wtyczkę. Ten kawałek kabla od sterownika do wtyczki tez prześwietl miernikiem. Lubią tu gnic kable.


RE: VW SHARAN ASZ dogrzewacz D5W brak prądu na pompie paliwa V54 - Stefano - 29-02-2016 00:58

A jaki masz dokładnie piec? D5WZ czy już D5ZF, który był montowany w roczniku 2004?
Podpinając obce napiecie do 'badania' pompki paliwa, musisz wypiąć te konektorki z kabelami które idą ze sterownika piecyka, bo inaczej spalisz sterownik .