Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Najlepsze OC - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: FORUM OGÓLNE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Prawo i Ubezpieczenia (/forumdisplay.php?fid=83)
+--- Wątek: Najlepsze OC (/showthread.php?tid=8985)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Najlepsze OC - Czerwony - 18-10-2016 08:52

(17-10-2016 23:16)PAMONIUSZ napisał(a):  ...możecie tam wskazać adres zamieszkania i parkowania (uwaga! nie zameldowania)...

Miałbym obawy co do takich "danych deklaratywnych", ale chętnie wysłucham opinii osób zorientowanych.

Można też po prostu mieć samochód zarejestrowany na członka rodziny z głębokiej prowincji i już. Jest wszystko na papierze, nie ma się do czego przyczepić. Znam ten sposób, bo kolega mi opowiadał Wink

Minusy, których trzeba być świadomym:
[1] Konieczność posiadania oświadczenia notarialnego przy większych szkodach lub odsprzedaży.
[2] Jazda po "wielkim mieście" na blachach z "małego miasta". (mi to bimba, ale są beksy, co się skarżą...)


RE: Najlepsze OC - PAMONIUSZ - 03-11-2016 00:27

Ubezpieczone. Patent działa. kilka stowek uratowane.

Proponuję kupić Angorę z tego tygodnia. Są opisane prognozy podwyżek OC. Okazuje sie, że obecne podwyżki to nie wszystko kolejne moga dla niektórych byc nie do przejścia. Był przykład. Młody kierowca, jego pierwszy stary samochód za 2 tysiace i stawka OC... 4 tysie!
Jak ktoś ma termin oc za max 3 miesiące już może wykupić polisę... i proponuję tak zrobić , po nowym roku będzie ostro.... a na pewno nie będzie taniej wiec nie ma co czekać.


RE: Najlepsze OC - Bino - 03-11-2016 08:02

Dla szwagierki kupiłem auto Lupo 1.7 sdi. Kierowca 18 lat , prawko niecały tydzień. Najniższa stawka wyszła za uwaga 3600 zł. Było to 2 miesiące temu.
Moja czarna strzała w październiku 544 zł max zniżki w LU obecnie AXA. A ze 2 miesiące do tyłu było ze 50 zł taniej.


RE: Najlepsze OC - ULTRA - 03-11-2016 12:47

Młodzi mają przeje@!# że tak powiem z tymi ubezpieczeniami, wiem coś o sobie.


RE: Najlepsze OC - Czerwony - 03-11-2016 14:04

Rozwiązanie dla młodych:
  1. samochód rejestrujemy na wujka, stryjka, babcię - na kogoś, kto ma prawko od dawna i niskie składki;
  2. siebie wpisujemy jako współwłaściciela;
  3. jeździmy grzecznie jak pijane dziecko, żeby nie pozbawić "dawcy" zniżek;
  4. powolutku zbieramy sobie staż kierowcy bezwypadkowego (oby!);

Rozwiązanie nie jest idealne, ale jakieś jest. Wymaga zaufania na pewno.

Ewentualnie warto poszukać czy staż zdobyty na samochodzie służbowym dałby się zaliczyć na poczet bezwypadkowości.


RE: Najlepsze OC - Grześ K. - 03-11-2016 14:20

Tylko za młodocianego współwłaściciela jakaś zwyżka jest, ale i tak się opłaca.
Faktycznie młodzi niefajnie teraz mają. Zobaczymy jak w przyszłym roku, ja jako pan pod 40 ze wsi płace ok 440 zł z nnw


RE: Najlepsze OC - Bino - 03-11-2016 17:53

Też brałem to pod uwagę ale opcja młody jako współwłaściciel to 1700 z groszami najtaniej wychodziło. A opcja że rejestruje np. na siebie to najtaniej było za 770. Za sharana dałem 544, mercedesa żony 2.5D 502zł. A za lupo aż tyle. A i o dziwo za gwiazdę zapłaciłem coś koło 40 zł mniej jak rok wcześniej. Nie wiem jak to sensownie wytłumaczyć.


RE: Najlepsze OC - PAMONIUSZ - 03-11-2016 18:05

Bo gwiazda i to pewnie W124 budzi wielki szacun, nawet globalna finansjera pada na kolana.... i na łokcie!


RE: Najlepsze OC - Bino - 03-11-2016 18:14

Hehe. W201 ale blisko kolego. 11 lat w rodzinie. Zakup od pierwszego wł. Niemca. Auto 92r. Jak mi sąsiad lampę uszkodził to biegły z ubezpieczalni się dziwił że nic nie malowane nigdy nie było. Nalotu 310 tys. Także ledwo co się dotarł.Big Grin A najlepsze że ja na nim nie tracę tylko zyskuję. Bo zadbany, bez grama rdzy egzemplarz to niemałe pieniążki już dzisiaj stoi.


RE: Najlepsze OC - PAMONIUSZ - 03-11-2016 18:21

Nigdy go nie sprzedawaj. Ja do dzisiaj pluję sobie w twarz, że sprzedalem prawie 20 latka w 124 z przelotem ok 300 tysi. Sprzedalem z nudów... znudził się. ale zaden dotychczas nie zapwnil mi takiej bezawaryjnosci i wygody. Mój wielki błąd,ze sprzedałem. Jedyne co cieszy poszedł w dobre dbajace ręce.