Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-DZIA%C5%81-TECHNICZNY)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Sharan-Alhambra-1995-2009-Galaxy-1995-2005)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (http://www.vw-sharan.pl/forum/Forum-Silnik-Benzynowy--64)
+---- Wątek: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem (/Thread-2-8-VR6-4MOTION-pytania-przed-zakupem)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - ULTRA - 23-02-2016

No to chyba teraz masz auto w TOP stan co.? Smile
Chociaż podejrzewam, że gdybym w swoim miał wszystko zrobić na igłę, to cena byłaby podobna: pompki do reg., dwumas, dogrzewacz, postojówka no i korekta lakieru, żeby słońce po prostu wpadało w czarny lakier - to mi się marzy.


RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - wesol - 24-02-2016

Jak rozrząd nie ruszony dwumas tez pompa oleju nie sprawdzona to ja nie wiem czy taki tip top.


RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - ULTRA - 24-02-2016

(24-02-2016, 08:04)wesol napisał(a): Jak rozrząd nie ruszony dwumas tez pompa oleju nie sprawdzona to ja nie wiem czy taki tip top.

Może dwumas w dobrym stanie - więc po co ruszać.?
Może rozrząd był robiony i jeszcze jest interwał kilometrów do wyjeżdżenia - więc po co ruszać.?


RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - wesol - 24-02-2016

Na łańcuchu nie ma interwalu a tak z dwumasem to wiadomo jak jest. Jak ma nalatane 200 tys i nie ruszane było to bym kasę juz zbierał.


RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - ESTIA - 24-02-2016

Na tip top to chyba tylko z fabryki wyjeżdżają Big Grin.Mam jeszcze kilka punktów które mi przeszkadzają ale z drugiej strony kto ich nie ma.Tak to prawda,silnik nie był ruszany.Ale chłopaki z serwisu mieli wolną rękę i gdyby coś było nie tak to na pewno bym o tym wiedział.Auto ma na ten czas 215tys. i naprawdę nic ale to nic nie daje powodów do tego podejrzewać że coś niedobrego dzieje się w silniku.Mruczy równiutko.A bardzo ważna rzecz-trzeba pilnować żeby pompka dodatkowa wody pracowała jeszcze po zgaszeniu motoru,zwłaszcza w gorące dni.


RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - ULTRA - 24-02-2016

(24-02-2016, 15:10)wesol napisał(a): z dwumasem to wiadomo jak jest. Jak ma nalatane 200 tys i nie ruszane było to bym kasę juz zbierał.
No wiadomo jak jest, ale w benzynie dwumas tak szybko nie siada jak w dieslu, moment obrotowy na dole w ropniaku robi swoje.
Jak nie ma niepokojących objawów to po co grzebać i ładować się w koszta ...




RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - wesol - 25-02-2016

dwumas to nei zarowka i stanow dwoch nie ma. A luiczniki kreca wszedzie i na wschodzie i na zchodzie. ni ejedne mial i tdika zdiagnozowanego ze taki zdorwy i och ech i nie jeden mial 2.8 ze niby wszystko super eleganckie i nie jeden z nich skonczyl z ręką w nocniku z silnikiem. Niejeden ci tez powie ze jak msz 2.8 to sprawdz rozrzad albo wymien i obadaj pompe ale nie na sluch czy z daleka tylko rozbieraj i wtedy.


RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - skimir - 25-02-2016

U mnie łańcuchy, napinacze i ślizgi były OK. Powodem kłopotów z rozrządem były zjedzone zęby koła pośredniego.
Nikt nie wiedział co je zjadło, w ASO VW jak je pokazałem to po warsztacie chwilę krążyło i wszyscy się dziwili...


RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - wesol - 25-02-2016

No tak ale powiedz czy bez rozebranie da sie to wyniuchać ze cos jest ne tak z rozrzadem kolami, lancuchami, napinaczami? Oczewiscei skoro o tym rozmawiamy to czy ojawy sa jakies jak te elementy sa lekko zużyte cyz dopeiro jak juz dają w kosc i silnik nie jedzie itd??


RE: 2.8 VR6 4MOTION pytania przed zakupem - skimir - 26-02-2016

U mnie był taki lekki szum z rozrządu pomiędzy 1500 a 2000 obr/min, później znikał.
Dodatkowo VAG wiele powie o stanie rozrządu. Jeśli coś jest nie teges to zaraz kanały kontrolujące nastawniki są bliskie wartości granicznych.
Jak przekraczają wartości graniczne to świeci "check".

Tu jest to kółeczko - taka ciekawostka :-)