Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Dogrzewanie (/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Wątek: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... (/showthread.php?tid=8883)

Strony: 1 2 3 4 5


Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - gladiator_96 - 24-01-2016 19:21

Witam
Zacznę od przebiegu całego "dramatu"
Miałem problem z dogrzewaczem wywalał błąd 1409 po wyczytaniu na różnych forach doszedłem do wniosku, że trzeba zajrzeć do dodatkowej pompi płynu chłodzącego. Oczywiście szczotki były zjechane więc je wymieniłem i pompka ruszyła. Następnie dostrzegłem, że nie chodzi pompka paliwa więc wziąłem kontrolkę w ruch i mierzyłem czy dostaje impuls (nie dostawała). Pomyślałem, że to jest kabel więc zacząłem od sprawdzenia czy jest impuls na początku kabla i też nie było. Sama pompka paliwa sprawna.
Następnym krokiem był wymiana pieca na nowy oraz rozbudowanie o ogrzewanie postojowe. Pomyślałem że to będzie koniec problemów, jednak tak nie jest. Piecyk się rozpala i po chwili gaśnie. Słychać jak pompka obiegu cieczy mieli po chwili włącza się wiatrak a następnie słychać pompkę paliwa. Obojętnie czy to na postojowym czy w pracy jako dogrzewacz. Podpoiłem się Vagiem do pieca i pokazało mi błąd 1410 Przegrzanie.
W tym momencie nie wiem co myśleć ale wszystko mi podpowiada że pompka obiegowa cieczy chłodzącej jednak tą słychać dość dobrze.
Zrobione zostało:
-wymiana pieca na nowy
-wymiana szczotek pompki cieczy chłodzącej
-sprawdzenie kabli
-dołożenie postojowego z pilota
-sprawdzenie pompki paliwa
Macie jakieś pomysły? Wymiana pompki cieczy chłodzącej na nową? Czy może jeszcze coś czego nie wiem?


RE: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - grzesiekm - 24-01-2016 19:34

Witam moze po prostu masz zapowietrzony układ chłodzenia w takim wypadku będzie się przegrzegrzewał i wyłanczał albo sterownik masz padnięty


RE: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - wesol - 24-01-2016 20:12

niech wysyla piec do stefano i po problemie bedzie. Szkoda kasy na szukanie dziury w calym. Janusz ma zaplecze do takich poszukiwań i duzo czesci zamiennych ktore moze podmieniac dowolnie.


RE: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - gladiator_96 - 24-01-2016 20:40

Piec nowy na gwarancji 2 dni w aucie. Jak odpowietrzyć piecyk?


RE: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - roman18 - 24-01-2016 20:51

witajcie, kolego aby odpowietrzyć piec odkręć go od karoseryj i opuść do dołu nie odczepiając węży, przytrzymaj go w tej pozycji,dobrze aby ktoś włączył zapłon wtedy ruszy pąpa obiegu płynu i wypchnie powietrze do zbiorniczka.pozdrawiam.


RE: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - wesol - 24-01-2016 20:53

A nie doczytałem ze masz błąd 1410 a myślałem ze tylko 1409. Podstawowe pytanie czy podpisać węże wodne odpaliłem silnik ale bez podpisania jeszcze wiązki elektrycznej? Pięć musi wisieć tylko na wezach a nie przymocowany do obudowy i podwozia. Masz tym piecem troszkę pokręcił jak silnik pracuje wiec i pompka wodna elektryczna.


RE: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - gladiator_96 - 24-01-2016 20:56

Czyli powietrza być nie powinno bo tak robiłem zaraz po zamontowaniu na odłączonym kablu odpaliłem auto i ruszanie piecem żeby się odpowietrzył. Spróbuję jeszcze raz a jak to nic nie da to chyba spróbuję pompkę na nową może się łopatki oberwały i ma za mało mocy żeby przepompować tak daleko. Sam już nie wiem, albo dostałem wadliwy piecyk.

edit. piec nie był przykręcony.


RE: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - roman18 - 24-01-2016 21:06

witajcie. wesol przeczytaj to co napisałeś nawet profesor Miodek by cię nie rozszyfrował pozdrawiam.


RE: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - wesol - 24-01-2016 21:09

Trzeba dobrze pokręcic tym piecem. Mam nadzieje ze węży tez odwrotnie nie podpisze. Pompkę zostaw w spokoju. Jeśli chodzi to pompuje. Ewentualnie dziabniety sterownik pieca. Od kogo ten pięć kupiłeś?


RE: Dogrzewacz wyłancza się po paru minutach... - gladiator_96 - 24-01-2016 21:44

W popularnym zagranicznym serwisie aukcyjnym nowy (nie używka) gość sprzedaje tego więcej. Prowadzi również sklep internetowy i tam jest nawet w tej samej cenie. Po piecu naprawdę widać że nowy a nie regenerowany. Jutro spróbuję jeszcze raz odpowietrzyć może rzeczywiście to tylko powietrze. Dość sporo płynu mi uciekło więc może jednak powietrze.

edit.
Jak powinny być podpięte węże? Ten idący w stronę silnika jako wejście do pieca czy jako wyjście z pieca?