Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
AUY - bardzo ciężko odpala - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Diesela (/forumdisplay.php?fid=63)
+---- Wątek: AUY - bardzo ciężko odpala (/showthread.php?tid=8806)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


AUY - bardzo ciężko odpala - nowy - 03-01-2016 23:30

WITAM WSZYSTKICH nie znalazłem nic podobnrgo to założyłem nowy wątek a mianowicie moj szaranik AUY jak w temacie 2001r jest z nim tak dzis bylo -13 i juz sam nie odpalilAngryAngryAngry musialem go brac na kable kreci lapie ale nie odpala krecilem go z 6 razy swiece grzeja wszystkie sprawne lecz przy takiej temperatuze tylko jakies 10 sek wiec nie wiem czemu tak krótko synchronizacje walka mam 0 i sakacze mi czasami -0.6 wiec jest ok podpowiedzcie prosze co dalej szukac pompa w zbiorniku dziala slychac jak sie paliwo przelewa powiedzcie mi czy moze to byc przyczyna pompy tandemowej czy moze uszczelnienia pompowtryskow jak juz go odpale i odrazu zgasze to odpala od kopa jak to sie mowi wiec juz zglupialem pozdrawiam i czekam na pomocBig GrinBig GrinBig Grin


RE: AUY BARDZO CIEZKO ODPALA - bodzio_r1 - 04-01-2016 14:59

Witam serdecznie tez mam taki sam problem


RE: AUY BARDZO CIEZKO ODPALA - zdroyek - 04-01-2016 16:31

u mnie to samo na razie obstawiam akumulator bo na pewno jest padaka a potem bede szukał dalej


RE: AUY BARDZO CIEZKO ODPALA - nowy - 04-01-2016 19:29

ja jutro sprawdze akumulator od innego samochodu odpola odrazu pierwszy start i napisze co sie wydazylo odrazu pozdrawiam oby pomoglo


RE: AUY BARDZO CIEZKO ODPALA - Bogos - 04-01-2016 20:17

Bateria oczywiscie tez powinna byc wydajna ale, wydaje mi się ze rozrusznik także ma cos do dego. Do tego jeszcze pasowało by się przyjrzeć układowi paliwa a dokładnie o samo paliwo oraz filtr paliwa,zresztą sami wiecie na czym jezdzicie (może letnie paliwo macie jeszcze w bakach). Czy już robiliście choć drynaż filtra paliwa??? chyba nieHuh


RE: AUY BARDZO CIEZKO ODPALA - marcyb3 - 04-01-2016 21:14

Dokładnie tak jak pisze Bogdan, akumulator, rozrusznik,paliwo, ja zawsze wymieniam filtr paliwa przed zimą i nie mam problemów,proponuję wlać ćwiartkę denaturatu do zbiornika w takie duże mrozy


RE: AUY BARDZO CIEZKO ODPALA - sebgol1977 - 04-01-2016 21:39

filtr paliwa do wymiany ,lub letnie paliwo w zbiorniku,jeżeli kręcisz i łapie to brakuje mu paliwa


RE: AUY BARDZO CIEZKO ODPALA - ULTRA - 04-01-2016 22:00

Wszyscy wiemy jakie mamy wspaniałe paliwo na polskich stacjach ......
Ja już zamówiłem nowy filtr, bo dzisiaj mi zdechł dwa razy w mieście Angry


RE: AUY BARDZO CIEZKO ODPALA - Czerwony - 05-01-2016 09:59

No i jeszcze warto pamiętać, aby w zimie jeździć na pełnym baku, a nie na oparach - aby woda nie skraplała się na ściankach pustego zbiornika.


RE: AUY BARDZO CIEZKO ODPALA - suhhar - 05-01-2016 12:44

Miałem ostatnio podobny problem jak sie przymrozki zaczęły w listopadzie. Auto kręciło łe łe łe łe aż załapało. Stawiałem na aku bo auto kupiłem od kogoś i myśle że ma kilka latek, nie znalazłem daty produkcji a wiem że auto też troche stało nie używane więc też ma to dla aku znaczenie. Ale postanowiłem zacząć od najtańszych rzeczy czyli - świece-rozrusznik-. Pojechałem na regeneracje rozrusznika i rzeczywiscie wszystko w środku było sklejone a szczotki na wykończeniu dodatkowo koleś sprawdził mi świeczki i 3 nie grzały. Aku okazało się ze był dobry i alternator tez ładnie ładuje. Już po regeneracji zauważyłem że auto pali od pół obrotu, dodatkowo wymieniłem świeczki i teraz grzeje 2 razy i pali od pół obrotu. Miałem polo w sdi 98 rok i nigdy do baku nic nie dolewałem tylko filtr paliwa co 2 lata zmieniałem i zawsze tankuje na BP i nigdy nie miałem problemu ze jechałem i mi auto zdechło bo coś się zatkało.