Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: CB radio (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie (/showthread.php?tid=88)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - szczodry - 26-03-2013 16:59

U mnie Radyjko UNIDEN 520 XL I antenka MIDLAND ML 140
Sprzęt nie zawodny już od 5 lat Smile

Pozdrawiam


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - karambas - 15-05-2013 22:13

A ja od 1991 z niezniszczalnym Alanem 28 + obecnie mikrofon Densei 2002 + SIRO ML145 magnes. Radio trochę duże ale wisi od strony pasażera. I jest OK


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - bartixr - 17-05-2013 10:28

uniden 520xl + bat 1,7 m. na środku dachu. Nadawanie rewelka odbiór dobry.


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - Porsche Design - 20-05-2013 20:34

President Johnny 3 + antena President Missouri 0.72m Nadawanie i odbiór super.


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - bamber - 01-08-2013 22:14

Miałem od szumofonu typu Alan-nie polecam, poprzez Unidena,potem Johnny II a obecnie President Harry III,antenka Sirio As 100 ale po zakupie auta jeszcze nie zmieniłem.Chcę powrócić do Sirio Performer 5000.Na A4 zrobiłem zasięg na niej między mobilami 36km. Przy antenach sprawdza się zasada, każda cos tam odbierze ale generalnie antenka 1,5m lub więcej jest coś warta.


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - kisand - 04-08-2013 11:12

Od ładnych kilku lat Presdident GEORGE+Maas KM 1820+Sirtel SE 300 (helikelna 1.6 metra)na uchwycie na relingu.Zasięg niesamowity ,zarówno w odbiorze jak i nadawaniu .Często gadamy z kumplem (on ma Santiago 1200)na odległości do 30 km.(LUBLIN -LUBARTÓW,LUBLIN ŁĘCZNA)


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - Rysiekkk - 09-10-2013 09:36

nie dawno, na szybko (bo wyjazd wakacyjny) zakupiłem i zamontowałem Johnny I + Midland Alan 9 Plus na relingu -> i generalnie jest "słabo" Undecided

radyjko wiadomo używane, antena nowa, kabel dorabiany (bo ori 4m za krótki); SWR sprawdzony ale na tym kablu ori 4m...

SQ skręcony do akceptowalnego poziomu, to mocno tnie komunikaty.
SQ odkręcony na maxa i kręcenie tylko RF GAIN - niby jest dobrze, ale nadawanie znacznie mocniejsze niż odbiór. Jestem słyszany, ale ja bardzo mało słyszę Sad

W czym może być problem ?


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - przemo - 09-10-2013 09:53

Uniden pro 520XL + Midland ml 145 ogólnie jestem bardzo zadowolony. Zasięg jest akceptowalny ( ok. 10-15 km), a na autostradzie wyciągnąłem ok. 40km


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - RAFFEN - 09-10-2013 19:18

(09-10-2013 09:36)Rysiekkk napisał(a):  nie dawno, na szybko (bo wyjazd wakacyjny) zakupiłem i zamontowałem Johnny I + Midland Alan 9 Plus na relingu -> i generalnie jest "słabo" Undecided

radyjko wiadomo używane, antena nowa, kabel dorabiany (bo ori 4m za krótki); SWR sprawdzony ale na tym kablu ori 4m...

SQ skręcony do akceptowalnego poziomu, to mocno tnie komunikaty.
SQ odkręcony na maxa i kręcenie tylko RF GAIN - niby jest dobrze, ale nadawanie znacznie mocniejsze niż odbiór. Jestem słyszany, ale ja bardzo mało słyszę Sad

W czym może być problem ?

Po pierwsze na relingu i tak bedzie gorsza jakoś niż na magnesie,i ma być pionowo do góry, bat długi wiec powinno odbierać a stroiłeś antenę po zamontowaniu??


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - maj0nez - 09-10-2013 19:27

Laffayete ERMES