Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: CAR AUDIO -- CB-RADIO -- NAWIGACJE (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: CB radio (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie (/showthread.php?tid=88)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - Sigma_74 - 15-01-2015 21:29

cóż, ja uważam że ASC jest dobrym rozwiązaniem i to nie z gazet a z praktyki.
coś się na tym znam Wink


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - smok_wawelski - 15-01-2015 21:37

Przytoczyłem bo nie mialo sensu przepisywać mam takie właśnie zdanie na ten temat . Nie mialo też sensu opisywać działania bramki szumu ja jestem leń i wolałem rzucić link Smile
Jasne ze każdy może mieć swoje zdanie.
Myślę jednak że nie podpieram się gazetą jak piszesz a ok. 20 latami radiowania Smile
Nie twierdzę też że ASC jest całkowicie złe twierdzę natomiast że gałkologią na pewno zdziałam więcej Smile


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - Sigma_74 - 15-01-2015 21:48

ja gałkuję już 10 lat i tylko w pojeżdzieWink


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - kmach77 - 15-01-2015 21:48

hmmmm, moze lepiej jak nie wyraze swojego zdaniaSmile

sorki za OTSmile

Pozdrawiam


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - niebieski91 - 15-01-2015 21:56

a ja z 8 lat - antymiśkuje w zasadzie tylko


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - smok_wawelski - 15-01-2015 22:07

Ależ ja nie mam zamiaru licytować kto ile radiuje nie o to mi chodzi zasugerowałeś ze moja wiedza jest z gazety to wyjaśniłem .
Wróćmy zatem do techniki i użyteczności radia.
Jeśli przyjąć tylko #19 owszem asc może być wygodne jednak tak jak pisałem uważam że gdy asc przytłumi krótką mało słyszącą antenę to możesz np. o miskach nie usłyszeć z 1km. Jeśli doloży się las to już całkiem kicha.
Dlatego zwłaszcza przy Asc uważam że antena powinna mieć ok. 1000mm


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - peters - 19-01-2015 15:40

Dokladnie potwierdzam to co koledzy z linku pisza.
Mialem pierwsze radio Intek i 5 gałek (bez ASC)i podobnie działało jak moje drugie Harry 2 z ASC i trzecie radio Stabo (modelu nie pamiętam ,ale to samo co Harry2).
Teraz tylko zostaje dać je do poprawki i cieszyć sie z tego co sie ma.Lub troszeczkę przekręcić w gore ASC.
Kiedyś jak będę kupywal jakies CB to tylko z Kanady (co często widać jakie maja sprzęty) jak sie ogląda Ice Road Truckers. Duzo pokręteł i to jest to i dokladna regulacja parametrow.
To co automatycznie jest tu trochę nie na miejscu.


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - niebieski91 - 20-01-2015 00:00

kolego doskonale Cię rozumiem ale nie przesadzajmy

masz rację jeżeli będziemy CB radiowcami - jeżeli potrzebny nam jest antymisiek to sqelsch i rfgain wystarczą (mnie wystarczają) i więc ej gałkologii nie potrzeba -nawet ASC wystarczy z odpowiednią anteną jak Smok zauważył 1 m i więcej

a nie ukrywajmy i nie czarujmy znakomita większość kierowców potrzebuje anty miska
jeżeli potrzeba czegoś więcej to nie w takim temacie i na takim forum będą operować


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - smok_wawelski - 20-01-2015 00:09

@peters - nie zgodzę się do końca z Tobą - zbyt skomplikowane radio w aucie do zastosowania na antymiśka na pewno nie jest wygodne.
Rozbudowana gałkologia uważam że w tym zastosowaniu jest wręcz wadą.

Na antymiśka - nie ma wielkich wymagań co do sprzętu czy anteny - owszem klasa sprzętu daje pewien komfort użytkowania, wygoda użytkowania i mało absorbująca obsługa daje bezpieczeństwo podczas jazdy w aucie o tym też trzeba pamiętać bo zwykle gałkujemy jednak właśnie podczas jazdy - i tu można powiedzieć że plusem dla bezpieczeństwa jest ASC.

Taka dygresja przy okazji - dla większości operatorów z #19 - bardziej przydałby się solidny dokształt z zasad prowadzenia łączności niż dokształt i porady ze sprzętu


RE: Jakich używacie CB z jakimi mieliście do czynienia .Opinie - niebieski91 - 20-01-2015 01:14

Smoku - dlatego twierdze że moje U-520 z dwoma gałami - trzema znaczy ale trecia to kanały w zupełności wystraca

jeden warunek

nie musisz być radiowcem - zapoznaj sie z zasadami używania

to jak z netykietą w przypadku neta i forum

albo z instrukcją obsługi czegoś nowego
pozna poczytaj i już - i nie boli (słowo nie boli)

jak kupiłem mojego unidena to zanim zacząłem używać to sie na dwóch forach radiowych zarejestrowałem, czytałem i nauki wyniosłem
chcieć to móc
nie chcieć to już nie opiszę

potem biorą się na 19 opowiadacze o swoim życiu, sfrustrowaniu sprawdzacze słownictwa łacińskiego itp i td
nie przeskoczymy byli są i będą