Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi? - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Silnik Benzynowy (/forumdisplay.php?fid=64)
+---- Wątek: Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi? (/showthread.php?tid=8797)



Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi? - michalkielce - 01-01-2016 18:32

Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi?

benzyna 2.3 2.8 220zł

1.9 tdi 100zł (dłuższa o 2cm i grubsza o 6mm) według opisów allegro

czy można je stosować zamiennie?

Prosze o podpowiedz


RE: Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi? - michalkielce - 02-01-2016 09:53

nie sprawdzał nikt?


RE: Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi? - wesol - 02-01-2016 10:15

jesli wyjscia sa mniejwiecej w tych samych miejscach to ja nie widz eproblemy eby w razie co dorobic jakas mała łapke z kawalka blaszki. To zadna filozofia. Zawsze tak robie, znaczy sie przerbiam jesli jest mozliwosc tak by bylo wygodniej, lepiej i taniej.


RE: Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi? - Kristobal - 02-01-2016 10:44

Raczej wątpię, żeby pasowała, gdyż od 2,3 jest wyższa niż 1,9 o 7cm.
Poza tym są inne podłączenie przewodów wodnych.


RE: Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi? - skimir - 02-01-2016 13:35

Z tymi nieszczęsnymi chłodnicami to jest tak, że najlepiej znaleźć identyczną.
Kiedyś sam sobie uszkodziłem własną chłodnicę (przedziurawiłem) więc pozostało kupić nową-używaną.
Przewertowałem różne oferty w poszukiwaniu czegoś co podejdzie do VR6, może z TDI - nie, może z 2.0 lub 2.3 - nie, przedlifowa też nie.
W końcu znalazłem oryginał z VR6, nawet ten sam rocznik dobra cena, ze zdjęcia wyglądało, że w dobrym stanie co również sprzedawca gwarantował - kupiłem.

No i wszystko było super, pasowała, stan faktycznie bardzo dobry, tylko jedno ALE...
W mojej chłodnicy były dwa czujniki - jeden z prawej, drugi z lewej strony. W tej co kupiłem, w lewej rynience chłodnicy nie było nawet miejsca na czujnik (nawet na to nie zwróciłem uwagi przy zakupie).
Ponieważ nie miałem czasu na zwroty i szukanie dalej, rozgiąlem mocowanie rynienek i wymieniłem obawiajac się trochę, że nie będzie już szczelności jednak działa już dwa lata...

Tak więc najlepiej szukaj chłodnicy dokładnie takiej jaką masz, chyba, ze chcesz rzeźbić.


RE: Galaxy 2.3 LPG wymiana chłodnicy podpasuje od tdi? - rodzynek - 07-01-2016 11:42

Jak już wyżej ktoś napisał - TDI i benzyna różnią się umieszczeniem króćców wodnych - jeden ma oba z jednej strony, drugi ma po przekątnej.